+16 oy
872 göst.
Aile kategorisinde (350 puan) tarafından
Burda akşama kadar görüyorum. Oldurcem kendjmi bunaldım bu çocuk niye uyumuyor bu çocuk niye böyle yapıyor diyenleri. Kusura bakmayın artık gına geldi. Annelik kutsal bir meslektir. Boşuna ayaklarımızın altına serilmemis cennet. Onca insan var çocuk sahibi olamayan. Yıkılan yuvalar var sırf çocuğu olmuyor diye. Sizin bu durumunuzda olmak isteyen o kadar insan varki. Siz şükür etmeyi bırakıp (isyan etmiyorum ama ..) diyeceksiniz. Sizin şikayet etmeniz bir isyandır. Yarın kalkın Allah'a şükür edin ki size bir melek vermiş. Çocuktur ağlar . Gazi var ağlar sıkıntısı var ağlar nazar değer ağlar. O daha çocuk yani konusamayacagi için mecbur ağlıyor. Bu durumu kaldiramayacaksaniz neden anne oldunuz. ? Yatin kalkın dua edin. Rabbim size bir mucize vermiş.  Rabbim size cennetde şahitlik edecek misler gibi evlatlar vermiş. Uykusuz kaldınız diye niye bebeğin günahına giriyorsunuz. Gerçekten sıkıldım artık böyle postlar görmekten. 

35 Cevaplar

0 oy
tarafından
düzenlendi

En İyi Cevap
Kesinlikle okadar katılıyorum ki bunaldım yorgunum zorlanıyorum bunlara katılıyorum ama siz gibi isyan etmeye asla onu dünyaya getirmeyi biz seçiyoruz bebek secmiyor bunların olacagini baştan bilmiyormuydunuz dogurmakla anne olunmuyor malesef o cenneti kazanmak için bunalsakta yorulsakta bunu geçeceğini bilmemiz gerekiyor bende evlat hasreti çekenlerdenim bebeğimi kaybettim düşük sonucu acısı yüreğimde 2 sene çocuk düşünmedim kendimi hazirladim hazırladım kitaplar okudum çocuk yapmak için çocuk yapılmaz
-Reklam-
+30 oy
tarafından
Yani evlat sahibi oldu diye robot mu olsunlar 

Hiç uykumuz gelmesin mi 

Hiç tuvaletinin gelmesin mi 

Hiç banyo yapmayalım mi 

Hiç yemek yemiyelim mi 

Ev temizlemiyelim 

Eşimiz eve geldiğinde bir tabak yemek olmasın mı 

Su soğuk havada bir bardak sıcak çay icmesin mi 

Sırf anneyiz diye 24 saat çocuk sallamak mi olması lazım. Bazen öyle saçma postlar aciyosun ki deli oluyorum. Oğlum kolik bebek 9 ay 16 günlük ve ben zombi gibi oldum. Yeri geliyo isyan ediyorum evet çünkü herkesin psikolojisik dayanma gücü veya bünyesi bir değil. Bazen yoruluyorum kaldiramiyorum bende insanım dinlenmek uyumak istiyorum. 
tarafından
İşte hal bilmez de geliyo bizim anneliginizi sorguluyo nerden buluyorsa bu haddi kendinde. Allah yardımcın olsun inş kuzum ❤️ Rabbim tez zamanda sağlık huzur versin inşallah ❤️
(4,668 puan) tarafından
Gelen geçen bizim anneliğimizi sorguluyor!!!Senin sabır seviyenle benimki aynı mı? Senin gördüğün destekle benim gördüğüm destek aynı mı? Kimin ne yaşadığını bilmeden saçma sapan bi yorumda bulunuyorsun.
(10,426 puan) tarafından
Sevmiyor muyuz çok seviyoruz çocuklarımizi ama insan bir yerden sonra sinirleniyor yani huzursuz anne çok katılıyorum sana iki çocuk var bir yerden sonra bunaliyorum yani iyiki varlar tırnağına zarar gelsin istemem ama yani insanlık hali ;)
(1,766 puan) tarafından
Huzursuz anne yüz artım olsaydı hepsini verirdim oğlum 13 aylık doğduğu günden beri uyku düzeni sıfır kızım akıllıydı beşiğine koyar kendi uyurdu.isyan etmiyoruz ama dayanamıyoruzda .  Eşim akşam gelir yemek çay bir gün yapmadı mı söyleniyor.post sahibi anne olmayın diyorsun senmi anneliği belirliyorsun belli ki sen hiç yorulmamışsın bilmiyoruz ki senin de hakketiğini konuşmak için post açmışsın
tarafından
Aynen öyle kızlar herkes kendi anneligini sorgulasin. Tabiki evladımıza olan sevgimiz sonsuz ama bazen de tüketiyoruz. İnsanlar istiyo ki robot gibi komutla calisalim neymiş anneymisiz hee anneyiz ama etten kemikten anneyiz.
+7 oy
tarafından

