0 oy
658 göst.
Diğer kategorisinde (337 puan) tarafından

İki aylık oğlum var maşallah uykuya hasret kaliyorum yatmıyor beyfendi yatmiyorsa size sardım bende bı fikrinizi alayım 

Kızlar gorumcemin dört yaşında kızı var maşallahı var zeka seviyesi çok yüksek bir görseniz büyümüşte küçülmüş o kadar zeki bir çocuk ki bazen sok oluyorum bu yaşta bu zeka diye defalarca görumceme bu çocuğu eğitime ver değerlendir dedim yok dedi göz olurmuş nazar olurmuş her neyse gelelim meseleye zekasını farklı kullanıyor çok küfür ediyor kız erkek ayrımı yapmam ama heleki kız çocuğu tüylerim diken diken oluyor ve bunu oğlumun yanında yapıyor annesine vuruyor o kadar inatçı okadar inatçı ki bazen benim çocuğum olmadığı için şükür etmiyor değilim kufurlerine annesi hiç bir şey demiyor geçende afedersiniz bilmem ne çocukları demiş anneside marifetmis gibi çekip guruba atmış bende açtım oğlum duymuş ne anlama geldiğini bilmeden tekrar ediyor diline dolanmış ve ben küfür etmesini istemiyorum akşam onlardaydik fark ettim ki o ne yapıyorsa oğlumda aynısını yapıyor bana vuruyor tabi oda çocuk ama annesi babası engel olmuyor oğlumda kuzenini çok seviyor siz olsanız bir araya getirirmisiniz 

