0 oy
553 göst.
Aile kategorisinde (162 puan) tarafından
Hanimlar Allah nasip ederse şubat sonu mart başi gibi dogumum var ben merkezde yasiyorum kayinvalidem köyde yaşiyor dogumdan sonra beni köye götürcekmis ama ben istemiyorum çünkü ilk kar onlarin köye yagiyor cok soguk oluyor kaynanamin evi sobali cocugu üsütmekten korkuyorum bu konuyu esimle konustum annem üşütmez sizi dedi kaynanama gel desem kaynatam var iki tane de cocuk var esimin abisinin ilk evliliginden cocuklara bakiyor o birakip gelemez ben direk evime gecim dedim halami cagirim dedim esim annemler yanlis anlar biz bakamaz miyiz der söylenirler dedi görümcem dilinin ucuyla bende kalabilirsin dedi ama kaynanam ben götürcem diyomus  birde ister istemez banyo ihtiyacim olcak kaynatamin yaninda kendimi rahat hissedemiycem bana bir akil verin ne yapayim

26 Cevaplar

0 oy
(1,777 puan) tarafından
Köye gitmen mantıksız olur senin topuk kanı, işitme testi gibi bebeğin bir çok tetkikleri var bunları yaptırman lazım köyden ulaşım zor olur evinde dur bence ne güzel sıcacık, yada annen gelsin
(162 puan) tarafından
Annem vefat etti hamile kalmadan 1 ay önce keske annem olsaydi kimsenin eline kalmazdim :(
(1,367 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin canım üzüldüm
-Reklam-
0 oy
(156 puan) tarafından
Valla bana sadece 3 gun yardim edildi sonrasinda hep kendim hallettim
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Ne alaka annesi bakmayacak zaten :D çocuk senin ya hani sen bakacaksın ne alaka annem biz bakamazmiyiz der derken?Kendi evinden başka bir yere gitme o lohusa halinle iyice sınırını bozarlar eskiler saçma sapan deney yapıyor bebeklerin uzerinde
(162 puan) tarafından
Kendi evime birakmiyor esim yoksa annem vefat etti bende halama dedim yanimda kalir misin diye onada esim itiraz etti bizimkiler yanlis anlar dedi
(6,203 puan) tarafından
o zaman kaynanan rahatini bozup yanina gelsin mumkunse
(162 puan) tarafından
Kaynanam gelemez ki kaynatam var kalp hastasi 2 tane cocuk var okula giden ahirda mallar var ne yapcam bilmiyorum
(14,020 puan) tarafından
E bu kadar işin gücün arasında sana nasıl bakacakmis o zaman. O kadar kalabalıkta lohusa halinle ne yapacaksın cok saçma
(162 puan) tarafından
Bilmiyorum diğer eltimide o götürmüş ilk cocugunda ama onunki yazin dogmus benimki kiş olcak ben yapamam
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Esini evinde kalman yönünde ikna et cunki baskasinin evinde hic duzenin oturmuyor 
(162 puan) tarafından
Kac aydir ugrasiyorum edemedim kaynabamda kötu biri degil aslinda bana cok cok iyi bakar ama ben rahat edemem ilk dogumum olcak
(1,569 puan) tarafından
Yok kuzum ben annemlerde dogum yaptim beni el ustunde tuttular yine de evimi aradim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Asla gitme evinde otur ben rahat edemem de kayınvalidene eşine bi şey deme arada kalır böyle şeylerde eşe söyleyene kadar direkt lafınızı karşıya söyleyip çekilin 
(162 puan) tarafından
İlk dogumum olcak daha sezeryanmi normal mi belli degil bir kac gün kendimi toparlayana kadar biri olsun istemistim ysnimda ama köye gitmek istemiyorum rahat edemem birde gelen giden öpecek cocugu ben istemiyirum öpmelerini
(4,089 puan) tarafından
Canım 3 4 günden dursaydı yeter zaten sen direkt kayınvalidene anne ben rahat edemem soğuk olur banyo falan üşütürüm sen bizi 3 4 gün idare etsen sonrası ben hallederim deseydin hem öyle gidip köyde kalamazsın zaten 5 günlükken tekrar topuk kanı için gideceksin 15 günlükken tekrar doktor kontrolü var git gel mi yapacaksınız şehre
(4,089 puan) tarafından
Ha bi de emzirme olayı falan var onu da söyle sürekli erkeklerin içinde nasıl emzireyim diğer odaya gitsem bebeğe soğuk de
0 oy
(912 puan) tarafından
Siz bir eşya değilsiniz sonuçta, fikrinizi almadan ben götürcem ne demek. Doğum sonrası her gün duş ihtiyacı oluyor neredeyse bence siz kendi evinizde olmak istediğinizi söyleyin açıkça lafı dolandırmadan
(162 puan) tarafından
Tek basina birakmiyorlar
0 oy
tarafından
Ben ilk düzeni Kendi evinde otuturma taraftrym
0 oy
(397 puan) tarafından
Çocuğun hastane kontrolleri olacak cnm bide kar yağar diyosun yollar kapansa acil bı durumda napacaksiniz yaz olsa git derdim ama kış zor olur 
(162 puan) tarafından
Aynen ne olcak onuda bilmiyorum belki küveze alcaklar kovitten dolayi anneyi yatirmiyorlar günlük süt götürcem belki kimsenin beni anladiginu düsunmüyorum
0 oy
(968 puan) tarafından
Dogumun nasil olacagi belli mi valla ben normal dogum yaptm ama cok dikisim oldu illa birine ihtiyac duyuyosun ama ev kalabalikmis... yazan kisilerle ayni dusunuyorum ama tekrarlamaya gerek yok esin ikna olmuyorsa bi git ya duruma gore belki seni cok rahat ettirir esinde rahat edemeyebilir sanirim yapcak bsey yok 
(968 puan) tarafından
Iste duruma gore sekil alir sen stres yapma..  belkide direk evine gecersin dogduktan 1 hafta icinde topuk kani aliniyor onu verip gideriz de ennkotu bida sogukta cocugu cikarmayiz de.. belki seninde kafanda o yalniz kaldigin donemde birseyler oturur..
(162 puan) tarafından
Tekrar konuscam aksam ama hic ümidim yok esimden de yine ayni cevaplari alirsam kaynanami ariyip uygun dille ifade etmeye caliscam kimseyide kirmakda istemiyorum kaynanam cok iyi Allah ondan razi olsun ama sorun bende ben duramam
(968 puan) tarafından
Haklisin kim olsa duramaz cocuklar olmass neyse de kaynanan hangi birine bakacak oda iyi vallaa gene bakarim demis
(162 puan) tarafından
İnsan olarak cok iyidir kaynanam bir zararini görmedim simdi Allah var 2 bucuk yillik evliyim bir sorunumuz olmamistir
(968 puan) tarafından
Ne guzel Allah bozmasin iste belki seni rahat ettirir halinden anlar insallah
0 oy
tarafından