Lütfen kimsenin anneliğini sorgulayıp ( neden anne oldunuz) demeyin bu laftan nefret ediyorum evet kimsenin hayatını yaşantısını bilemeyiz sadece anne o bebege zarar vermesin yeter illaki büyür öyle yada böyle sabır gerektirir bağırıp çağırmak tabikide hoş degil ama o anki pskoloji gerçekten çok önemli her şeyi anneye bırakan bütün yükü anneye yüklüyen babalardan hesap sorun.....

Eş desteği olan bi kadın bu dediklerini yapmıyordur emin ol. 
(350 puan) tarafından
Herşeyi anneye bırakan bir eş de benim başımda var. Kimsenin anneligini sorgulamiyorum. Mutsuz bir hayatı varsa insanların çocuklarına adayip hayatlarını daha güçlü olabilirler. Ama bu isyan neden ? Çocuğun günahı ne ?
tarafından
Herkes sesin gibi degil ben o kadınlara ve çocuklara üzülüyorum. Geçen post gördüm kadın diyorki kocam içki içmiş zıbarmış çocuk onun yanında soba teli agzına girmiş kalkıp çocuğun ağzına dahi bakmamış ne doktora görürmüş nede ilgilenmiş destek olun köstek olmayın.... Olan olmuş zaten çocuk doğmuş geri gidecek hali yok
(2,186 puan) tarafından
+++ uykusuzluk insani yipratiyor iki ben cok yoruldum denildiginde o cocugu istemiyo anlamina gelmiyo .
+6 oy
(1,206 puan) tarafından
İnsan ama adı üstünde herkes aynı psikolojiye sahip olamaz ki. Herkes kusursuz olamaz 
(350 puan) tarafından
Kusursuz olamaz. Psikolojisi iyi değilse çocuk dogurmasin o zaman. O sabi çocuğun ne suçu var
tarafından
Psikojisni iyi değilse ne demek yaa..psikojik olarak yipraniyosun zaten ev iş çocuk bebek hele.birde kocası yardım etmiyorsa .tek başına büyütmeye çalışıyorsa....herkez sukrediyodur emin ol..sadece o anliktir herşey..
(12,483 puan) tarafından
Çocuktan önceki psikoloji ile sonraki bir mi Allah aşkına ya ne saçma post kimsenin anneliği i sorgulamak kimseye düşmez
+2 oy
(391 puan) tarafından
Helal olsun sana, sırf bu platforma bu yüzden girmiyorum, neredeyse 3 ay olmuştu, bi bakayım hala buralar aynı mı diye dedim, yanılmamışım, uykusuz kalacaksınız, yorulacaksınız, sabrınızı zorlayacaksınız. Hunları gözünüz yemiyorsa yapmayın çocuk.

