+1 oy
282 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Bu ilk gebeliğim doğuma 3 ay var istiyorum ki bebeğim Uslu efendi bir çocuk olsun bunu nasıl yapabilirm nasıl becere bilirim, biliyorum Sorduğm soru sanki biraz tuhaf gibi gelebilir ama doğar doğmaz bunu uygulamak istiyorum ya da bu kaç aydan sonra olması gereken bir şey komşularımın çocuklarına bakıyorum o kadar şımarıklar ki misafir geldi mi ellerini her şeye atarlar girmedikleri yer kalmaz kırıp dökerler. Bizler öyle miydik bir yere gidince annemizin gözüne bakardık onay almak için:(

13 Cevaplar

+3 oy
tarafından
düzenlendi
Kuzum ben hamileyken surekli yasin okudum , stressiz bi hamilelik gecirdim , olabildigince pozitif oldum.

Dogduktan sonra surekli kucaklastim , ten temasi yaptim , beraber girdim dusa ve surekli 0 4 ay etkinlikleri yaptim .İnan bana , benimle vakit gecirmeye doydugu icin o kadar sakin ve huzurlu bir bebek ki ❤️☺️ bazen kendi kendine uyuyor bin sukur .Oynarken ya da etkinlik yaparken uyuyakaliyor ☺️❤️

Kucaga alistir Kimseyi dinleme .Kucak bebegin ihtiyaci .Kucaga alinan bebek daha iyi uyur daha iyi beslenir ve daha mutlu olur .Bunu okumustum bir kac yerde ve denedim kesinlikle oyle ❤️☺️ 

Bana surekli bebegin olunca yandin falan dediler 3. Aya girmek uzereyiz Allaha bin sukur o kadar guzel ki bebegimle iletisimimiz .Surekli geziyoruz , kolik de olmadi .Hem eve hem bebege hem de gezmeye firsat bulabiliyorum ☺️❤️

Bunlari dene ve gor .Guvenli baglanmanin ilk adimlari bunlar ❤️☺️

Guvenli baglanan cocuk kendine guvenen , mutlu , huzurlu bir bebek olur .Tabi ki 2 yas krizi var bunun ergenligi var atagi var , aşisi var bunlar normal seyler .❤️❤️❤️
tarafından
Olur olur kendine inan ☺️❤️ ben guvendim kendime Allaha sukur oldu .Kuzu bebege dogdugu andan itibaren kitap okumalisin guzel hikaye kitaplari ya da masallar ama icerigine dikkat et olumsuz seyler olmasin .Uzmanlar bebeklikten itibaren kitap okunan bebeklerin erken konustugunu ve beynini daha iyi gelistirdigimi soyluyor hep okuyoruz ❤️☺️ sonra siyah beyaz zeka kartlari var onlari gosterip onlarla ilgili hikayeler uyduruyorum ve tane tane konusuyorum .Sonra Yomca gorgul var instagramda mutlaka bakin fizyoterapist .Bu kadin bebekleirn erken emeklemesinerken yurumesi ve bilissel , duyussal , sosyal gelisiminin temellerinin atilmasi ve gelismesi icin bazi egzersizler yaptiriyor bebeklere .Bebekler butun duyularini hissettigi icin de asiri mutlu oluyor yaparken.Donme egzersizi ,tummy time yani karin ustu durma egzersizi , ayak ve bacak farkindaligi , sonra denge hareketleri hepsini yaptiriyorum ve hosuna gidiyor ☺️❤️ mutlaka bakin .
(3,176 puan) tarafından
İnstagram um yok canım benim ya kitap dediniz sizdeki kitaplar nedir
tarafından
Kuzu hepsi buradadan aldim ben mesela gofret ve babasi , muzo .İs bankasi yayinlarinin kitaplari cok guzel .Yorumlarina bak egitici kitaplar .Mesela muzo da agac kesen bir adam var bunun yanlis oldugunu anlatiyo agaclar falan cok uzuluyo , konusuyolar kendi aralarinda .gofret ve babasinda da babasiyla bagi cok kuvvetli fare var ❤️☺️ babasini cok seviyo o da onu seviyo .Bunu gibi seyler .Gofret ve babasini esim okudu ben de okudum  .surejli okuyorum bunlari firsat buldukca .Daha da alicam ☺️❤️
tarafından
Bu arada arada alin kucaginiza sarki soyleyin ❤️☺️ bu da cok onemli .Dans edin beraber .Bir de banyo sonrasi masaj ☺️❤️ bu da bagi guclendirir
(3,176 puan) tarafından
Sağol canım :)))))
-Reklam-
0 oy
(67 puan) tarafından
Allah vergisi yapacak bisi yok
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Beceremezsin hareketli cocuk doğuştan hareketli durgun cocuk hep durgun olur :D

