0 oy
208 göst.
Diğer kategorisinde (8,995 puan) tarafından
İlk doğumum spinal sezeryan oldu şuan 34 haftalık hamileyim ben yine spinal istiyorum ama annem eşim genel anestezi ol diyolar. Kafamı karıştırıyolar.. sizin tercihiniz ne olur du kızlar

14 Cevaplar

+2 oy
(940 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Ozaman esinle annen genel olsun sen spinal ol:Dben spinal oldum gene olsa gene spinal  bas agrisi bendede oldu kahve ictim dayamilmaz kaburga pmuz agrisi oldu ama geneldede kusma oluyo balgam oksuruk bu vucudunun narkoza verdigi reaksyonla ilgili canim

(8,995 puan) tarafından
Ya bu çok iyiydi :D
(940 puan) tarafından
Yorumuma biseyler ekledim canim;) saglikla gelsin bebisin
(8,995 puan) tarafından
Evet narkoz da öksürük balgam olayı da var oksururkn dikişler acaip acıyo zaten ben gülmeye korkuyodum :D kardeşimi kaç kez odadan çıkardım beni güldüruyo diye
(940 puan) tarafından
Aynen canim herseyin zorlugu var ama bana spinal anlatilanlar kadar abarti gelmemisti dayanilmicak bi durumla karsilasmadim
-Reklam-
0 oy
(2,830 puan) tarafından
İlki nasıl geçmişti ona göre sen biliyorsundur zaten tecrübelisin canım bunu ben sana sordum farzet hangisi daha iyii:) 
(8,995 puan) tarafından
Benim ki acil doğum oldu 1 saat içinde doğuma alındım. Çok çabuk ayağa kalktım yürüdüm gaz WC sorunum olmadı. Ama 1 hafta 10 gün kadar ara ara şiddetli baş boyun ağrısı yaşadım 26 yaşındayım böle basım agridigini bilmem. Onjn dışında başka bir sorun yaşamadım. Annemle eşimde o baş ağrısı yüzünden genel ol diyo ama ben ilk bebeğimde doğar doğmaz görmedim hemen kuveze aldılar bunu görmek istiyorum spinal olmak istiyorum. Ama bu bir yandanda büyük oğlum şuan 21 aylık en fazla 1 ay sonra doğum olacak 2 bebekle o şiddetli baş ağrısıni nasıl cekicem kafalar karışık yani
(2,830 puan) tarafından
Anladım canım cevabın için teşekkür ederim inşaAllah sağ salim sağlıkla kucağına almak nasip olur. Benimde ilk gebeliğim olduğu için merakımdan sordum. Her şey çok güzel olsun inşaAllah. ❣️
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Ben genel olanlardanım diğerini kıçı.m yemezdi korkarım
(2,830 puan) tarafından
Uyanması zor oluyor mu peki genelde
(8,995 puan) tarafından
Korkulacak bişey yoktu benim için aklım hep bebegimdeydi. Hatta üzerime örtü kapatiyolardi kapatmayın görmek istiyorum dedim korkmam ben dedim amaa kapattılar
0 oy
(430 puan) tarafından
Valla cnm ben genel anestezi oldum komple uyudum ama sağlık sorunlarından dı bnmki spinalde bel agrısı oluyormuş heralde yani bnm 2. Cocıgum olsa genel anestesi olurdum gene 
(1,170 puan) tarafından
kndine geldikten sonra mi odaya geciyorsun yoksa yari baygin halde bn sacmlarsam diye cok korkarim
(8,995 puan) tarafından
Benim suanlik bir sağlık sorunum yok bel ağrısı da yaşamadım spinal de ... Aklımda hep spinal olmak var tâbi Dr. Kararı da önemli
(430 puan) tarafından
Yok cnm kendime gelmiştim ben öykr odaya çıktım bende çıkarken ameliyat habeden su istemiştim çocuk nerde die sormadım bile
0 oy
(1,170 puan) tarafından
bn spinal oldum bebegim agladiginda bnde aglamistim genel olsam hicbisr duyamiycaktim
(8,995 puan) tarafından
Ben ilkinde spinal oldum ama bebeğim ağlamadi melesef bunda  duymak istiyorum ağladığını ilk ben göreyim ben dokunayim istiyorum
(1,170 puan) tarafından
o duygu cok guzel ya
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Spinal oldum
(8,995 puan) tarafından
2.de tercihin ne olacak yine mi spinal
(4,875 puan) tarafından
Evet canım. Onun zevki bambaşka ☺️
(8,995 puan) tarafından
Bende spinal olacağım galiba teşekkür ederim
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Spinal tabiki de 
(8,995 puan) tarafından
Bende onu istiyorum hayırlısı bakalım
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Spinalde sorun yasamadiysan yine spinal ol canim. Ben 2 defa genel oldum 3. Ye hamileyim spinal isterim ama panik atak var bende fenalasirim diye düşünüyorum 
(8,995 puan) tarafından
Panik atak sıkıntı olabilir evet senin için. Sanırım spinal tercihim olacak tabi daha doktorla da konuşmadım onun fikri nedir bilmiyorum