Yavrum kendi agzinla diyorsun kaynatam var iki tane de cocuk var esimin abisinin ilk evliliginden cocuklara bakiyor o birakip gelemez ee bu kadar kalabalık içinde kaynanan sana nasıl bakicak daha çok senin icin stres olcak. 

(162 puan) tarafından
Anlatamiyorum işte kimseye kendimi
tarafından
Eşine de çok istiyorsa kaynanan iki torununu alsın gelsin ama kendi evinde rahat edersin as okula falan gidiyorsa eşinin yeğenleri onu bahane eder gelemez sen gel der. Sen de kendine güven ben evde bakarım bebeğime de.
(162 puan) tarafından
Kaynanam gelirse kaynatam da gelmek zirunda tek basina duramaz hasta adam kalp hastasi cocuklar okula gidiyir ama cocuklari yollamaz 1 hafta
tarafından
Oo kalp hastası diyorsun cenâb-ı Allâh şifa versin ama kaynanan  gelmeye de müsait değil seni evine alıp bakmaya da müsait değil.
(162 puan) tarafından
Aynen öyle karışık bir durumun içerisindeyim
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Canım şimdi doğum yaptıktan sonra hani birkaç ay olmasa da ilk 20 gün birinin yanında olması gerçekten çok iyi oluyor çünkü doğum ağır geçiyor falan anne zorlanıyor anne ve bebek için çok iyi oluyor ama senin gitmen mantıksız olur köy yeri olmasa başka şehir olsa oradaki sağlık ocağına falan götürürsün kontroller için diyeceğim ama doğduktan sonraki kontrolleri var tetkikleri var ve de ilk başlarda bebekler çok hassas oluyor Helede şu dönemde çocukları üşütmemek hasta etmemek dirençlerini düşürmemek lazım ilk 20 gün yanında durabilecek kimse Yok mu sonrasında da kendin halledersin. 
(1,367 puan) tarafından
Bence öncesinde konuşun  eşinnin ailesi ile. Halanın gelme ihtimali varsa değerlendirin . Zaten baktığı  çocuklar varsa zor olur sana da ona da . Kalabalık Olunca çocuğu istediğin gibi büyütemyon tek olunca kimse karışmıyor. Birine bişe desen olmaz demesen olmaz
(162 puan) tarafından
Yani ses gürültu cok olucak iki odada soba var biri mutfakta biri oturma odasında oturma odasina bana yatak yapsa mecbur cocuklar kaynatam tv izlemeye gelcek odaya girip çıkacaklar
(162 puan) tarafından
Ben herseyi düsünuyorum ama olmuyo istedigim gibi
(1,367 puan) tarafından
Hayırlısı olsun diye dua et. Ama herşeyden önce bebeğini düşün ona göre savaş eşinle bi nevi savaş oluyor sen değil de eşin halletsin. Olmuyorsa da hayırlısı böyle imiş dersin sese gürültüye alışır artık
(162 puan) tarafından
Cok sagolun
0 oy
(494 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canim esin dogum izni veriyorlar zaten biraz daha izin alsin sonra sende toparlanirsin biraz koye gitmek mantiksiz ve yanlis olur kayinbba yaninda 2cocuk yaninda zor olur ne sen rahat edebilisin ne bebegin usume konusunda da sen usuyebilirsin banyo wc ondanda bebege gecer esin izin alsin biraz o baksin yada kardesin ablan yengen varsa onlar bnm kaynanm geldi ilk 1hafta daha sonra annem ilk 1hafta ev kalablikdi gelen giden cok oldus kaynanmdan dolayi ne yatabildim nede baska bisy gece bile sozde yardima kaldi