0 oy
93 göst.
Diğer kategorisinde (748 puan) tarafından
Bebeğinde çocuğunda alerjik egzama olan geçiren anneler neler kullandınız neyden memnun kaldınız Rabbim hepimize güç kuvvet sabır versin çok zor :( 

5 Cevaplar

+1 oy
(2,165 puan) tarafından
Bebeğim de yok ama bende hâlâ var geçmedi bir türlü nasıl gececk bilmiyorum canm 
(748 puan) tarafından
Krem kullanıyormusun
(3,162 puan) tarafından
Aynen kuzum asla geçmeyen bir egzama sorunu ile ugrasıyorum. Su an hele çok feci atakta. Ellerim kollarım yara oldu
Elimi yıkayasım gelmiyor
(748 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım üzüldüm
(2,165 puan) tarafından
Benimde ellerimde var sadece Cok kaşınıyor.
Kullanmadigim ilac krem kalmadı canm ama geçmiyor suyu sevmiyor sabunu sevmiyor egzama
-Reklam-
0 oy
(700 puan) tarafından
Benim oglumunda ayaklarinda oluyor tuzlu yedigimde travazol kullaniyorum cnm
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Canım ben cok arastırdım kendi annem ve görümcem icin coresatin sarı egzama ve sedefe cok cok iyi geliyor ki kullanıyorlar. Bebekler içinde coresatin pembe olan kullanılıyormuş doktoruna danış onaylarsa kullan 
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Bende de var kızımda da. Benim ellerimde kızımın yuzundeydi. Benimki iki senedir farklı farklı ilaçlar kullandım hamilelik ve emzirme yüzünden tam bir tedavi görmemiştim. Şimdi 15 gün oldu tedaviye başlayalı geçti çok şükür iki krem kullanıyorum. Kızımda da 40 günlükken çıktı ilk. En ufak bir el değse opulse hemen çıkıp yara gibi oluyordu. Ben annesiyken aylarca hiç öpmedim kimseye opturmedim. Şampuan deterjan falan hep bitkisel içerikli aldım. Kirlilerini bile bizimkiyle aynı yere koymadım. Yüzüne doktor biodermanin bir kremini önermişti. Onu düzenli olarak hergun bazen günde iki kez sürdüm. 7 aydan sonra geçti çok şükür. Ek gıdaya başladığımda çok dikkat ettim alerji yapan birşey yediğinde tüm yüzü kıpkırmızı oluyordu. Şimdi 8 aylık çok şükür hiç yok gibi sadece yoğurdu yüzüne degdirirsem yeyince birşey olmuyor ama yanaklarına bulaşırsa kızarıyor. 
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Egzamayi tetikleyen yiyecekleri listeleyin,bir süre kullanmayin

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 126 göst.
0 oy
4 cevap 111 göst.
17 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmasur (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
15 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BESelif (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.

378,461 soru

11,328,307 cevap

34,784 kullanıcı

...