0 oy
287 göst.
Diğer kategorisinde (1,169 puan) tarafından
Ya kızlar yemin ediyorum ağlıcam sinirden ya anlamıyorum ben ne yapacağımı şaşırdım. Çok uykusu olmasına rağmen sallıyorum sallıyorum bi türlü dalmıyor uykuya 40 dk geçiyor tık yok. Bi ses duysa hemen dikkat kesiliyor. Sallarken ayaklarım batıyormuş diye battaniye üstüne yastık koyup sallıyorum. Bu sefer diz kapaklarım kalçasına batıyor diye ıhı ıhı yapıp dalmıyor çıldıracam ya çıldıracam. Bu arada 24 aylık hep uykuya dalma problemi vardı. Şimdi hamileyim böyle daha ne kadar dayancam bilmiyorum. Bişey diyin nasıl kendi kendine uyur bu yaşta aşırı inatçı bu arada.

11 Cevaplar

0 oy
(1,736 puan) tarafından
Gün içinde uyuyor mu? 
(1,169 puan) tarafından
Bazen uyuyor bazen uyumuyor. Üst üste gün içinde uyuduğunda 1 2 gün gündüz uyutamıyorum
(1,736 puan) tarafından
Gündüz uykuları tamamen kalksa belki uykusu düzene girer. Bi de uyku saatine yakın sakinleştirici şeyler yapın çocukla. Kitap okuyun, ona kitap verin. Bana bu aklı annem vermişti, çocuğu akşamdan çok oynatırsan uyumaz diye. Gerçekten de akşam çocukla daha sakin şeyler yapmaya başlayınca uykusu düzene girdi. Yanına yatıp uyuyabiliyoruzm artık
(1,169 puan) tarafından
Denedim ama 4 5 gün dayanabildi çok yorgun düştü gündüz uyumadan. Bu sefer uykusu sapıtıyor gündüz uyumadığında geceleri çok uyanmaya başlıyor. O dediklerini de yaptım canım ama o kadar inatçı bi kızım var ki gerçekten ne kadar abartabilirim bilmiyorum uyku saati gelince babasına kaçıp ağlıyor istemiyor. Nadiren kendisi uyumak ister 10 dk da uykuya dalar yani
(1,736 puan) tarafından
Bu çocuklar uykunun kıymetini bizim gibi bilse keşke :) Allah kolaylık versin canım, benim oğlanda 2 yaşa kadar uyku nedir bilmedik. 3 yaşına girecek şimdi, düzeltebildik ama 2 gün sonra doğumum var yşne herşey en baştan :)
(1,169 puan) tarafından
Gerçekten ya benimkisi belli bi dönemden sonra gece uyanmaları ayda 1 keze düştü ama şuanda uykuya zor dalıyor
-Reklam-
0 oy
(581 puan) tarafından
Uyku düzeni varmı ?
(1,169 puan) tarafından
Var canım. Her gün en geç saat 9 9 buçukta uyanır. Çoğunlukla öğlenleri uyutuyorum ama üst üste uyuduğu günlerde bi iki gün gündüz uyutamıyorum. Gündüz uyumadığında akşam 10 a kadar dayanamıyor ama ayağıma aldığımda hemen dalmıyor. Öğlen uykusu 1.5 saat uyur. Gece de 11 den aşağı uyumaz
(726 puan) tarafından
Günde bir kere uyutmaya çalış
0 oy
(726 puan) tarafından

Canım çok zorlanıyorsan baybay diye damla var istersen İnternet bakıp yorumları da görürsün bitkisel iyi bir damlaymis günde bir kere geceleri yatmaya yakın verirsin uykuyuda düzene sokuyormus günde bir kere vermen iyi olur sağlık için düzenli bir şekilde ayarlamaya çalışırsan rahat edersin en azından bir araştır istersen foto atıyorum 

image

(11,217 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Siz nasilki bunu onererek tavsiyede bulunabiliyor fikrinizi soyleyebiliyorsaniz bende fikrimi soyledim bir uyari yaparak. Ben degil oneren sizsiniz ve genelde bir ilaci onerene doktor degilsiniz denir :)ve hala doktor gibi onermeye ve anlatmaya devam ediyirsunuz. Bir cok kadin bunu gorup gidip alip bebegine cocuguna verecek belki. Keske sizde bunu doktorlarina biraksaniz belki onlar onermiyecek. Sonucta birine yaramis sey herkese yariyacak diye birsey yok. Ayrica rezene ve anasonun cocuklara icirilmemesini oneren ve bu konuda arastrma sonuclari sunan bir cok doktorda var.
(6,203 puan) tarafından
Yalnız sorun şu damlayı öneren ben değilim keşke yorum yapanların ismine baksanız :) evet doktor değilim ama hemşireyim şükür belki bir gün tıp okurum.O bir çok kadında bebek değil sonuçta her ilaç ,damla,şurup onerenin önerdiğini almiyordur.
(11,217 puan) tarafından
https://www.memorial.com.tr/saglik-rehberi/cocugunuza-bitki-cayi-verirken-dikkat

