0 oy
262 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Hanımlar 2017 doğumlu bir oğlum var okula gitmiyor. Şuanda da 31 haftalık hamileyim herşeyi kafama takıyorum şimdilerde ise oğlumla ilgili dikkatimi çeken birşey var size danışmak istedim. Mesela 73695 sayısını okurken 59637 diye okuyor rakamları yazarken de mesela bizler 7 yazmaya üstten başlarız o alttan başlıyor aynı şekilde harflerde de öyle herşeyi ters okuyor ve ters yazıyor. Onun dışında anlamasında yahut konuşmasında herhangi bir sorun yok .Disleksi olabilir mi diye düşünüyorum ama eşim okula bile gitmiyor bu yaşta tanı konulmaz diye geçiştiriyor. Fikirlerinize ihtiyacım var.

8 Cevaplar

0 oy
(679 puan) tarafından
Mutlaka bi doktira git 
(1 puan) tarafından
Hangi branş bakar acaba
(679 puan) tarafından
Cocuk doktoruyla gorus o seni  yonlendirir
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım korkma. Yazı okurken en baştan okuması gerektiğini anlatın zamanla alışır . Kur'an falan okuyorsa ordan takilmis olabilir mi kafasına yada siz okurken gördü ise 
(1 puan) tarafından
Yok ben okurken görmedi kendisi de hiç başlamadı öğrenmeye Kur'anı. Ben her seferinde düzeltiyorum ama yanlış mı yapıyorum onu zorlayarak onu da bilmiyorum
tarafından
Anladım geçmiş olsun zaman kaybetmeden götürün o zaman doktora canım
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Kiran falan okuyomu
(1 puan) tarafından
Hayır bilmiyor görmedi hiç
(2,722 puan) tarafından
Doktora goturun canm bi
0 oy
(119,342 puan) tarafından
ihmal etme dr gotur
0 oy
(1,045 puan) tarafından
İnşallah evhamdır canım ama yinede götür için rahat etsin.
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Normalde hep evham diye ebeveynlere kizarim ama sizin durum farkli basit bi sey olma ihtimali var ama eger degilse erken farkedilmesi onemli. 

Cocuk doktoruyla hi gorus xanim gerekirse o yonlendirir.
0 oy
(240 puan) tarafından
İnşallah bir şeyi yoktur ama bende disleksiyi cagirstirdi. Doktora görünün Allah korusun varsa bir şey en azından bu doğrultuda eğitim alır 
0 oy
(700 puan) tarafından
Olabilir canm ama olmayada bilir benim oglumda isine nasil gelirse oyle yapiyor bazn terstende okuyabiliyorum anne diyor ama doktora gitmekte fayda var bide cocuk kolayina geldigi gibi yaziyordur herkes herseyi ayni yapamayabilir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 107 göst.
0 oy
2 cevap 232 göst.
6 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Elifzi. (479 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 566 göst.
27 Ekim 2019 Diğer kategorisinde Askinyunus (80 puan) tarafından soruldu

380,127 soru

11,379,553 cevap

34,867 kullanıcı