9 Cevaplar

+2 oy
(9,626 puan) tarafından
Öyle bi çocuk zeki olsa nolur Allah aşkına..çocuğunda suçu yok ama baksana onun temeli bozuk cocugu nasıl yetistirmisler onlar yanında öyle konuşup hareket etmese o çocuk küfürü vurmayı nerden ögrenicek buda zekiliginden olucak hali yok ya..sen oğluna doğruyu yanlışı öğretirsen onun gibi olmaz tabiki herkesten etkilenir ama bunun önüne siz geçebilirsiniz sadece
-Reklam-
0 oy
tarafından
Oğlun kac yaşında
(337 puan) tarafından
Üç yaşında
tarafından
Etkilenir tabi 3 yaşındaki çocuk hatta cocuklar kendi yasina yakın olanlarin çoğu seyini ayni yapar
(337 puan) tarafından
Evet küfür ediyor oğlum kuzeni de belki ne anlama geldiğini bilmiyor ama oğlum sürekli ağzında o laf
tarafından
Dikkat et uyar annesini çocuğuna öğretsin eger öğretmez ise mesafe koy bence hic iyi bir örnek değil
(337 puan) tarafından
Kaynanam kayınpederim bile uyardı ama yok çocuk ezberlemiş nerden duymussa bilmiyorum
0 oy
tarafından
Oğlun iki aylık mı
(337 puan) tarafından
Hayır üç yaşında oğlum var büyüğü
(337 puan) tarafından
Biri de iki aylık
tarafından
Heee anladim
tarafından
Hahah hamzanin anasi 2 aylık oglub yerine 3 yasinda oğlunu belirtse idin ya anlatım.bozukligu olsun.kafa karıştırmışsın.2 aylık.cocouk.ne alaka oluuor okurken insan
(337 puan) tarafından
Ne bilim kız sürekli post açıyorum üç yaşında ki oğlumla ilgili belki beni tanıyorsunuz diye belirtmedim kimse tanimiyormus beni kiz
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Ya kuzeni değil herkesi örnek alır seni beni onu kim olursa. Doğruyu yanlışı sen söylersin uyarirsin  anlatırsın  . Herkesin evladı kendine küfür etmesine nasıl müdahale etmiyorlar anlamıyorum doğrusu o yaşta çocuğun ağzında o kufurun  işi ne . . Bir araya ister istemez gelinir ki gelinmeyecek bisey yok bence fanusta  buyutemeyiz  çocuklarımızı hepte doğru yapamazlar ama yanlışı doğruyu belirtebiliriz.  Misal kızımın  tükürme alışkanlığı hiç yoktu birinde gördü yapmaya başladı biraktirana kadar deli oldum e bende ay ne güzel yaoiyo deseydim hala o alışkanlığı devam ettirirdi  belki ama şükür çok uzatmadan bıraktı bu gibi . Hem yerinde olsam uyarırdim  gorumcemi benim cocuguma kötü örnek olacak çocuğu diye değil sonuçta oda çocuk ve nasıl alisirsa öyle gider başkası uyarıcagina  benden duysun sonuçta 
(337 puan) tarafından
Taklit ediyor oğlum maalesef
(1,207 puan) tarafından
Zaten eder o yaşta yada saha küçük yada daha büyük soyle tam anlamıyla kendini bilene kadar her çocuk taklit eder   . O taklit ediyo diye arkadaş olsun komşu olsun akraba olsun araya mesafe koymak görüşmemek çözüm değil.  Aksine görmesi lazımdı doğruyu yanlışı ayırt etsin zaten bi zaman sonra bırakacak ister istemez . Söyleki  kimse birbirine göre yetistirmiyo  çocuğu senin kizacagin  bisey başkasının hoşuna gidebilir .
(337 puan) tarafından
Bazı arkadaşlar kınadığını düşünüyorlar ama kinamiyorum mesela annesinden telefon ister annesi hayır derse saldırır annesini döver sacini çeker ogluma telefon kesinlikle yasak benden istedi hayır diyince aynı şekilde saldırdı beni dövmeye başladı geçen gorumcemin iki yaşında bir kızı daha var kardeşinin ağzına sitrecle vurmuş bildiğin çocuğun dudağı yarılmış  benimde iki aylık oğlum var korkuyorum oğlumda kardeşine vurur diye
(1,207 puan) tarafından
Yok ben anladım senin ne düşündüğünü  çok doğru söylüyorsun . Bak şöyle diyim diğer yorumlara göz attım inat falan demişsin hani kiz için benim kızımda 5.5yasinda . İyidir hoştur saygısızligi  şımarıklığı vs yoktur ama çok inat  . Ama Allah için herseyde değil bi tutsun deli eder insanı ama güzellikle söylersen izah edersen anlar ve diretmez . Bende kıyamam çocuklarıma mesela bi kızıyım icim gider gönlünü alırım hemen görümcen muhtemelen o küfür edince onu  pohpohlayip  övgüyle anlatiyo ya çocuk bunu duyunca güzel bisry saniyo yoksa nerden bilecek.  Ona da güzellikle anlatilsa belki tekrarlamz . Vallahi cocuklar saf ne kadar olsa nereye çeksen oraya şekil alıyorlar inat olabilir demenle diyorum ya benimki de inat ama kırmaya çalışıyorum bi yanlısı  olsun gösteriyorum anlatıyorum ve inan ki hemen geliyo özür diliyo e öyle öyle buyuyecekler  sonuçta   bence sen gorumcenle  konuş canım
(1,207 puan) tarafından
Vurma konusuna da işi şansa bırakma sürekli kardeşine sakin zarar verme bak yoksa bizden alırlar de bende öyle yaptım kızım vurmadı hiç öyle ama bizim oğlan durmayıp karıştığı için kızıma:) bi iki hakim olamadığım oldu birbirlerine girdiler hala bile derim bak kardeşini bizden alırlar kızım sakin vurma etme diye :)
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Tabiki etkilenir çocuklar taklit eder mümkün mertebe bir araya gelmemeye çalış 
(337 puan) tarafından
Ediyorsa gorumcemi çok severim Allah var ama o çocuk nerden duymuş İnanki bilmiyorum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Birincisi Allah görümcen akıl versin :D çocuğa nazar olur diye eğitim görmesini istememekte ayrı bir boyut cahillik herhalde.İkinci olarak o çocuğun büyümüştü küçülmüş gibi konuşması hep simariklik sonucu yani zekasıyla alakalı bir durum değil ve küfür etmesi de anne,baba,ve etraftan duyduklarını söyler bir çocuk ilk olarakta anne babayı rol model olarak görür.Oglunuzda sadece kuzenini değil sizi ve çevredeki kedi de örnek alır.Kizin anne babasinda da sorun var çocuk küfür ediyor,vuruyor ama ses yok zaten simarikligida burdan geliyor.Bir çocuğa küçüklüğünden beri dur,hayır,doğru ya da yanlış ogretilmeli
(337 puan) tarafından
Bu yazdıklarım devede kulak kalır zeka olarakta gerçekten çok çok üstün
(6,203 puan) tarafından
Çok fazla bir araya getirmemeye calis ikisini ve esinede durumu anlat normal değil yani gercekten
(2,315 puan) tarafından
Ben de böyle düşündüm. Bu bilmişlik şımarıklıktan. Sesi çok çıkanı çekingenlik yapmayanı zeka göstergesi sayan insanlar çok.
0 oy
(558 puan) tarafından
Etkilenir tabiki araya mesafe köy bence
0 oy
(55 puan) tarafından
Ozelinize mesaj attım inşallah görürsünüz çok geçmiş olsun buarada

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 123 göst.
23 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hamzanin annesi 12 (337 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,355 cevap

34,784 kullanıcı

...