0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (111 puan) tarafından
Arkadaşlar var mi cevrenizde bebegi melek gibi sakin uslu olan iki tane cocuk büyüttüm ikiside sinirli hırçındı hala aynılar simdi tekrardan hamileyim uslu bebek olmasını istiyorum cok yıprattı beni bu iki cocugum hala aynılarcok hırçınlar herseye cabuk sinirleniyorlar. Varmi çevrenizden duydugunuz dua zikir vs uslu olmalari için 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ahahha tamamen şans işi vala :Dbizimki ılk 6 ay bize çektirdi sonra rahattım şimdi 2.5 yaşında aşırı yaramazlık yapıyor arada çıldırtıyor benı şebeklik yapyor kızmıyim diye çok tatlı da konuşuyor ınsan kıyamıyor 

(111 puan) tarafından
:Döyle mi dersin desene ben şanssızım bu konuda iki tane cocuk büyüttüm valla verem ediyorlardı beni dedim bi dua fln varsa ögreneyim bu bari uslu olsun
tarafından
3. Uslu olur belki şans işi ahaha
-Reklam-
0 oy
(2,666 puan) tarafından
Kardeşim tabi ki var. Namazlardan sonra mutlaka Araf 189. Ayet

Furkan 74. Ayet

Bol bol salavat

Kipirdadikca asr süresi

Hamilelik boyunca en az 40 defa keyf suresi

Yusuf suresi

İnsan süresi

Yasin suresi 

Bunları düzenli yapanların çocukları o kadar helim selim uslu oluyor ki. Özellikle çok dikkatli yaptım bunları. Gerçekten ne çocuktan yana sıkıntı çektim, ne uykusuz kaldım ne hastalık sıkıntısı cektik. Doğum zaten haddinden fazla kolay geçti. Ama en en önemlisi hiç abdestsiz emzirmemenin çok faydasını gördüm. Bunları yapıp da çocuğu yaramaz olacak adam ancak Allah'ın imtihanindandir 
(4,932 puan) tarafından
Ya su abdestsiz emzirmeme olayini nasil yaptin gece vs uyaninca
(2,666 puan) tarafından
Emin ol çok zor oldu. Hatta beni uyandirmasin diye memeyi açıp onu da yanıma yatırıp yattım. Böylece beni uyandırmadan emip geri uyuyordu. Ama gözüm aciliverirse kalkıp abdest alıyordum mecbur. En çok da zorlayan bu oldu dediğin gibi. Ama yapılamayacak şey degil. ki emin olun yapınca göreceksiniz. Abdestsiz olunca çocuk ağlıyor almıyor memeyi ağzına.
(4,932 puan) tarafından
Bende bir iki denedim abdest alana kadar dayanamiyordu
(2,666 puan) tarafından
AA isterse yarım saat bagirsin ben taviz vermem. Çocuklar küçücuk aylardan itibaren sabretmeyi öğreniyorlar.  Sabır bizim hayatimizdaki en büyük düstur
(4,932 puan) tarafından
Aynen istikrarli olmak lazim sonu hayirli oluyor
0 oy
(432 puan) tarafından
Hamileliğin rahat stressiz geçerse bebekte daha sakin oluyor sanki
0 oy
(12,524 puan) tarafından
Hamilelik döneminde sakin huzurlu olmak sanırım önemli. Defne hamileyken çok rahat geçtı hiç belirtı sorun yoktu şükür çok uslu kendi kendine yetebilen bebek

Bklm oğlan nasıl olacak 
0 oy
(1,995 puan) tarafından
1.si hamileliği çok güzel ve stresten uzak yaşamak ikinci olarak da yusuf suresini çok dinledm. Bebeğim uslu.

İlgili sorular

+1 oy
13 cevap 283 göst.
20 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 330 göst.
31 Ekim 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 193 göst.
17 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Esraaa_temell (448 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 254 göst.