0 oy
128 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (16 puan) tarafından
Merhaba arkadaşlar bı soru sorucam çekinerek ama artık danışmak istiyorum çok rahatsızım doğumdan sonra büyük abdestimi yaparken çok zorlanıyorum afedersiniz sanki rahim salmış kendisini makat çıkışını engelliyor sürekli keçi pisliği gibi oluyor görüntüsu yaklaşık 7 ay oldu bu sekildeyim şiskinlikten nefes alamıyorum kesiliyorim ve gaz çıkaramıyorum ağız yoluyla zorlanarak kesik kesik gaz çıkarabiliyorum artık ölücek gibi oluyorum çok afedersiniz dayanamayinca parmak müdahalesi ile deniyorum nefes alıyorum nolur bı fikir verin napiyim doktora gitsem bı çare olur mu ya da evde önerebileceginiz tecrübesi olan.annelerimiz varsa bana yol.gosterin kendimden nefret ettim

13 Cevaplar

0 oy
(17,552 puan) tarafından
Tabiki doktora gitmelisin canım basur olmuşsun 
(16 puan) tarafından
Öyle mi genel cerrahi mi bakar buna acaba
(17,552 puan) tarafından
Onu bilmiyorm netten bak istersen
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Bilgim yok ama kesinlikle doktora gitmelisin 
0 oy
(2,719 puan) tarafından
İnan ben sezeryandan sonra çok şiddetli kabız oldum ve makat bölgem yarıldı resmen onun acısından hüngür hüngür ağlıyordum bebeğimi emziremiyordum düşün ameliyat izim umurumda bile değildi ve 6 ay oldu halen kabızlık sorunu yaşıyorum kendimce çözümünü şöyle buldum su içmek bağırsakları çalıştırıyor günde düzenli olarak 3 litre yetmiyorsa 4 litre su iç çünkü emzirdiğimiz zaman vücut su kaybediyor ve kabızlığa neden oluyor şişkinliğini de muhtemelen kabızlıktan oluyordur.. kabızlık çok kötü 
(16 puan) tarafından
Evet çok haklısın canım bende aynı durumdayım çok geçmiş olsun şu evet az içiyorum zorluyorum kendimi onun için bı de suluk felan yi gelr otolar ama ne kadar doğru bilmiyorum
(2,719 puan) tarafından
Yani Ben fark ettim de ben ne kadar çok su içersem o kadar rahat tuvalete çıkıyorum bir dene iki gün düzenli su iç 3 litre olmazsa doktora bir görün çünkü kötü yani huzursuz bağırsak sendromu olmuş olabilirsin
(16 puan) tarafından
Oyle mi peki basliycam hemen yarın teşekkür ederim huzursuz bağırsak sendromu hiç geçirdiniz mi nasil bi süreç oluyo ilaçlı tedavi felan mi veriyolar.acaba
(2,719 puan) tarafından
Ben geçirmedim yada bilmiyorum belki de benim ki huzursuz bağırsak sendromuydu. Hiç gitmedim doktora. Senin belirtiler onu gösteriyor ciddi riski olan bir durum değil. Önce beslenme düzeni yapman lazım olmasa doktor ilaç tedavisi yapar
0 oy
(2,820 puan) tarafından
7 ay az bir süre değil cnm neden bir doktora gitmedin ciddi sıkıntılar çıkar cnm ya çok geçmiş olsun mutlaka bir doktora görün lavaboya çıkmamanj anlarımda gaz problem 
(16 puan) tarafından
Çok sağolun evet gitmem gerekiyor artık dayanamıyorum hani belki bu durumu yaşayan varsa bı fikir alıyım dedim
0 oy
(7,122 puan) tarafından
Kız yedi ay nasıl dayandın sen de git ama gün öncesine atarlarsa ezcazeneden bir icmelik ilaç satılıyor kireç gibi beyaz tatsız bişey onu içince rahatlarsın 
(16 puan) tarafından
Doktora gidince hasta psikolojisine giriyormuşum eşim sağolsun bişey yok ta sanki ben uyduruyorum diye dusunuyo.sanirim hadi geçer dedim ama malesef
(7,122 puan) tarafından
