0 oy
202 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
2 yaşına yaklaşmış bebekleriniz neler diyor.?kac kelime kullanıyorlar?

14 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından

Baba dede meme mama su miyav havhav meeee (kuzu sesi yani) möö diyo bizimki hayvanlardan gidiyo:D mesela yemek yediricegim zaman ooo mama diyo babasının fotoğrafını bile görse ooo baba diyo  babasi eve geldiğinde anahtarın sesini duysa baba diye kapıya koşar masallah algılaması cok iyi kapıyı kapat oglum diyorum kapat diyo kumandayı getir sana müzik açayım diyo kumandayı bulup getiriyo müzik açınca oynuyo falan 

(7,256 puan) tarafından
Ahaahah bnm oğlan aynı sevdogi yemeği yaptimda ooooo diyo hemen:)
(9,626 puan) tarafından
Cok fenalar :))) istemediği bise olsun yedirmeye çalışırken kafasını çevirir ama sevdiği bise olunca sanki ağzının suyu akiyomus gibi ağzını bi tuhaf yapar hani eski Türk filmlerinde küçük çocuklar lokantanın önünden geçerken yaparlar ya buda aynı öyle yapıyo ☺☺☺
tarafından
Bnmki de aynı cnm öyle.
(7,256 puan) tarafından
Bnmki bişi istemesini ıii yapar kafa salar istemiyom diye acıktım karnını ovalar anne mamaa diye :) herzaman yapınca kahkahalar atıyım vala çok tatlı oluyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
26 aylık oğlum çoğu kelimeyi söylüyor ama cümle kurması yok. Sürekli konuşuyor ama anlayamıyoruz ya 
tarafından
Maşallah cnm.cumlede kurar yakında
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Ooo neler demiyor ki. Duyduğu herşeyi tekrarlıyor maşallah 100 e yakın kelime söylüyordur herhalde. Artık baba gitti, anne geldi, bebek düştü falan geçti. 19, 5 aylık bu arada
tarafından
Maşallah cnm.
0 oy
(12,927 puan) tarafından
Baba dede anne mama gel git aç attım akşama kadar dili hiç durmaz sürekli konuşur aklıma gelenler bunlar daha da vardır 
tarafından
Maşallah cnm.uc beş aynı bebekler sanırım.
(12,927 puan) tarafından
Büyük ihtimal aynı canım bence bakıyorum çevreme hepsi bir konuşuyor
0 oy
(397 puan) tarafından
Benim oğlum 22 aaylik malesef hiç komusmuyo kelime yok anne bile demiyo sadece gel diyo bı kaç gün önce sylemeye başladı onuda 
tarafından
Geç konuşacak o zaman.algisi nasıl cnm
(397 puan) tarafından
Algısı çok iyi cnm masallah  o yüzden biraz içim rahat
0 oy
tarafından
Senin benim gibi konuşuyor (masallah)
tarafından
Maşallah maşallah canım
0 oy
(4,725 puan) tarafından

İnan uzun zamandır hiç saymıyorum. Çünkü maşallah diyeyim herşeyi konuşuyor. Çok net 4-5 kelimeli cümleler kuruyor. Odasına çağırıyor mesela anne gelir misin diyor. Birşey istiyor verir misin diyor. Bişey verdiğimde çok teşekkür ederim diyor. Bunun gibi aklıma gelmeyen bir sürü şey söylüyor maşallah.

26 aylık
tarafından
Seninki büyümüş artık annesi.masallah
(4,725 puan) tarafından
Çok sağol canım evet büyüdü en iyi arkadaşım oldu ☺️
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Benimki 2 yasinda konusurdu. Cok erken basladi zaten.suan 5 yasinda 3.dili konusuyor
(865 puan) tarafından
Nneeeiiiyyyyyyyy
(11,217 puan) tarafından
Valla canim..kanitli kizim 2 yasina girmeden bulbul gibi konusuodu masallah :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Baba anne cici gel hadi gaga, bikaç gündür hayır ve aç diyo. Arada düşüyo evde nazlanıyo bana hemen neresi acıyo annecim diyorum aciyoo aciyoo diyo bikaç gündür  ay yicem :D 21 aylık olcak 7 şubatta 
tarafından
Maşallah canım.7 Mayıs'ta doğdu demek
(25,224 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(289 puan) tarafından
Kızım 25 aylık rahatça konuşup kendisini ifade ediyor kısa şarkılar söylüyor. Bildiğin gün boyunca sohbet halindeyiz onlarla doğru iletişim kurmak çok etkili oluyor konuşmalarına. Tabi bunu her zaman söylüyorum bütün çocuklar farklıdır gelişimleri o yüzden biraz da zaman tanımak lazım onlara. Onlar da bi gün diş  çıkaracak emekleyecek yürüyecek konuşacak büyüyecek  yeter ki biz ebeveynler sabırla bekleyelim aksi bi durum olmadığı sürece herşey oluruna varıyor. 
0 oy
(3,419 puan) tarafından
MasaAllah diyeyim kızıma algısı koca adamlar gibi herşeyi bilir ama konuşmaya gelince yok :(( 17 aylık olcak bugün baya yüklendim kitap okudum hayvanlar gösterdim vs insAllah dili cozulur konuşur 
0 oy
(2,309 puan) tarafından

18 aylığız. 2 yaşa ohoo sanki çok var gibi ama ne kadar kaldığını düşününce 6 ay. Ha deyince geçecek gibi yani:sideways: Kelimeleri var ama cümle yok. 2ye varmadan geçeriz biz de cümleye inşallah amin:)

0 oy
(3,888 puan) tarafından

18 aylık olcak oğlum, baba anne nene dede mama meme havhav, hoşt möö.

Az konuşuyor bana göre eliyle gösteriyor genelde istediği şeyi, ama kapıyı kapat gibi şeyleri anlayıp yapiyor
0 oy
(865 puan) tarafından
Benim oğlum 19 aylık. Anne demez baba demez. Ağız dolusu eveler geveler ama hiç kelime kullanmaz. Bütün komutlarımı yerine getirir beni çok iyi anladığını da biliyorum kelime yok. Size sizce normal mi . Yanı babababaa der dedededededeee der fuuuuuuu sadeece bunlar var

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 280 göst.
4 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 99 göst.
25 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Birhilall (1,070 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
9 Ocak 2022 Aile kategorisinde Esmerayceren (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 64 göst.