+16 oy
874 göst.
Aile kategorisinde (350 puan) tarafından
Burda akşama kadar görüyorum. Oldurcem kendjmi bunaldım bu çocuk niye uyumuyor bu çocuk niye böyle yapıyor diyenleri. Kusura bakmayın artık gına geldi. Annelik kutsal bir meslektir. Boşuna ayaklarımızın altına serilmemis cennet. Onca insan var çocuk sahibi olamayan. Yıkılan yuvalar var sırf çocuğu olmuyor diye. Sizin bu durumunuzda olmak isteyen o kadar insan varki. Siz şükür etmeyi bırakıp (isyan etmiyorum ama ..) diyeceksiniz. Sizin şikayet etmeniz bir isyandır. Yarın kalkın Allah'a şükür edin ki size bir melek vermiş. Çocuktur ağlar . Gazi var ağlar sıkıntısı var ağlar nazar değer ağlar. O daha çocuk yani konusamayacagi için mecbur ağlıyor. Bu durumu kaldiramayacaksaniz neden anne oldunuz. ? Yatin kalkın dua edin. Rabbim size bir mucize vermiş.  Rabbim size cennetde şahitlik edecek misler gibi evlatlar vermiş. Uykusuz kaldınız diye niye bebeğin günahına giriyorsunuz. Gerçekten sıkıldım artık böyle postlar görmekten. 

35 Cevaplar

0 oy
(192 puan) tarafından
Valla çok haklsın her boka şikayet etcek sen niye evlendin niye çocuk yaptınn
(350 puan) tarafından
Yada neden Allah seni dünyanın en güzeli şeyi ile odullendirmis de isyan edip günahına giriyorsun ? . İşte insanlar.   Nankör
-Reklam-
0 oy
(331 puan) tarafından
Herkes derdine çare arıyor bence isyan etmeden çöüzm arayanlar bu cümlelerden müstesnadır 
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Bende çok üzülüyorum öyle postlar görünce '(
tarafından
Kuşum ❤️
(16,490 puan) tarafından
Ebrummmm♥️
tarafından
Nerelerdesin göremedim seni uzun zamandır ❤️
0 oy
(9,562 puan) tarafından
Helal lan yürü be .. katılıyorum sonuna kadar 
(350 puan) tarafından
Sağol cnm
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Ewet söylediklerine katılıyorum ama gazı yok karnı tok ağrısı yok bunların hepsinden eminim ama durduk yere ağlıyor ve bizde insanız etten kemikteniz illa ki sabrımızın taştığı zamanlar olucak ben hiçbir zaman böyle bir post açmadım ama bazen benimde sabrım kalmıyor 
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Helal sana canım inş dikkate alıp kendilerine pay çıkarırlar
0 oy
(265 puan) tarafından
Çocuklarım konusunda hiç zorlanmıyorum nerdeyse ama böyle postlar da bana batmıyor yani her çocuk farklı her anne farklı herkesin yaşam şartları farklı gidip stresinden çocuğa sarıp kendi saçını başını yolacagina burda dertlesmeyi  aynı şeyleri yaşamış g3cmis annelerden tavsiye almayı tercih ediyor olabilirler..günümüz insanlarının psikoljisi  gerçekten çok hassas dinden  sabirdan duadan uzaklaştığı için kalplerimiz  yozlaşıyor maalesef.. 

Eskiler de zor  büyütüyorken farkında bile dedeğillermiş daha iyilerin varlığından haberdar olmadığından belki de daha kolayindan  umutları olmadığından.. şimdiler hep daha iyi olandan haberdar hep başkasının ekmeğinde gözü ko yüzden  bu şukürsüzluk  hep başkasının ekmeğinde gözümüz.. 
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Haklısın bir yerde.. şükredecek şeyler aramamız gerek yaşadığımız zorlukların içinde..  ama  nihayetinde  herkesin bebeği kolay bir bebek değil ve en nihayetinde herkes insan.. sabır taşı değil kimse, herkesin kendince yaşadığı sorunlar var.. bunlar birikince ne yazıkki bebeğine yansıtanlar var.. Keşke olmasa  ama oluyor işte.. Sen de öyle postları görmekten sıkıldıysan okuma o postları yani canım.  Isyan eden ya da isyan edercesine şikayet edenlerden eylemesin rabbim kimseyi..