Ay ben 3 gün zor dayandım lavman almıştım kendime :) ... Kızdım kocana
0 oy
(997 puan) tarafından
Canım ben kabız olmamak için kaysiidan meyve suyu yapmstm onu düzenli ictm ve günde en az mutlaka 3 lt su içtim doğumdan sonra ilk günler dikkat ettim kabız yapmayacak şeyler tükettim ama senin baya olmuş doktora git bence
(16 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim
0 oy
(118 puan) tarafından
Bende çok kötüydüm duplacc şurup verdi ve kremler yazdı öyle iyileştim 
(16 puan) tarafından
Duphalac bı ara içmiştim ama.bana fayda etmedi sanki dokundu.ama.krem.nasil vermisti acaba doktor
(118 puan) tarafından
İki krem verdi ağrıyan yerime sürüyordum tuvalete gitmeden önce öyle hafifletiyirdu acısını
0 oy
(435 puan) tarafından
Bende sezeryandan sonra oyle oldum hic yapamadim karnim sisti davul gibi oldu lavman yapmlarina rgmen genede cikamiyodum sonra annem dedi kati sabunu fitil gibi at iyi gelir halikatende iyi geliyor
(435 puan) tarafından
Aynen kuzum kati sabunu kesiyorum fitil byutunda zeytinyag ile ucunu yagliyorjm atiyorum yarim saat demiyor cok rahatlatiyot
(16 puan) tarafından
Hadi yaa hemen yapıyım çok teşekkür ederim yaptıktan sonra hemen lavaboya mi gitmeliyim beklemem gerekiyor.mu acaba
(435 puan) tarafından
Geldigini hissedersin zaren kuzum gelince git tuvalete
(16 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim çok sağol
(435 puan) tarafından
Rica ederim canim
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Bende 6 ay oldu  normal dogum  yapali ayni dedigin gibi oluyorum resmen doktor dedi dogumdan so ra bu gibi trambalar olabiliyor sabah ac karinla bir bardak ilik  su ic dedi bide ekmegi pilavi kes dedu ama ben  dediklerini yapmadim hala ayni cekiyorum ilacda yazdi onlari kullanincada cok kotu oluyorum ishal yapiyo cok kötü 
0 oy
(582 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım tabiki doktora gitmelisin, bnde doğumdan sonra kabz oldum afedersn çatlak oldu dr. gittim hemen ilaç verdi ne yeyip ne yememem gerektiğini söyledi 4,5 ayda anca toparladım ama geçti çok şükür inş bidaha da oolmaz çok zor çünkü o yüzden senden hemen bi genel cerraha görün bence,birde yeşil kabağı rendele kavur dereotu yoğurt koy ye o gün boyunca ertesi gün hemen rahatlıyorsun bende öyle olmuştu
0 oy
(1,872 puan) tarafından
Benim de oldu ama 1 ay sürdü sadece sen kesinlikle doktora git ihmal etme
0 oy
(540 puan) tarafından
Canım 7,ay çok uzun bir süre vakit bulup gitmen gerek çok geçmiş olsun 
0 oy
(10,705 puan) tarafından
Cok zorlama basur olursun kab heldi mi geldiyse basur olmussundur. Emzirmiyorsan sinamikiyi oneririm. Ada cayı ile sinamikiyi demleyip içiyırsun ama sakın içince dısarı filan cıkma o gun. Vaşlahi altına yaparsın

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 121 göst.
12 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birgul (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
6 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azad (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 39 göst.
12 Kasım 2023 Diğer kategorisinde kubra38 (113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 72 göst.
11 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu

377,075 soru

11,284,389 cevap

34,686 kullanıcı

...