Bitkisel ve dogal olan hersey zararsiz degil.
Bitki caylari bile tehlikeli olabiliyorken. Onlardan yapilmis sey istedigi kadar dogal ve bitkisel olsun.
(11,217 puan) tarafından
Bende zaten ona yorum yapmisim ama siz bana yaptiniz :)
(6,203 puan) tarafından
Tamamdır
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Gel sarılalım şuan beşikte beni izliyor ne yapsam bilmiyorum 20 aylık benimki de. Yahu neden uyumuyorsun kocaman çocuk oldular ya başım ağrıyor artık uyusun diye bakıyorum sabah 7 de kargalar uyanmadan geri kalkarız tarlaya tapana gidecez ya 
(1,169 puan) tarafından
Aklı her şeye eriyor gerçekten 2 yaşını geçti benimkide allah yardımcımız olsun ama ben ayakta sallamaya son vermek istiyorum artık
(12,927 puan) tarafından
Valla canım uyumamasina etken olan herşeyi bıraktık.
7 aylıktı kendisi meme istemedi zaten süt öylece gitti 1 yaşından sonra odasını ayırdım gece beslenmesi yoktu emzik dedik onu da bıraktık sallama dedik bıraktık daha ne yapacağım ben bilmiyorum
0 oy
(795 puan) tarafından
yemin ederim aynisi 22 aylik hep uykusu sorunluydu bu saat oldu cok uykusu var ama uyumuyor delirmeye az kaldi benimde verdim babasina biraz da o sallasin cok sinirlendim artik 
(1,169 puan) tarafından
Evet çok merakından ve inadından mı anlamadım niye dalmaz uykuya ya
0 oy
tarafından
2. Bebegim doğdu ama ben büyük oğlumu hala sallayarak uyutuyorum :D bir elim beşikte diğerini ayağımda sallıyorum. 
(1,243 puan) tarafından
Iste bu ben 3 yasina girecek besikte salliyorum öbürü ayagimda beynim yaniyo sallerken :)
tarafından
Ahah aynen benimkide 2 buçuk yaşında hala sallanmak istiyor:D
(1,169 puan) tarafından
İşte bu benim korkum nasıl kendi kendine uyumasına alıştırcam bilmiyorum
0 oy
tarafından
Cevabini bulursaniz banada soyleyin :( 23 aylik uykuyu duzene sokamiyoruz cok uğraştık. 9da uyusa 10da uyanir ciglik çığlığa ağlar. Yada 1 ve 2 arasi uyur imkani yok daha erken uyumaz. Saat 2 de kendiliğinden uyudu ama diger 36 günlük bebem uyandi. Kafayı yiycem
(1,169 puan) tarafından
Seninkisi daha zormuş kuzum allah yardımcın olsun
tarafından
Amin amin cumlemize inşallah
0 oy
(275 puan) tarafından
Bizde 8 ayligiz qyni durum bizdede var cqnim ufak bi sese gözünü aciyor ve uyumuyor hayla saat 3 :)
(1,169 puan) tarafından
Seninki daha minnakmış o zamanlarda başlamıştı benimkide
0 oy
(683 puan) tarafından
Bende öyleyim şuan hala ayağımda Leyla gibi geziyorum artık 
(1,169 puan) tarafından
Ah ya kıyamam valla ayakta sallamak eziyet
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Aynı sorun bendede var canım 22 aylık gece biri geçerek uyursa sabaha kadar uyuyor uyanmıyor ama hergünde o saate kadar bekleyemiyorum eşim kızıyor erken uyutmaya alıştır diyor erken uyutuncada sabaha kadar ayağımda sallıyorum ne zaman düzene girecek bilmiyorum gündüz uykusunu mu kessem bilemedim 
(1,169 puan) tarafından
Gündüz uyutmamak bana daha zor geldi bide uykusuzluktan çok mızmızlanıp yorgun düşüyor kıyamıyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Uyutmadan önce banyo yaptırın ve lavanta yağıyla masaj yapın bebeğinize odasının da sessiz ve karanlık olmasına dikkat edin
(1,169 puan) tarafından
Lavanta yağı hariç diğerlerini çok yaptım. Onun uyku saatinde eşim kapıyı bile açmaz onun için mor ışık gece lambası var ama uykuya geçmesi uzun sürüyor bazen sinir basıyor indiriyorum ayağımdan işte

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 340 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 127 göst.
31 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Tugce12. (580 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 340 göst.
27 Mart 2022 Aile kategorisinde Sakin 13 (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 790 göst.