0 oy
134 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından
Merhabalar kızlar. 

Bebeğimin kafası hakkında birçok post açtım ama gerçekten çok düşündürüyor beni. Bebeğim tam 3 aylık. 4. Ayın içinde şu an. Youtube'dan Osman Gönülal'ı takip ediyorum. Bu ayda yüz üstü yattığı zaman kafasını 90 derece kaldırabileceğini söylüyordu. Gözünün karşısına oyuncak konulduğunda oma dikkat kesileceğini, sağına soluna dönebileceğini... yüz üstü yatırdım ama bırakın oyuncağı almaya çalışmayı kafasını dahi kaldırmıyor. Uğraşıyor ama burnunun üstüne kapanıp kalıyor. Belki ben çok fazla evham yapıyorum ama nörolojik bir sorun vardır diye çok korkuyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(13,111 puan) tarafından
Vakti var demekki canım 
(299 puan) tarafından
İnşaAllah vakti olsun da bir sorun olmasın canım
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım her bebek aynı değil benim kzim altı ayına kadar kafası durmuyodu üstünde kaldirmiyoduda hicc çok tembeldi o konuda doktora götürdüm.kuvuk dedi mesela oğlum öyle değil bebekken kafasını kaldiriyodu daha küçük zamnla olur merak etme 
(299 puan) tarafından
Her bebekte farklı oluyor demek ki canım
tarafından
Aynen hiç kendini korkutma canım bebek ne bekliyorsun ki benim kzim kafasını bile başı üstünde durmazdi kopacak gibi herkez bişey diyo ben araştırıyorum değişik şeyler çıktı önüme çocuk doktoruna götürmüştüm dahha küçük zamnla olur ki zatn zatn sonradan düzeldi geç yürüdü hiç emekledi bile ama oğlum ona göre tam tersi o yüzden korkma
(299 puan) tarafından
Annelik işte canım. Burada yorumları okuyunca rahatlıyorum. Ondan sonra düşününce yeniden endişe. Ne zor zanaat imiş şu annelik
tarafından
Doğrudur ama benim kzim hiç tutamiyodu kaldırdığı gibi başı dusuyodu plastik gibiydi ama bişey olmadı  doktor hicbiseyi yok demişti dhaa küçük bence korkma düzelir 5 6 aya kadar
(299 puan) tarafından
Bebeğim için tamamen tutamıyor diyemem. Bazen diyorum ki artık tutuyor. Bazen de yamuluveriyor. Keyfi gelince demek ki :)
0 oy
(594 puan) tarafından
Birincisi bunu kontrolde doktoruna söyle ve ondanda görüş al bacım ikinciside bol bol yüz üstü yatır sevmese bile uğraştır birazcık bi yastık veya havlu gibi bişeyle göğsünü destekleyip kollarına kuvvet vermesini sağlayabilirsin 
(299 puan) tarafından
Doktorumuz da tam tutamadığını söylüyor zaten canım. B12 eksikliğinden olacağını söyledi. Gerçekten de tahlilinde öyle çıktı. Zaten doktor da böyle dediği için daha çok endişeleniyorum, başka bir şey mi var acaba diye. Bol bol yüz üstü yatırıp ağlasa da uğraştırıyorum. İnşaAllah bur rahatsızlığı yoktur
(594 puan) tarafından
Kötü düşünme yinede kontrolleri eksik etmediğin sürece bişey olmaz inşallah varsa herhangi bişey erken farkedilir diye düşünüyorum
(299 puan) tarafından
İnşaAllah
0 oy
tarafından

Belkide bebiş üşeniyordur :) hemen evham yapma bence. Gene için rahat edicekse doktor görsün sende rahatlarsın 

(299 puan) tarafından
Zaten doktor tam tutamadığını söylediği için bu kadar evham yapıyorum :(
tarafından
Ee peki birşeye yönlendirmedi mi? Sıkıntı görse söylerdi heralde
(299 puan) tarafından
B12 eksikliğinden olabileceğini söyledi. Damla verdi, kullanıyoruz. Bir sonraki aylık muayenemizde yeniden bakılacak
tarafından
İnsallah ortada bir sorun olmadan hallolmuş olur gittiğinizde
(299 puan) tarafından
İnşaAllah
0 oy
(465 puan) tarafından
Kilolu bir bebek mi
(465 puan) tarafından
Kilosundandir buyuk ihtimal
(299 puan) tarafından
Kilolu mu yani bebeğim
(465 puan) tarafından
normal kilosu ama ona göre değil Yani cabucak yoruluyor cunki hayatinda ilk defa 5 kilo oldu bizler de de aynidir azicik bi fazla kilo alalim yerimizden kalkamayiz birde soyle bisiy duydunmu hic vucudumuz en agir yeri kafaymis  kilomuzun 2 katiymis o yuzden senin yapacagin tek sey ona yardimci olmak gerisini ona birak
(299 puan) tarafından
Ne güzel anlatmışsın, teşekkür ediyorum :) normalde çok hareketli bir bebek aslında. Zamanı gelince onu da yapacaktır herhalde
(465 puan) tarafından
Rica ederim :) tabiki inşallah bende düne kadar öyle diyordum simdi patir patir 5 dakika yanindan ayrilsam agzina bisiycik ativeriyo

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 119 göst.
0 oy
8 cevap 134 göst.
29 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmastl (666 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 158 göst.
12 Kasım 2021 Aile kategorisinde Esmosum (7,773 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 244 göst.
10 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu

381,363 soru

11,417,446 cevap

34,968 kullanıcı

...