tarafından
Eşim çokk yaramazmış acaba oğlumda mı böyle olacak diye içim içimi yiyor sksjsjsjssj :))))
(9,626 puan) tarafından
Insallah olmaz qsdfaf ya yaramazliktan ziyade aşırı hareketli oluyolar herseye meraklilar hele ki mutfak dolaplarindan bu tarafa getiremezsin oralari karıştırmaktan acayip zevk alırlar qsfagafa bizim evin her yerinde cocuk kilidi var
0 oy
tarafından
Yetiştirme tarzı elbet önemli ama çocuğun içinde olunca oluyor malesef 
tarafından
İnşallah elimden geleni yaapıcam :)
(67 puan) tarafından
Yetiştirme tarzida etkili ama bende çocuğunun genetik huylarinin olduğuna inanıyorum iki çocuğumun arasinda çok fark var sadece benim konuşma tarzım şivem yani cocuklarimin ikisinde de etkili yoksa ikisi çok farklı çocuklar oğlum çok asi ruhlu beni bazen bunaltiyor . Ama kızım öyle değil aşırı sevimli iyimser pozitif bir çocuk bebekligide öyleydi . Keşke herşey kitaptakileri uygulayinca hal olsa olmuyor malesef
0 oy
tarafından
Emin olun huyları çok çabuk değişiyor 1 yasindaki hareketleri 2 yaşına tutmuyor yani herseyi zamanla göre göre öğrenecek zaten 
0 oy
tarafından
Yetiştirme tarzında önemli tabii ama bide çocuğun yapısı var hareketli yapıya sahipse yapacak bişey yok canım bide kimseyi kınamamak lazım buna çok inanıyorum kimi lınadıysam aynısını yaşadım hep :) 
tarafından
Çok haklısın gerçekten :)) yani elimden geldiğince çocuğumun sakin uslu efendi olmasına gayret edşcem inşallah. Tam tersi olmaz umarım
0 oy
tarafından
Valla benim oğlum doğduğundan 1 yaşına kadar çok usluydu şimdi giderek coşuyor
0 oy
(119,001 puan) tarafından

hic bisi :D kolik olmasin diye dua et sadece

tarafından
Kolik derken ne oluyor mesela :)))
(119,001 puan) tarafından
koliklik anlatilmaz yasanir
0 oy
(378 puan) tarafından
Her cocugun mizaci farkli canim bir de mesela bebekkken cok uslu olup 2 yas civari genelde cok degisip yaramaz oluyorlar, bazisi bebekken mizmiz oluyor buyuyunce sakin, bilemezsin yani. Ama en iyi sekilde yetistirmek istiyorsan sakin bir anne olmaya calis, cocuga kandirmak icin de olsa yalan soyleme, bir de bazi konularda kural koy cocuklar kurallara uymayi severler mesela uyku saati gibi
0 oy
(4,051 puan) tarafından
Benm dusuncem hamılelıgı sessız sakın gecırmek.. 13 aylık oglum var masallah masallah buyuk adam gibi misafirliğe gideriz hıc ağlamaz karnını doyururum dokup sacmaz kendi halinde oynar.. Evde bebek oldugu bilinmez o kadar sakin etrafına bakar, her dedıgımızı anlıyor konusıyor kelimeler cıkarıyr.. Hamılelıgım cok rahat gectı elhamdülillah 
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Genelde hatim yapıyorlar canım bolca kuran oku 
0 oy
tarafından

Yaramaz ve uslu çocuk yoktur canım..çocuk dediğim makina değil sözümden çıkmasın simariklik.yapmasin..aglamasin..robot yetistirmiyosun..çocuk dediğin yaramazlık yapicak..geri gelicek sözde.dinlicek..o snein yetistme.tarzin ile alakalı..kural koymak en başta iradeli.olmak..soz vericeksin.tututacaksin.

En başta sen yalan konuşmaya aksın çocukta senden goreceek yalan konuşmayacak..dini ni örf adetini sen yaparsan oda uygular..karıştırmamasi gerektiğini en başta kendi evinde öğrenirse baskalarin. Evinde karıştırmaz..
0 oy
(306 puan) tarafından
Doğuma kadar hep kuran okudum dinlettim hep salavat çektim stressiz bir gebelik geçirdim hep dua ettim kuranimi okudum doğumuna gittim ama şimdi öyle bir bebeğim varki 1 saniye durmuyor karistirmadigi girmedigi çekmece dolap masa altı yok çok hiperaktif tüm gün ardindayim sanırım biraz içten gelen bişi olmalı :D

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 122 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prenses2 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 111 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Birerkekannesiii (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 93 göst.
2 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Allizzwell11 (510 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 190 göst.
20 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Summm (165 puan) tarafından soruldu

377,328 soru

11,291,951 cevap

34,710 kullanıcı

...