+1 oy
404 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar ilk bebeğimde hemen söylemiştim herkese eşimin ailesine falan esirgemedim yani ama görümcem hamileyken kimseye söylemiyordu kardeşi yanlışlıkla demişti bir kere konuşurken erkek diye çok kızmıştı ona onlara göre kız olunca nazar değmiyor,erkek olunca değiyor çok çok fazla geri kafalılar bu konularda hatta her konuda,cinsiyetten bile nazar değeceğini düşünen insanlar bunlar ve benim yaşadığım çevre hep öyle siz hemen söylermisiniz yoksa saklarmısınız?

25 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Ne mall insanlar var ya hala su cinsiyete takilan 
tarafından
He ya sorma
tarafından
Kiz vallaha ümüklerini sıkıp atacan kenara bide depukleyecen
tarafından
Allah evlatszlıkta sınamamış onlarıda o yüzden bu kız erkek ayrımı
tarafından
Yok be malliklarindan cahilliklerinden baska bisi degil oksijen israfi hepsi
-Reklam-
+1 oy
(14,428 puan) tarafından
3. Çocuğumu gizledim buda kız diyip duruyolardı oğlum olacağını söylemedim 9 ay boyunca içlerini yesinler diye sonra beyinsizlere dünyalar bağışlandı sanki
tarafından
Noluyor yani erkek olunca
tarafından
Ahah saraya sehzade geliyo soyu yuruyo sozde soylarina ettiklerim
(14,428 puan) tarafından
Heee türbe yaptıracak sanki bize
Kö.pek sıçsı.n soylarına
0 oy
tarafından
Söylerim bunun neyini saklm elninde sonunda çıkacak ortaya canim
tarafından
Aynen
0 oy
(12,904 puan) tarafından
Bende mustayken kuafor de kadınlar öyle diyordu erkek olunca. Gizliyorlarmis
tarafından
Aynen canım doğu tarafı bu konuda malesef biraz gerikafalı
(2,355 puan) tarafından
Doğu tarafı öyle diyerek genellestirme yapamazsın malesef
tarafından
Canım bende doğuluyum buna rağmen böyle söyledim çoğu öyle yalansa yalan deyin
(2,355 puan) tarafından
İşte her insan öyle olabilir bende batı da yaşıyorum burada böyle olan insanlar da var aynı kefeye koymak yanlış sadece. Benim ailem şahsen öyle değil. Ama kaynanam gil öyle mesela . Sözde öyle tabi bana söyleme deyip kendileri söylemişti
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Ben bu konu yüzünden arkadaşımla arami bozdum sildim onu oda benden sakladı sanki icine girip degiştirecem cinsiyetini erkekmis bana kiz dedi kiz hediyesi bile aldim ona düşün artik
tarafından
Hahah yok artık yaa herkesi kendi gibi bildikleri için böyle fesatlık yapıyorlar
(1,094 puan) tarafından
Aynen ama bende bi daha hamile kalirsam bana söyleyene söylicem saklayana söylemicem
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Şöyle diyeyim ben ilk hamileligimi direk kaynanam ve 4 tane gorumcemi görüntü arayıp söyledim . Ama şuan görümcem 2. Çocuğuna hamile bana söylemedi malesef. Kaynanama kimseye söylemeyin demiş. Bende birdaha hamile kalırsam söylemeyi düşünmüyorum.
tarafından
Öyle dediyse büyük ihtimal erkektir
Çok yazık
(2,355 puan) tarafından
İlki zaten erkek nazar değmesin diye söylemiyorlar bana da kimseye söyleme diye tutturdular teyzelerime bile söylemedim. Kendileri herkese söylemişler. Ben daha mal gibi saklıyorum. Kaynanam onlarla şuan görüntü konuşuyor çocuk konusu geçti 3 bu aylık olmuş artık hiç hayırlı olsun filan demedim demem de. Zaten konuşmuyorum surat asıyorum.
0 oy
(849 puan) tarafından
Ay tiksindim şu erkek düşkünü cahillerden. Kız erkek önemli değil sağlıklı olsun yeter 
tarafından
Asla farketmez işte gelde laf anlat
İki çocuğu da erkek diye bununla övünen birisine ne anlatabilirsin
(849 puan) tarafından
Sanki kendi kadın değilmiş gibi erkekliği yüceltiyor. Ya Allah kadına doğurma yetisi vermiş bildiğin vücudumuzdan insan çıkarıyoruz bizden çıkan nasıl bizden üstün olabilir
0 oy
tarafından
Nazara inanıyorum ama dualar okuyarak Allaha sığınarak kendimi bebeğimi korumaya çalışıyorum. Cinsiyet için nazar değeceğini ilk defa duydum. Ben bebeğimin fotoğrafını da whatsappta ailem ile paylaşıyorum. İnstagrama nazar değer diye değil de fazla kişi var bebeğimi görmelerine gerek yok diye atmıyorum 
tarafından
Nazar tabiki var ona lafımız yok
tarafından
Bence saçma olan kıza değil de erkeğe nazar değmesi. Ne yani erkek olunca başımız göğe mi eriyor ne alakası var evlat evlattır
0 oy
(2,795 puan) tarafından
Normalde bu tür şeylere takılan biri değilim ama çevremde bnden saklayanlar olduğu için bende kimseye söylemedim kızım olacağını biliyordum sürpriz olsun dedim soranlara 
tarafından
Aynen bende daha kimseye söylemedim sırf onlarda sakladıkları için başka bir şeyden değil
0 oy
tarafından
Offf saçma sapan işler bir insan ya kız doğurur ya erkek sanki kırk yılda bir denk gelen bir cinse hamileymiş gibi davranıyorlar sinir oldum yine 
tarafından
Hiç sormaaa
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Biz ona görmemiş diyoruz geri kafalı değilde :D pipisi var ya ondan nazar degiyodur Allah akıl versin
tarafından
İki oğlu var diye bununla övünen birisi
Allah akıl fikir versin ne diyelim
0 oy
(1,244 puan) tarafından

