0 oy
133 göst.
Aile kategorisinde (156 puan) tarafından
Emziren annelerin yememesi gerekenler nelerdir herkes yazabilirmi tecrübelerini bebeğime gaz kabızlık sancı yapacak şeyleri bilmek ve yememek istiyorum.Dun bir parça muz yedim küçük.Dunden beri bebeğim kendini sıkıyor gibi inliyor gibi  normalde uyuyan bebeğim uyuyor ama mizmizlaniyor ara ara.

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Muz sende kabızlık yapar bebekte yapmaz öncelikle bebeğin kaç aylık 

Yemeklerde bol kimyon kullan sürekli rezene iç kimyon çayı iç 

Kuru baklagiller hep gaz 

Ben bilmiyordum eşim söyledi mandlaina portakal gaz yapıyormuş ondan snra öğrendim yemeğinde bbeegimde gaz olmadı 

Süt çok tuketirsen gaz 
(156 puan) tarafından
Bebeğim daha 9 günlük
tarafından
Bol bol rezene iç yemeklerine kimyon koy kimyon çayı yao anason iç
(156 puan) tarafından
Emziren anneler için humananın stil tea diye çayı vardı onu aldım onun içinde rezene de varmış
(11,217 puan) tarafından
Mandalina portakal pisikte yapiyor canim. Ne zmn yesem bebegim.pisik oluyor.
tarafından
Evet onu gorumcemin kızına verdik çok kotu pişik oldu
Ben bilmiyordum daha yeni doğum yapmıştım eşim kitapta okumuş aradığında mandalina portakal yeme gaz yapıyor dedi bende sütüm bol olsun diye sürekli yiyordum meğer bebeğim ondan öyle oluyormus kesince anladım
-Reklam-
0 oy
(2,459 puan) tarafından
Ben ilk ay araştıra araştıra o gaz yapıyomuş bu da gaz yapıyomuş diye nerdeyse aç yaşadım:) İlk ay kilosu sınırda aldı. 2.ay her yediğime kimyon kattım ne varsa yedim. Tabi gazlı içecek içmedim. 1200 almıştı. Kısıtlama kendini. Gaz olacaksa her türlü oluyor malesef.
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Kiz 5 aylik ben dune kadar herseyi yiyordum. Doktorumuz dun sut ve sut urunlerini yasakladi. 1 ay diyet verdi. Bakalim kizinin ona mi toleransi var die 
0 oy
(1,439 puan) tarafından
Fasulye nohut kirmizi mercimek gaz yapar portakal limon mandalina pisik yapar sut ve sut ürünleri alerjisi varsa alerji yapar 

İlgili sorular

+1 oy
3 cevap 189 göst.
3 Ekim 2021 Aile kategorisinde Meryem Hicran (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 190 göst.
17 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 175766 (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 132 göst.
27 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Oznur_2244 (16 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 112 göst.
27 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine_Ertunc (250 puan) tarafından soruldu

379,714 soru

11,366,633 cevap

34,848 kullanıcı

...