0 oy
104 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Kızlar bebeğimin 2 gundur sadece öksürüğü var ilerlemesin diye dunden bu yana ayaginin altina zeytinyağı sarimsak corek otu yağı yapıyorum. Corek otunun suyunu icirdim balgam kustu üzerine öksürüğü biraz azaldi simdide karabiber zeytinyağı sursemmi sırtına dosune diyorum. Odanin nemi cok düşüktü kettle icine papatya kurusu atıp sabahtir açık tutuyorum. Hastaneye gitmedik sebebi yemesi yerinde halsizlik ateş burun akıntısı hiriltisi vs. Yoktur evde bakaym gecmezse gotururum dedim yarın. Sizce bir zarari olurmu zeytinyağı karabiberin veya napabilirm başka.

3 Cevaplar

0 oy
(179 puan) tarafından
Keçi boynuzu icirin.. yada pekmeze bı kaç Damla limon sıkıp verin iki günde geçer... Kuru öksürük alerji olabilir... Bebek ayıni yazmamışsin eğer 6 aydan büyükse dediğimi icirin gecer
tarafından
Evet 6 aya yeni girdik tadimlara basladik yediklerinden filan olabilir mi
-Reklam-
0 oy
(204 puan) tarafından
Canim bnm bebegim 1 aylikken hasta olmustu icli icli oksuruyordu balgam vardi mahvolmustum bn gorsen nasildim sonra bizim bi komsu var baya tecrubeli bi bayan bana vikis getirdi bebeginin ayaginin altina serce parmak ucuyla cok az al sur masaj yap havlu corap patik giydir ayagini sicak tut dedi ama gunde 1 defa yapicaksin dedi bide tencere kaynar su yap icine bir kasik vikis at odanin bi kosesine koy dedi kadinin dediklerini yaptim 1 haftaya kalmaz yavrumun oksurugu gecti cok sukur tavsiye ederim mutlaka tabi once Rabbimin izniyle Rabbim sifa versin canım
tarafından
Vicks degilde cold mix diye bebe damlasi aldik mentollü oda cok teşekkür ederim zeytinyağı karabiberi yaptim balgamli öksürmeye döndü kar var araba çıkmıyor bakacam duruma daha çoğalırsa bir sekilde goturecem hastaneye. Aklimin almadigi tek bir öksürük ates vs hastaliga dair tek belirti yoktur bogazinda gıcık var gibi
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Çok küçük bebekse bilemem ama 8 9 aydan büyükse bennw tatlı kaşığı kadar pekmez kaşık ucuyla karabiber çok çok az ama 2 3 damla limon cezveyenkoyuyorum kaynama gibi oluyor ilitio iciriyorn 3 4 güne geçiyor cogunlukla
tarafından
6 ayligiz ağır gelirmi bilmiyorum ki ihlamur verdim az bisey
(2,581 puan) tarafından
Bilmiyorum canım sormak gerek ben bitkisel vs şeyleri vermezdim çocuğuma baya büyüdü sonra vermeye başladım sorumlulugunu alamamam sormak gerek ama bize çok fayda ediyordu bu karisim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 143 göst.
0 oy
12 cevap 260 göst.
17 Şubat 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 36 göst.
17 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1111 (53 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 47 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde gamzekusdemir (212 puan) tarafından soruldu