+1 oy
357 göst.
Diğer kategorisinde (5,338 puan) tarafından

Kızlar bebeğim ayın 2 de 17 aylık olcak gece emiyor sabaha kadar 10 dakada bi klkıyır zombi gbı oldum sabah uyanıyor kesnlkle khvaltı yapmıyor peynır veryorum yumrta veryorum eliyle eziyor yere atyr oldumu çöp :( çorba ypyorum toplamasan 2 yemek kaşığı bıle yemiyor memede meme vermemeye çalşyorum emmeden uyumaz asla vicdan ypyorum kesemi kesmezsemmi dye kaynanam dyor tam 2 yaşına basın snra annemde ablamda dyor bnce kes madem bşey yemıyor artık o süt yaramaz bnde 55 kiloyum çok zayıfım sütüm de eskisi gbı yetmıyor ramazanda artık kestırim dyorum ozmn 20 aylık falan olacak yemek yemiyor hiç bşey yemıyor aha  bugun 2 yemek kaşığı çorba ile duruyr

13 Cevaplar

0 oy
(5,557 puan) tarafından
Benim de oğlum bir buçuk yaşında Şubat'ın sonlarında kesicem sütten. Sabaha kadar uyanık meme emiyor. Yemek yemiyor. Kessem düzelir inşallah
(5,338 puan) tarafından
Kız aynı senınle bir buçuk yaşında bnde işe de başlamak istiyorum gece 5 dakada bi kalkıyr artık yoruldum vala
(5,557 puan) tarafından
Uyku haram bize
tarafından
Kesince düzeliyor
(5,557 puan) tarafından
İnşallah canım
-Reklam-
0 oy
(4,040 puan) tarafından
Ben bir buçuk yasinda kestim Küçük oğlana da aynısını yapmayı düşünüyorum 2 yıldır uykusuz dolaşıyorum valla bittim büyük çocuğu sütten jesince hayatıma yüzde yetmiş düzelme geldi
(5,338 puan) tarafından
Cnm gece uyanınca ne veryordun peki
(4,040 puan) tarafından
Kademeli biraktir benim tamamen kesmem toplamda bir ayı bulmuştu en son hafta hızlandırın ve tamamen bıraktı gece uyanınca hicbirsey verme vermemek için de gündüzden iyi doyurmalisin o yüzden akşam yatirirken irmikli birşey ya da patates muz falan yedirebilirsin gece emmeye kalkınca verme oyala kucağına al konuş şarkı söyle ninni şöyle bir iki saat ağlama krizine girecek vermeyeceğini anlayınca susacak ve diğer kalkmalrinda o kadar ağlamaycak bu arda sen de ağlama krizine görebilirsin :D
(5,338 puan) tarafından
Ayy yüreğim dayanamz hele kızım okdr bağryor ki emzdrmesem sanki ne olmuş evi yıkıyor başıma
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm çok iyi takip ettiğim doktor vardı bebekler ek gıda almayı reddederse kesinlikle sütten kesilmeli demişti anne sütü tamm faydalı ama yiycegi besinlerin yerini doldurmuyor asla heleki 17 aylık olmuş sabah bir yumurta tüketmesi lazım 