horul horul uyudular cocugumu bile rahat rahat emziremedim tam gogsumu aciyordum kaynim kapiyi pat acardi enisteler pat acardi obur odaya gecil oturmazlar bnm yanimda oturlardi ee haliyle yatamadim bile onu da gectim geceligimi esofmanimi sacim acik duramadim ilk dogum sonrasi ates basiyor fazlasiyla hele ilk meme tutrmada bn cok zorlandim rahat edemedim hic en son abim de vardi ben cicuk emzirecektim tam kaynim kapiyi pat acti abim kapiyi kapatti kapi calsana yada kocasina sole ilk sen gir diye dedi ayip gardasim ole dedi nasil bozulmustu abim girdi ilk geliyoruz dedi arkami dondum esimden obur odaya gecelim demesini bekledi esimde demedi ole ince dusunmez abim dedi sonra hadin ya obur odaya gidelim kadin rahagca otursun erkeklerin burda durmasi dogru degil dedi herkez bozuldu esim oturalim sikinti yok ddi abim kizdi kalkin hadi diye o konuda bnm ailem cok dusunceli ablm geldi esiyle esim evde yok enistem tek basina obur odada oturdu hic yanima gelmedi ilk bi girdi bebege bakti kutladi gecti obur odaya 
(162 puan) tarafından
Kaynanam gelemez annem vefat etti kardesim calisiyor esimin kendi işi ama oda tecrübesiz ilk cocuk ben halama dedim oda kabul edilmedi görümcem agzinin ucuyla dedi ama kaynanam herkesin icinde ben götürcem demis ben gitmek istemiyorum sitreste girdim resmen
(494 puan) tarafından
Esinle konus ikna etmeye bak esin desin annesine lohusa kadin yatacak oturacak ikiye bi memesini acacak babam var rahat edemez ikiside obur odaya gecse babam tek basina sıkilir vs diye guzelce solesin koy merkeze gore daha soguk olur
0 oy
tarafından
Arkadas ben gitmek istemiyosam kimse beni evimden baska biyere goturemez herkes yardimlami buyutuyo zaten bebesini milyonlarca anne var tek basina bakan bunun farkina varsin artik millet yahu
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Köye gitme bence. Çocuk doğduktan sonra topuk kanı işitme testi muayenesi falan derken devamlı hastaneye gitmen gerekecek. Köyde o soğukta evden çıkarıp o kadar yol gel git hasta olur çocuk. Kendi evinde kal. Ilk bir iki gün gelsin kaynanan. Benim iki doğumumda da tek bir gün bile kimse kalmadı yanımda.  Yapılamayacak şey değil yani
(162 puan) tarafından
Sanmiyom evi birakip gelcegini kaynatam hasta cocuklarin okulu var ahirda mal var
0 oy
tarafından
Kuzu bana kimse gelmedi tek başıma baktm bnce sende yapabilirsn 
(162 puan) tarafından
Ben yapamam demiyorum tek birakmiyor kimse beni
tarafından
Sen yapamazsn die tek bırakmıyolar anladm ben size siz yapamazsınız demedim zaten yapabilirsin die destek vermek amaçlı söyledim
(162 puan) tarafından
Anladim ben sizi ama elim kolum baglandi kimseyide üzmek istemiyorum beni düşünmeseler üzerime düsmezler ama problem bende ben rahat edemiyorum
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Valla ben olsam gitmem, ki benim kaynanam da köyde ben gitmedim o da çağırdı emin ol gitsen de sen bakacaksın çocuklarına kimsenin faydası olmuyor 
0 oy
tarafından