Allah'ın size emanetine dosdoğru sahip çıkın, unutmayın ki Allah, size verdiği emanetlere nasıl davrandığınıza bakar. 
(350 puan) tarafından
Alkışlıyorum .
+2 oy
(1,950 puan) tarafından
Okumadan geçebilirsin bence. Evde neler yaşıyor bilemiyoruz sonucta.
(350 puan) tarafından
Neler yaşanırsa yaşansın aksine çocuğu için güçlü oluyor insan. Benim ne yaşadığımı bilseniz takdir edersiniz.  Evliliğim uçurumun kenarında. Bir kız evladım var. Ama çok şükür Rabbime vermiş . Daha güçlü yaptı beni.
(1,950 puan) tarafından
Her karakter bir olmuyor .. fitrat meselesi
+2 oy
(2,676 puan) tarafından
Düşük yapan biri olarak sağlıklı bir çocuk ve hamilelik geçirenlerin büyük nimete sahip olduğunu bildirmek isterim. Hayat her şekilde insana imtihanlar sunuyor bu mucize için az gözyaşi dökmedim ama kolayca bunu yaşayanlar pek idrak edemeyebilirler. Kimseyi yargilamiyorum ama gözlerim doldu yazınızı görünce.
(350 puan) tarafından
Rabbim sana da bir an önce hayırlı bir evlat versin kucağını doldursun. Dua edeceğim
(2,676 puan) tarafından
Allah razı olsun aminn çok tşk ederim..
+2 oy
(7,118 puan) tarafından
Kimse kimsenin anneliğini sorgulayamaz. Herkes haddini bilsin. Böyle söylenecekse dogurmasın diyorsun. Sana mı danıssınlar. Anne demek, robot moduna gecmek demek değil. 
(1,766 puan) tarafından
Evet ya sinir oldum o kelimeye hanfendi belirliyor tövbe estağfurullah
(7,118 puan) tarafından
Her cocuk bir değil ki, bu ne cüret anlamıyorum. Arkadasın vereceği tavsiyeyi anneler bilmiyor sanki. Herkesin sabrı bir değil. Bazı kadınlar bu sürec de daha fazla yıpranıyor.
+2 oy
tarafından
Tamam en mükemmel anne sensin biz yorulduk uykusuz kaldık ağladık kizdik kötü anneyiz tamam 
+1 oy
(581 puan) tarafından
Ya o kadar güzel post ki valla o kadar halime şükür ediyorum hiç bizaman şikayet etmedim etmem de ben istedim ben doğurdum ben bakicak kimseden yardım beklemeden ağlayarak buyuyucek zaten büyük adam değil ki kalksın derdini anlatsın çok şükür bana verene rabbim olmuyanlarin kucağını doldursun inşallah 
(350 puan) tarafından
Amin canım inşallah teşekkür ederim
+1 oy
(12,691 puan) tarafından
Tabiki şükür etmek lazım rabbim bize anne olmayı nasip etmiş oğlumun bir bakışı bir gülüşü her şeye değer ama zaman zaman bunalıyoruz dertleşmek için yardım istemek için akıl istemek için ya da sadece içimizi dökmek için yazıyoruz ( bu arada ben hiç yazmadım ) ama kimsenin anneliği sorgulamak niye doğurdun niye anne oldun diye de yargılamak kimsenin haddi değil az had bilin ya ben halime şükrediyorum hiçte şikayetçi değilim ama zorlanan içini döken insana da az biraz saygı duyun ya geçecek diye teselli verin ya da görmezden gelin 
+1 oy
(6,859 puan) tarafından
Çok yanlış anlıyorsunuz anne olmak gerçekten zor olmadan bilinmiyor neden çocuk doğurdunuz o zmn diyemezsiniz. Kimse mükemmel değil ama insan artık psikolojik olarak yıpranıyor ve artık hep evdeyiz genelde aktivite yok bulanma çok normal. Gündem korona geçin sıkıntı herkes mutsuz bu isyan olmuyor dert paylaşmak oluyor.
+1 oy
(8,967 puan) tarafından
İnSsn her zaman aynı piskolojide olmuyo bazen yazsiklsriniz cok doğru olsa da kimin ne yaşadığını bilmeden eleştirmek doğru değil. İçini dökecek bı yer bulamayan buraya yaziyo. Ama buraya öyle yaziyolar diye de bu onların kötü anne olduğu anlamına gelmez. Bazen insan tatlı bir söze ihtiyaç duyuyo yada birtek kendininin bu sorunu yaşamadığını diğer annelerunde aynı sıkıntıyı zorluğu yasadigini bilmek destek görmek istemek insanı kötü anne yapmaz. Rabbim kimseye kaldiramayacagi yükü vermez. Anne olmak Zor ama çok güzel Rabbim her isteyene nasip etsin inşallah... 
+1 oy
(132 puan) tarafından
Aşırı saçmasın biliyormusun kimin evinde ne oluyor, kimin çocuğu ne yapıyor, kimin şükür ettiğini biliyormusun sen ve burada tek çocuk değil ona kalırsan of nie evlendim lanet olsun diyenler de var onlarda denemeleri lazım o zaman evlilikte çok zor evlenmeyen, güven kaybı yaşayan nice insanlar var değil mi? KİMSENİN ŞĞKĞR EDİP ETMEDİĞİNE KARIŞMAK SİZİN HADDİNİZE DEĞİL 
+1 oy
tarafından
Valla sağ Salim sagliklica kucağımıza alalım diye her gün her dakika dua ediyorum. Huysuz da olur uslu da olur zaten en fazla 3-4 sene sonra düzelecek yani,ağlaması gidecek büyüyecek Allah'ın izniyle. Ne var sanki sabretseniz demi yani. Eşimin küçüklüğü yaramazmış kardeşim de küçükken aşırı yaramazdi,ikisine çekerse yandın falan diyorlar,olsun sağ Salim sagliklica kucağımıza alalım ve güzelce büyütelim de huysuzlugu en fazla 3_4 sene sürecek yani,benim için sorun yok kurban olurum ben ona diyorum susturuyorum milleti
+1 oy
tarafından
Kızımın ağlama sesinden bile huzur buluyorum ben❤️ çok şükür yanı başımda kokusunu içime derin derin çekebiliyorum. Rabbim acısını yaşatmasın

