0 oy
131 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Merhaba hayırlı günler hanımlar benim bir sorunum var ve mücadele edemiyorum önerilerinize ihtiyacım var 

Oğlum 17 aylık bu son ayda sürekli çığlık atarak ağlıyor her şeyi suratıma fırlatıyor istediği olmayınca kendini yerlere atıyor bi üzerini değiştirmek için yarım saat mücadele veriyorum sakinlestirmeye çalışıyorum olmuyor genelde havalar soğuk diye evdeyiz ailelerimizden baya uzakta yaşıyoruz çok kimseyi göremiyoruz arada bı kırk yılın başı komşu ile görüşüyoruz ki onun oğlu daha yaramaz onu görünce daha deliriyor 

Acaba evde mi sıkılıyor ne bileyim ne yapmalıyım bir oneriniz var mı 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Hiç fikri olan yok mu 
tarafından
Negativite doneminde. Cinsiyet ve mevsim yuzunden daha yogun yasiyorsunuzdur.
tarafından
Ne zaman bitecek bu dönem valla ne uyuyor ne uyutuyor ve sürekli ağlıyor
tarafından
Valla bol bol sabır, baska bir seye gerek yok.
tarafından
Amin canim
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben doktoruma gıttıgımde benı uyarmıştı 18 ay atağı hakkında bu aylarda cocuk kendı benlıgını, kendı ısteklerınj ve bıze bagımlı olmadığını farkedermiş bız de kendı ıstedıklerımız yaptırırsak tepkı verırlermış, bu verdıgı tepkılerı görmezden gelmek lazım mesela bağırıyorsa sen baska yere bak oraya hıc bakma yada kendını yere arıyorsa üstünden gec gıt sankı hıc orda degılmış gıbı 
tarafından
Bu defa da katılıp kalıyor kuzum hemen ilgilenmek istiyor
tarafından
İşte ılgılendıfın ıcın yapıyor ya benım doktorum bu konuda çok katı mesela cocuk böyle ağlayınca katılınca bulunduğu odadan çıkın dıyor yoksa huy edınırmıs
tarafından
Deneyeceğim valla canım neler yaptım artık yoruldum yemin ederim hiç durulmuyor
0 oy
(195 puan) tarafından
Bende yeni anneyim bir tecrübem falan yok ama fikir verebilirim sadece. Sakinleştirici müzik falan mı açsanız dans etseniz enerjisini alsanız çocuğun. Kıyafetini giymek istemiyorsa ağlıyorsa tamam sen kendin giy deyin. Mesela sizde üzenizi çıkarın pantolonun nasıl giyileceğini gösterim ama bunu eğlenceli şekilde yapabilirsiniz. Belki hoşuna gider. 

Çocklar evin içinde enerjiyi yeteri kadar atamıyoryar bu huysuzlukları ondan çok görmemek gerek. 
tarafından
Ah canım hepsini yaptım hepsini çok teşekkür ederim yorumun için

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 52 göst.
30 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 74 göst.
0 oy
18 cevap 747 göst.
2 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy