0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde (84 puan) tarafından
11 gün sonra 6 aylık olacak bebeğim şimdiden ek gıda başlasam bişey olur mu ve ne deneyebilirim?

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ufaktan ev yoğurdu  verebilirsin.
-Reklam-
0 oy
(2,811 puan) tarafından
Başla canım ev yoğurdu bal kabağı falan verebilirsiniz 
0 oy
tarafından
Başlayabilirsin canım yoğurtla başla 
0 oy
(1,383 puan) tarafından
3 gun kuraliyla tadimlik basliyoelar okudugum kadariyla benimde düşüncem o 5 bucuk aylik olsun oglum 
0 oy
tarafından
Benim doktorum 6 ayi doldurmasini beklememi onerdi mesela. Genelde doktorlar kilo durumuna gore ne zaman baslanacagini söylüyor. Siz de sorsaydiniz keske.
(84 puan) tarafından
Arayıp sorarım bende))
0 oy
(249 puan) tarafından
Yoğurtla başlayabilirsin daha sonra sebze öneriliyor genelde neleri verip vermeyeceğini ınternetten araştırabilirsin. İştahlı bol yiyen bi bebis olsun inşallah 
(84 puan) tarafından
Amin canım hepimizin))
0 oy
(417 puan) tarafından
5 buçuk aylıkken başlamıştım 2 yaşa kadar da emzirmeye devam etmiştim kabak esmer bulgur pekmez meyve sebze çerez et Süt ürünleri balık  aklına ne gelirse herşeyi verdim (1 yaşa kadar bal ve polen vermedim 1 yaşından sonra onlara da başladım)
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Azar azar başla tabii tatlım çorba yoğurt yemek suyu
0 oy
(810 puan) tarafından
Başlanabılır bence ama bebegınız desteksız oturabılıyorsa kaşıgı uzattıgınızda agzını acabılıyorsa vs bı kaç kural var bunlara evet cevabı verıyosan başla bana doktlr öyle söylemişti suan 5aylık cogu hayr:) ama tadım yaoıyorum 6aya kadar anca bıter bu tadım işi malum bıde alerjı olayı oluyo test edıyosun falan uzun bı süreç o zamana 6yı doldurmus olr diye düşünüyorum yogurtla başladım tam öevsımı kabak haşladm sonra meyvelrın suyunu sıkıp verıyorum yada meyve emzıgınr koyuyorm hem dısını kaşımış oluyo hemde tadım yapmş oluyo 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yogurtla baslayabilirsin cnm . 
0 oy
tarafından
Bizim doktorumuz 5,5 aylikken tadimlara baslatmisti
0 oy
tarafından

Canim google üzerinden bakabilirsin 

Gurmebebek çok güzel detaylar var 

image

(84 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım))
0 oy
tarafından
Azar azar tadımlık sıvı şeyler ver meyve püresi yoğurt başka 
(84 puan) tarafından
Teşekkürler)
0 oy
tarafından
Bide canım gurme bebek yemek tarifleri var indir yardımcı oluyor 
(84 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım)
0 oy
(270 puan) tarafından
Benim oğlum zayıf doktor 4 buçuk aylıkken kasik mamasi ver dedi 5 aydan sonra başla tadımlık dedi . Ama anne sütü yeterli ve kilosu normalse 6.ayi doldurmanız mantıklı doktorunuza danışın 
(84 puan) tarafından
Ben tamamen baslamicam zaten öyle tadımlık vericem sadece zaten 10 gün kaldı o yüzden))
(270 puan) tarafından
İnsan heyecanlanıyor demi  bende bekliyorum heyecanla
(84 puan) tarafından
Aynen)))
0 oy
(220 puan) tarafından
3 gün kuralı ile ev yoğurdu ver. Sonra da sebzeleri ver ardından meyveleri verirsin.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 49 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ebrararslan (39 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 60 göst.
3 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
24 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Meleniko (696 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 70 göst.
20 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Lilim (292 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...