Hiç kimse dört dörtlük değil ama asla İsyan etmedim çok yoruldum çok uykusuz kaldım neler neler çektim hastanelerden çıkmadım ama her zaman kokusunu içime çektim Allah'ım sana çok şükür dedim Allah'ım vermiş binlerce kez şükürler olsun yarabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Şöyle de bir durum var çoğu kişi isyan eder gibi değil de dertleşmek amaçlı anlatıyor çünkü eskisi gibi değil hiçbir şey pandemi süreci var insan evde bunalıma giriyor tabii ki bu bir bahane değil çocuğuna kötü davranması için ama insan buraya dertleşmek için yazıyor isyan ettiği için değil gerçekten bazen denk geliyorum en kötüsüne neler neler okuyorum Allah ıslah etsin diyorum.

İyiki de var minik kuşum acısıyla tatlısıyla beni anne yapan en güzel mucizem varlığına elhamdülillah ❤️
0 oy
(44,603 puan) tarafından

Onlardan gelen herşeye razıyım verene binlerce kez şükürler olsun herseylerim benim onlar <3 hepsi geciyo bitiyo  büyük sabır istiyo annelik cidden rabbim yokluklarini göstermesinde bugünlerde gecici

(350 puan) tarafından
Amin öyle canim
0 oy
tarafından

Şimdiden çok geçmiş olsun

(1,776 puan) tarafından
Linç loading :D
(350 puan) tarafından
Linç eden edebilir ben Allah rızası için doğru olanı söylüyorum.
tarafından
Evlat hasreti cekmedikleri sürece evlat acısı nin ne olduğunu bilmedikleri sürece  isyan etmeye davam ederler   çünkü ellerindekinin kıymetini bilemezler   oğlumun aglama sesinden bile huzur buluyorum ben
0 oy
tarafından
Kesinlikle çok doğru bir post . Kimse 7 24 gülerek kolay şekilde çocuk buyutmuyor anne olmak kolay değil isyan etmek yerine her anın tadını çıkarmalı insan çünkü çok çabuk büyüyorlar malesef 
(350 puan) tarafından
Aynen öyle ..
0 oy
(119,070 puan) tarafından
hepsi gelip geciyo az sabirli olunsa keske
(350 puan) tarafından
Aynen öyle sevdoş. Bu insanlar sabirlarini başka biseyde tüketip bebekten çıkarıyor evlatlardan çıkarıyor acisini

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 185 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde & Madamcoco & (2,196 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 265 göst.
16 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Esra_esra (2,579 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 90 göst.
8 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tombul kel bebek (450 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 231 göst.