Canim bakacak kimsen yoksa git 

Bu arada adiyamanli misin 
(162 puan) tarafından
Yok soyadimiz adiyaman tokatliyim
0 oy
(7,935 puan) tarafından
Köyde rahat edemezsin .Böcübörtü de olur mart ayında , evine geç halanı çağır .Alınırsa alınsınlar.İki çocuğa bakarken sana nasıl bakacakmış .
(162 puan) tarafından
Esim kabul etmedi onu
0 oy
tarafından
Gitmee kendi düzenin olmaz bebeğinle rahat ilgilenemezsin. Ve bebeğinin kontrolu oluyor köyden bir daha gelmek zorundasın o zaman hasta olur bebek. Eşine söylee ilk hafta kontrol var gidemem ve doğrusu halan bakabilir hicte ayip olmaz kücük bir meseleyi neden büyütuyorlar 
(162 puan) tarafından
Esim ailesine cok düşkün
0 oy
tarafından
bebeğin doğduktan sonra topuk kanı işitme testi sağlık ocağı kaydı vs gibi bir sürü şeyi olacak köyden merkeze gitmek zor hele bide kar yağıyor diyorsun yollar kapanır vs böyle anlat kaynanana o yüzden evime gelecem anne orda kalamam rahat da edemem şimdi emzirme vs olacak kayınpeder varken sobalı odada emziremezsn ee soğuk odaya gidip mi emzircen eşinle değil direkt kaynana ile sen konuş 
(162 puan) tarafından
Aramayi düsübmüyor degilim ama nasil karsilar bilmiyorum
tarafından
önemli olan senin ve bebeğin sağlığı rahatı onun nasıl karşıladığını sorun etme bence
(162 puan) tarafından
Müsait ololunca ariycam bakalim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 197 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 194 göst.
0 oy
4 cevap 219 göst.
25 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Zeynepin annisi (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 57 göst.
25 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde Hasretis61 (833 puan) tarafından soruldu

378,429 soru

11,327,551 cevap

34,781 kullanıcı

...