0 oy
(394 puan) tarafından
O zaman sende okuma canım yeri geliyor' evet bizim bebede böyle yalnız değilsin' vs. Gibi laflar duymak okumak insanı rahatlatıyor yani destek istiyoruz çünkü herkes aynı bunu da biliyoruz ama destek almak, motive olmak insanı rahatlatıyor. Kimse evladım olmasaydı keşke demez ama yorulmak dert paylaşmak ister.
0 oy
(2,671 puan) tarafından
Bebek büyütmek gerçekten çok zor ve zahmetli benim oğlumda kolikti çok zordu şuan 8aylik olucak sürekli beni istiyor çok zor oluyor ama fedakarlık yapicaz mecbur çok şükür ki Rabbim nasip etti çok güzel bir duygu Rabbim bütün annelere sabır versin ve evlat isteyenlerde nasip etsin hayırlısıyla 
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Alnı öpülesi bir post tebrik ediyorum seni canım ❤️❤️❤️tamda demek istediklerimi demişsin hep bir isyan hep bir tatavaaa
(350 puan) tarafından
Teşekkürler canım. Aynen öyle valla
0 oy
(656 puan) tarafından
Canım anneliği kusallastirmak kadında yetersizlik yaratır. Annelik çok zor kimse bunu inkar edemez kimi zaman da hepimiz bunalıyoruz burası dertlesmek için belki aynısını yaşayanları bulup rahatlamak istiyorlar. Uykusuzum çok yoruldum acim yemek yiyecek vaktim kalmıyor dediler diye bu onları kötü anne yapmaz şükürsüz yapmaz. Allah annenin bedduasını bile hemen kabul etmezmiş çünkü içten etmediğini bilir. Anne söylenir beş dk sonra evlat bir güler bütün zorluklar unutulur. Evet biz anneyiz ama anne olmadan önce de insandık insan olarak ihtiyaclarimizi karşılayalım ki mükemmel değil daha iyi bir anne olalım. 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Benim bu yazdıklarından anladığım, bebeğinle ilgili hiç zorluk yaşamamışsın sanırım. 7/24 ağlayan bi bebeğin olsaydı veya sürekli mızmız sürekli yakanda olmak isteyen geceleri asla uyumayan gündüz sadece yarım saat uyuyan bi bebeğin olsaydı o zaman bu postu açabilcekmiydin çok merak ediyorum. Hepimiz tabiki bize verilen bu nimet için şükrediyoruzdur. Ama bizde insanız ve bazen of yoruldum demek isyan etmek mi oluyor. 

Bence siz ya isyan etmenin nasıl bişey olduğunu bilmiyorsunuz yada kendinizi övmeye yer aramışsınız. Anneyiz diye de taştan değiliz kusura bakma 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yanımda olsan alnından öperim senin. Daha demin gördüm bebeği daha 3 aylık ölüp biten yorgunluktan mahfolan ev işi yemek yetişmiyo diye söylenen ve bunun gibi bir sürü isyankar laflar. Bide asla isyan etmiyorum diye yazıp vicdan yükünü bıraktıgını sananlar. 2 ayda 3 ayda böyle bittiyse bir anne vay haline o çocugun. 21 aylık olcak oğlum gece 3 saat kesintisiz uyudugumu bilmem, memeye kalkınca uyku sersemi kalkıp of dediğimde sabaha kadar tövbe ederim of dedim diye üzüntümden. Millet ne çabuk bitiyo 2-3 ayda amma tatlı canları var sanki o çocuk bu dünyaya gelmek istedi, yapmasaydınız o zaman,bu lafımda isyan edenlere. Allahım hakedene versin inşallah 
(350 puan) tarafından
Amin canım çok haklısın.
0 oy
(1,000 puan) tarafından
On yıl sonra tüp Bebek yoluyla oldu oğlum..onca tedavi onca hüsran hayal kırıklığı..3.denemefe tuttu üstelik pramature doğdu bir ay kuvezde kaldi.. yılmadan usanmadan hergun sütümu sagdim götürdüm görmeden her gün kapıdan geri döndüm.. çok şükür kucağıma aldım üstelik hiç düzgün uyumayan bir çocuk 17 aylık oldu ve hala gecede sayısız kez uyanır kimsem yok tek başıma bakarim.. yani diyeceğim okadar haklısınız ki ben bu duyguyu tatmak için lafı olmaz artık ama iki ev parası harcadım rabbim nasip ettiya çok şükür gözüm bişey görmez.. Allah kıymetini bilen anne baba olmayı nasip etsin .. 
(350 puan) tarafından
Rabbim sana bağışlasın canım. Amin inşallah öyle

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 185 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,581 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tombul kel bebek (450 puan) tarafından soruldu