(3,950 puan) tarafından
Anestezi doktoru konuşur zaten canim söylersin durumu. Bide baş ağrısı olmamasi için  basini cok oynatma hep düz dursun ameliyat boyunca biri söylemişti  aklında olsun
(8,995 puan) tarafından
Ben kendimi kaldırmaya çok çalıştım bebeğim ağlamadi şıp şıp popusina vurdular yine ağlamadi sesleri duyuyorum ama göremiyodum korktum bağırdım neden aglamiyo yaşamıyo mu falan dedim ama hemen bileklik takip kuvoze alın dedi Dr. Ben sürekli kalkmaya çalıştım tâbi. Belki de o yüzden baş ağrısı çok oldu teşekkür ederim bu Bilgi için
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Genel istemiştim ama beklenmedik anda ameliyata alındığım için spinal yaptılar o an o iğnenin acısını hicbisey hissetmedim çok cabukta kalktım yürüdüm ama ondan sonra bel sırt ağrısı çok çektim bel fıtığım da var benm kollarımda bacaklarım da çok uyuşma oluyor resmen felçli gibiyim iki gündür aşırı derecede bacaklarım uyuşmuş durumda ayakta zor duruyorm ikinci olursa genel yapicam
(8,995 puan) tarafından
Yeni mi doğum yaptın. Bende iğneyi hissetmedim ama bel ağrısı falanda yaşamadım çok şükür benimde boyun fıtığım vardı boyun baş ağrısı oldu sadece ama yinede spinal düşünüyorum
(1,785 puan) tarafından
Boyun fıtığın olduğu için boynuna ordan da başına vurmuş ağrısı demekki 7 ay oldu doğum yapalı
0 oy
(920 puan) tarafından
Allah'ım en kolay doğumu nasip etsin sağlıkla gelsin kuzum
(8,995 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
(1,794 puan) tarafından
İlkinde genel oldum ikinciye hamileyim yine genel olucam. Doktorumuz spinal diye ısrar ediyo ama ben istemiyorum çok korkuyorum bide zaten belim problemli spinal olanların çoğunda bel ağrısı oluyormuş. Ha genelde kolay değil söyleyeyim çok fazla ağrım vardı iki hafta desteksiz ayağa kalkamamistim
(8,995 puan) tarafından
Ben hiç bel ağrısı yaşamadim belden vurulan iğneyi hissetmedim desem yeridir. Sadece baş ağrısı yaşadım
(1,794 puan) tarafından
O zaman bence o baş ağrısına razı ol genelde çok ağrı oluyor çünkü kendine gelince
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Ben spinal istiyodum yanlışlıkla genel oldum, ama şimdi iyi kiiii genel olmuşum diyorum, uyandırılma meselesi bünyen ile alakalı bence, bana bi seslendi ben uyandım, arkadaşım 1 saat kendine gelememiş mesela. Ama iyi ki genel olmuşum 
(8,995 puan) tarafından
Yanlışlıkla nasıl oldu kız :D
(3,452 puan) tarafından
Benim gittiğim hastanede genel mi spinal mi habgisini olmak istiyosan önceden bildiriyomuşsun, bende son üç hafta kala hastane değişikliği yapıp oraya gittim, bunu bilmiyodum, doktorda sormadı, kuyruk sokumu kemiğim kırık benim dedim normal doğuma bi sakınca var mı dedim, kız niye şimdi söylüyorsun baştan deseydin 40. Haftayı beklemezdik dedi yarın gel alalım bebeği dedi
:) Sonra beni sedyeyle götürdüler ben dedim ki iğneyi ne zaman yapcaklar bana dedim orda ki hemşirelere, dedi ne iğnesi :) spinal mi olacaksın burda genel yazıyo dedi, bende banane ben spinal istiyorum kim size genel dedi falan olay çıkardım biraz, sonra biri geldi dedi ki genel ol çıkınca iyi ki dersin dedi spinal daha zor dedi, bende arkadaşlarïmdan şey duymuştum spinal olanlar yukarda ışıklar varya onların metal kısımlarından bakıp kendilerini görüp paniklemişler, bi baktım orda da var görüyorum, iyi tamam genel yapın dedim :) şimdide iyi ki diyorum. Ayyy ne yazdım beee
0 oy
(1,601 puan) tarafından
Beni linclemeyin ama ikisinin farkı ne bilmiyorum ama tüm uyusturdular beni çok rahat geçti iki çocuğum da da şimdi yine hamileyim yine öyle isticem
(8,995 puan) tarafından
Spinal de belden aşağı uyuşturuyolar bebeğin doğduğunu falan görüyorsun bilincin açık yani. Diğerinde tamamen uyuyosun

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 775 göst.
13 Kasım 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 19 göst.
0 oy
4 cevap 62 göst.
0 oy
19 cevap 438 göst.
10 Ekim 2019 Aile kategorisinde Dogaparlak (46 puan) tarafından soruldu

378,994 soru