O bebeği bana nasip eden ALLAH.  Allahın bana nasip ettiğini kullardan saklamak neyin egoistliği. Saklayanlar bence nazarın ta kendileri. Öyle insanlardan uzak durmak gerek bence:)

tarafından
Aynen canım
0 oy
(4,540 puan) tarafından
ben saklamam elbet ogrenicekler
tarafından
Aynen
0 oy
(8,980 puan) tarafından
Ayy aynı benim görümcem ben kadını hamileyken 1 kez bile görmedim ilk bebeği kalbî durdu kürtaj oldu diye 2. De köşe Bucak kaçtı saklandı herkesten abisinin hicbirseyinde bulunmadı nikah a bile gelmedi hastaymış falan filan... Tamam nazar var ama abartmamak lazım benim bir oğlum 2. Ye hamileyim oda erkek kimseden saklamadim sakınmadim. He öyle boy boy her yere hamile fotosuda atmıyorum anne olmak isteyip olamayan yakimlarim var nispet yaparmişcasina resim atmıyorum. 
tarafından
Belki düşük riski vardır canım ondan evden çıkmıyordur
0 oy
(2,870 puan) tarafından
Ayy ne manaa erkek olunca nazar değermiş niye ki ne özelliği varmis erkeğin kızdan kız evlat sayılmıyor mu sevilmiyor mu yani 
tarafından
İki oğlu var diye bununla övünen birisi sjxjs
(2,870 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin bunların gibileri kız evladın değerini bilemez zaten
0 oy
tarafından
Kızımı hemen söylemiştim ama oğlumu gizledim kaynanam ve görümcelerimden nazardan falan deyil onlar görümcemin kini benden gizledikleri için ben kızımı kaybetmiştim çocuğum yoktu nazar ederim diye herhalde zoruma gittiği için bende söylemedim 3te öğrendim 5 aylıkken söyledim
tarafından
Onlar saklayınca insanın söyleyesi gelmiyor aynen
tarafından
Rabim isteyipte hak eden herkese nasip etsin inş bundada gizlenecek bişey yok. Bende sadece zoruma gittiği için 2ay söylemedim
0 oy
tarafından
Ben cinsiyetini saklamadim da hamile olduğumu bir süre sosyal medyada paylaşmadım yakınlarım biliyordu sadece ve son beş haftam kaldı şimdi şimdi paylaşmaya başladım 
0 oy
(506 puan) tarafından
Ben saklamadim ama bu düşünce çok var insanlarda benim kızım olacak erkek dersen nazar olur dua ederler kötüye diyorlar saçma erkek kız ayrı mı olur mu hic
0 oy
(793 puan) tarafından
Yo gizlemedm kizimi 11de  ogrendim   daha kesin degl dediler 12de keain oldu soledum smdi yine hamileyim erkek 12haftada ogrendm ama  dusuk tehlikem vardi 16da soledim   olmasaydi  hemen solerdim kiz olsada  solerdm napicam icime girip pipi mi takcam   milleti dusunemem bide saglikli olsunda   ozellikle babasi kiz istiyodu  
0 oy
(106 puan) tarafından
Benim birtane yengem var 3 oğlu oldu hep şey diyordu bebek ters cinsiyeti beli değil diyordu bu sondaki kız oldu hem söyledi var öyle cahil insanlar:(

İlgili sorular

0 oy
60 cevap 880 göst.
29 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Dnz737373 (199 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 161 göst.
0 oy
6 cevap 45 göst.
24 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ozlem.23 (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 165 göst.

378,451 soru