0 oy
546 göst.
Aile kategorisinde (78 puan) tarafından
Bebeğimin uyku düzeni yoktu zaten bugün hiç uyumadı 1 aylık bebeğim sabah 8den akşam 12ye kadar hiç uyumadı karni tok altını temizliyorum gazıda yok beşiğe koyuyorum ağlıyor kucağıma alıyorum susuyor gecede hiç uyumadım sabaha kadar bide bugün böyle yapınca çok sinirlendim tek başına evdeyim eşim gece mesaisinde o kadar kötü oldum kaç kere bağırdım küçücük  bebeğe ağladım onunla beraber en son baktım olacağı yok banyo yaptırdım gece gece niye böyle yapıyor ya uyumamak için direniyo resmen lohusa olduğum için duada okuyamiyorum rica etsem bebekler sakinlessin uyusun diye okunan duadan okur musunuz

8 Cevaplar

0 oy
(250 puan) tarafından
Dua edebilirsin yada dua dibletmeyi dene sakinlestiren süreler yaz onu dinlet belki uyur bnm oğlum ilk 2 ay süre dinleyerek uyudu 
(78 puan) tarafından
Çok sağol canım okumak istiyordum bende sanki okursam bende ferahlarim diye düşündüm içim karardır resmen
(250 puan) tarafından
Hiç unutamıyorum o geceyi eşim iş gereği İstanbul a gelmişti kaynamla kalıyorduk sabahın köründe kalkıp iş yapmak zorundaydim ama bebeğim gece 2 ye kadar uyumadı en son dayanamadım birden öl dedim artık hemen o kadar pişman oldum mi kendimden nefret ettim ve hala da o laf için pişmanım o zaman daha 31 günlüktü lohusaydim ama sonra süre okudum dua ettim baktım ki bebegim uyudu şimdi 6 buçuk aylığız ve bn o beni ne kadar zorlarsa zorlasin asla kızmıyorum dua okuyorum hemen ve çok şükür Rabbime bana da ona da çok iyi geliyor sen bebeginle Allah'a sığın o sana yardım eder emin ol yeter ki kalpten inan bn inandım çok şükür bın şükür uzun oldu hakkını helal et inşallah bebeğin uyur da sende rahat edersin rabbim yardımcın olsun ❤️
(78 puan) tarafından
Allah razı olsun çok sağolasın
tarafından
Ilk göz ağrım yanlış yönlendirme arkadaşı canim lohusa iken sure okunmaz dua okunur
tarafından
Fatma kardeşim lohusa iken dua okuya bilirsin BESMELESIZ  fatiha süresini okuyabilirsin en güzeli tesbih çekebilirsin 21 besmele okuyup bebeğinin yüzün e üfleyebilirsin
-Reklam-
0 oy
(39 puan) tarafından
Benimde aynı cnm illa gazı vardır benimkide uyumak bilmiyor kucağımda memede duruyor hep 
(78 puan) tarafından
Bu kadar nasıl dayanıyorlar anlamış değilim ki benimle doğum yapan akrabanın bebeği sürekli uyuyormuş annesi meme vermek için zorla uyandiriyorum diyor
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Kundak yapip sallayi denedinmi benimki bu sekilde buldum caresini
(78 puan) tarafından
Kundakta hiç durmuyor ki Illaha kolları dışarda olcak
0 oy
(3,798 puan) tarafından
Canm daha cok kücük zaten bi uyku duzeni olmaz onun cok normal ben 48 saat uyumadigini biliyorum kızımın

Gazı oluyodur onun kundak yap onu ince bi battaniyeyle müslin bezle falan öyle salla

Kimyon çayi veriyodum ben ama bilmiyorum verir misin bi iki cay kaşıği cok iyi geliyodu 
(78 puan) tarafından
Ewet günde 2 defa veriyorum kendim içiyorum çok fazla gaz çıkarıyor gazla alakalı değil heralde
(3,798 puan) tarafından
Sabret canm 40 ı bi geçsin düzeliyolar biraz daha küçük hep huzursuz oluyolar zaten ilk 2 ay
(78 puan) tarafından
Rabbim sabır versin hiç kolay değilmiş evlat yetiştirmek
(3,798 puan) tarafından
Hic kolay degil hic hepimize sabır versin rabbim
Yinede canlari saolsun
0 oy
tarafından
Rabbim rahatlık versin miniğe ne sıkıntısı varsa geçsin gitsin, mışıl mışıl uyusun inşaallah. Annesi seni istiyor memede emiyorsa benimki 5 ayına kadar orda yaşadı diyebilirim daha yeni yeni 2 saat uzak kalıyor memeden. Karnı tok ama orda olacak. Çünkü bir tek seni tanıyor yenidoğan sayılır daha küçük.. Azıcık sabret evet zor çok zor ben hala 7 aylık olmasına rağmen uğrasıyorum kolik bir bebekti çünkü 10 gündür gündüzleri rahatım gece hala uyumaz gazlı.. Dua dinleyin bol bol aç yanınızda dursun. Sakinleşir. Birde dümdüz değilde böyle puset tarzı yerde yatır istersen benim oğlum orda daha iyi uyuyordu bir dene. Rabbim kolaylık versin. Az zaman geçsin o değişecek, sen alışacaksın herşey daha güzel olacak SABIR annesi... 
(78 puan) tarafından
Ewet pusetin içinde uyuyor ama rahat değildir diye çok koymak istemiyroum
0 oy
tarafından
Okuyabilirsin. Ama bebeğine Bi anlık sinirle dahi olsa bağıran onu susturamaz daha çok çıldırtır çnkü bağırmadan anlamaz buna emin ol yazık yani 
(78 puan) tarafından
Bebeğimi çok seviyorum öyle olunca çok üzülüyorum normalde çok sabirliyim ama ben çok yanlız kaldım evde eşim işe giderdi koca evde tek başınaydım kendi ailemden kimse yok kız kardeşim bana uzak eşimin ailesi bebek doğunca gelmeye başladılar o yüzden sessizlige alışmışım sese tahammülüm yok bebeğim sürekli ağladığı için bazen çok sinir oluyorum ama sonra cokkk  pişman olurum çok üzülüyorum
tarafından
Yqpcsk bişi yok bebek bunlar. Sakin kalnya çalış aklını alırsın çocuğun
0 oy
tarafından
Rabbim yardımcın olsun canim benim  bebise bağırma o çok küçük belki bi derdi var nasi anlatsın  ki anca ağlar  
(78 puan) tarafından
Amin canım rabbim hepimizin yardımcısı olsun
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Canım mutlaks gazı iyi cıkmamıstır, ağızdan cıkarması yetmez, bağırsaklarına masaj yap karnını sıcak tut, karnı aç olabilir, bir bebek ağlıyorsa bişeyi vardır boş yere ağlamaz hep çözümcül ol göğsüne yatır onunla beraber sende uyu bak cok iyi gelecek

İlgili sorular

0 oy
42 cevap 1,543 göst.
22 Ağustos 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 128 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anne.adayii (827 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
24 Mart 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,475 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.