Benim kızımda 16 aylık bende sütten gesicektim doktora götürdüm Ken değerleri düşmüş iki ay ilaç kullandık şimdi çok şükür yemek yiyor ama gece sürekli emmek istiyor kızım 
(5,338 puan) tarafından
Bnm kızımda değerli düşük çıktı enfeksiyon çıktı bir kutu kan ilacı btti geçen ama yemiyro mesela yumurta haşlıuroım sabahları veryorım bitane elimle verınce yemıyor kendı eline almak istyr eline veryorum sankı oyıncakr vıcık vıcık yapyor atyor
0 oy
(795 puan) tarafından
benim kizim da hala oyle iki kasik yemek yer yarim saat beni emer artik dalga geciyorum tatli niyetine diye maalesef dedigin gibi ne kahvaltı ne yemek cok zor yediriyorum ama bende iki yasina kadar emzirme taraftarıyım canim bir de simdi sutten kesince allah korusun kış ayindayiz hasta falan olur hic yemez en azindan emiyor diyorum basima da geldi Eylül ayinda falan uc gun yemek yiyemedi sutten kesmis olsaydim daha zor toparlardi bu arada 22 aylik benim kizimda biraz daha dayanabilirsin bence 
(5,338 puan) tarafından
Senin çoçugun büyük cnm kızım 17 aylık bnde korkuyorum hastalanır falan neblm ağladıgında emer korkutugjnda emer yolculukta her uykusu geldngde emer yatar vicdan ypyorum bşey yemıyor ya:( bağırsakları kurycak dye korkuyroum
0 oy
(119,228 puan) tarafından
20 aylikken kez zaten zamani gelmis
(5,338 puan) tarafından
Yani zaten zamanı gelmş
0 oy
(1,524 puan) tarafından
Benim oğlum da öyleydi 28 ayda kestim ben çok düşkündü kıyamadım. Yiyecek çocuk emerken de yer emin ol. Ama eğer yapabilirsen sadece geceyi kes dycem de 17 aylık da zor kesersin sadece geceyi yinede denemeye değer
(5,338 puan) tarafından
Sen çok geç kesrtrmisn yaa 28 aylık yanu 2 buçuk yaşında mı kestrdn
(1,524 puan) tarafından
Evet canım 2 yaşı 4 ay geçince kestim. Geç değil ya hangi doktora gitsem 3 yaşa kadar emzir derdi pandemi zamanı da olunca
(5,338 puan) tarafından
Ayy ama büyük ozman kadr bütün dişleri çıkacak neblm tuvalet eğitimi herşeyi öğrenmş olacak iki yaşına bir kaç ay kala belki ozman kestiririrm ama 2 yaşını geçirmeywcem hem sütğn faydası yok hemde kocaman
0 oy
tarafından
Kes canım. Kesince acikacak mecbur yiyecek. Gece uykusu düzelecek. Memeye güveniyor önüne geleni ezip atıyor. Ben 22 aylık kestim keşke daha önceden yapsaydım. Gece bin defa uyanırdı kesince düzeldi 
(765 puan) tarafından
Kesince uyandığında ne yaptınız ilk zamanlar
tarafından
Valla kaç gün meyve suyu verdim öptüm sarıldım yatağıma aldım ayağımda salladım uykuya dalardi. Sonra su koydum baş ucuna. Öyle yavaş yavaş unuttu.
(5,338 puan) tarafından
Cnm korkuyorum gece kalkar emmeden uyumuyor nqpacamı şaşırdım
tarafından
Ne zamanda kezden illaki bir hafta gece sıkıntı yaşayacaksın. Ben bir şekilde oyaliyrdum
0 oy
tarafından
Yemeyen çocuk memeden kesince de yemiyor canım 2 yaşına kadar hakkı onun bence emsin 
(5,338 puan) tarafından
Tmm saol cnm oyle dyorlar eyer yemıyor sa süten kesın dye
0 oy
tarafından
Bence bı çocuk doktoruna danış ona göre kes sütten benim kız arkadaşım gitti çok güzel yonlendirmis doktoru  sende git derim 
(5,338 puan) tarafından
Yaa geçen gün sağlık ocagnda bi iştah açıcı şurup verdi hiç işe yaramadı
0 oy
(2,694 puan) tarafından
Kesme canım bence 2 yaşı  bekle sevdigi şeyleri  yap ve  önune  azcik  azcik koy ben gökçeye  öyle  yapıyorum  doyinca  hepsini firlatiyo
(5,338 puan) tarafından
Bnde azıcık azıcık koyıurum ama fırlatyor yemiyro blmıyorum bayramdan snramı kesem şmdi küçük zateb
0 oy
(916 puan) tarafından
Resmen bizi anlatmssn 15 aylık daha küçük tabi kesmeyi dusunmym ama bazen tak ediyo sabahliyoz resmen memeye kalkiyo cekeliyo emdigide yok uzuluyomda nasl kiycaz 
(5,338 puan) tarafından
Vala bnnm de vicdanım el vermiyor çnkü meme olmadan uyumaz mesela ağlayınca neblm hasta olunca emzdryırum rahatlıyor susuyor süten kesem gece yıne uyanır meme dye
0 oy
tarafından
Keserdim bu bebelerin aklı erdikce emzirme artık işkence haline geliyor
(5,338 puan) tarafından
Yaa hKlıslısn emsin ama barı yemek te yesin bir kaç kaşık yese yemese bari kahvaltı yapsa oda yok
0 oy
tarafından
Butun dişleri tamamlandiginda kendi birakir emmeyi. Su an arka dislerinin cikma donemiyse emerek rahatliyordur, kesmeyin.
(5,338 puan) tarafından
Vala ek gıdaya geçtgmden beri yemiyor haklısın aslnda vicdanım el vermiyor :( daha 12 13 diş twk var
tarafından
Anne sütünün her damlasi sifa, hele de pandemide.
(5,338 puan) tarafından
Vala oda doğru haklısn

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 192 göst.
0 oy
2 cevap 135 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Memuranne& (1,793 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 193 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,338 puan) tarafından soruldu
0 oy