0 oy
752 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Biliyoruz ki günümüz erkekleri genelde evlenme niyetinde değil tek gecelik, eğlence odaklı, anlık ilişkiler yaşıyorlar peki devir böyleyken siz eşinizi nasıl buldunuz eşiniz hep ciddi niyetli bir adam mıydı sizden etkilendikten sonra mı evlilik odaklı oldu ? 

58 Cevaplar

0 oy
(558 puan) tarafından
Gorucu usulü oldu ailem tamam deyince bende tamam dedimm 
-Reklam-
0 oy
(676 puan) tarafından
Özü sözü bir oldu valla asla birkmadi beni 
0 oy
tarafından
Ben arkadaş veya sevgili olma derdinde değilim tanıyalım birbirimizi eğer anlaşırsak uzatmadan evleniriz anlaşamazsak ayrılırız sana uyarsa dedim. Canım eşim de bizde ölmek var dönmek yok dedi evlendik :) 
0 oy
(5,954 puan) tarafından
2 sene flört ettik  nisan oldu 6 ay nişanlı kaldim dugu oldu severek evlendim iyiki de evlenmisim seviyorum seviliyorum birde meyvemiz oldu tadimizdan geçilmiyor❣:)
0 oy
tarafından

İlk görüşmede karşımda tır tır titriyordu. Tamam bu o adam dedim :D

0 oy
(1,368 puan) tarafından
Ben işten geliyodum eşimle aynı mahallede oturuyodun. Eşim beni görmüş ben bu kızla evlencem aşık oldum demiş arkadaşına  :D neyse tanıştık filan gorustugumuzun ikinci gününde ben seninle evlencem dedi bana.  Bende yaa tabii tabii dedim 7 senelik evliyiz  :)
0 oy
(581 puan) tarafından
Ben takilir zaman geçirir ayrılırım diyordum her kavgamızda 12 saatlik yoldan çıktı geldi bazen ben bile kendimi çekemedim ama o hep yanımda oldu bide merhameti filan hep babam gibiydi tamam bu iste dedim
0 oy
(142 puan) tarafından
35 yaşında evlendim artık evlenmeyeceğimi düşünüyordum. eşimle 1 sene öncesinde tanışmıştım ama hiç hoşlanmadım olumsuz cevap verdim biraz ısrarcı oldu her yerden engelledim. 1 sene sonra yine karşıma çıktı bu kez şans verdim kısa sürede nişanlandık nişanlıyken eşim çok ciddi rahatsızlık  yaşadı ölümden döndü bir tarafta covid bir tarafta nişanlımın ameliyatı ve iyilesme süreci planladığımız zamanda evlenemedik yine olmayacak üzerimde  bi kısmetsizlik var heralde diye düşünüyordum çok yıpratıcı zor günler  yaşadım ama sonra evlendik. Esim benden 5 yaş büyük sakin iyi bir adam onunla evlendiğim için mutluyum. Ama erken bir yaşta evlenmek isterdim Allahın takdiri diyelim.
0 oy
(1,733 puan) tarafından

Ruyamda görmüştüm eşimle evleneceğimi yıllar önce .hep içimde onun benim kaderim olduğunu onunla evleneceğimi biliyordum ve evlendim :)

0 oy
tarafından
Bir insanı tanımanın kısa yollarindan birisi kendinden zayıf konumda olan insan ve hayvanlara karşı davranışlarına dikkat etmek o yüzden beni ilk yemeğe çıkardığında garsonlara nasıl davrandığına dikkat ettim. Bana ve garsonlara karşı kibardi. ****** sevgisi vardi iş yerindeki kedilere hala mama verir o zaman da veriyordu bu da artı puandi benim için bir diğeri de cömert olması bir erkek cimri ise her konuda cimridir parasını vermeyen sevgisini de vermez. Ben onu denedim biraz öfke anında nasıl tepkiler verdiğni ölçtüm şiddete meyli var mı kötü kelimeler kullanacak mi diye o testi de geçti son olarak sadakat konusu bu konulardan biraz sohbet edince iş ciddiye bindiği anda sosyal medya hesaplarımi istediğin zaman girebilirsin şifre değiştirmem dedi ve öyle de yapti şifrelerini bilirim hiç degistirmedi. Bu bir ölçüt değildir belki yapan her türlü yapabilir ama o an beni ikna etmişti gözü dışarda birisi asla şifre vermez çünkü. Benim ayırt edip karar vermemi etkileyen konular bunlardi
tarafından
Çok haklısın canım iyi bir gözlem
0 oy
(5,342 puan) tarafından
Görücü usulü evlendik o yüzden bilmiyorum :D 
0 oy
tarafından
25 yıl önceydi benim ilk askim bilmem tanıştık ben bu kızla evlencem demiş ben zaten ilk ve saon olsun dedim di oldu çok şükür elhamdülillah
0 oy
tarafından
Görücü usülü olunca öyle olmuyor işte ben hem mantık yaptım hem görücü usülü hemde sevdim körü körüne aşık olmadım mantıklı davrandım sadece 
tarafından
Nasıl cesaret edebildin peki
tarafından
Cesaret degil sonuçta ondada konuşup aileler desteği ile görüşüyor sun ve ailen arkanda oluyor gizli saklı hiçbirşey olmadı elhamdülillah. Herşeyi açık yaşadık ailem beni gözü kapalı verdi küçük şehirde yaşiyoruz herkes herkesi tanır bilir konuştuk elbet yoksa öyle gelip alıp götürmediler :)
0 oy
tarafından

Valla aramadm 18 sene önce o beni buldu :) 

0 oy
(7 puan) tarafından
Uzun yıllar sevgiliydik ama evlenince içinden ana kuzusu çıktı

Şimdiki aklım olsa kimsesiz biriyle evlenir keyfime bakardım
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Bir yıl kadar tanışmak için uğraştıktan sonra tamam dedim konuşalım tanışalım nasıl olsa katlanamaz bana :D şımarık bir genç kızdım o zaman akıllı güzel popüler :D o beni uzun zamandır seviyodu bende onu tanıdıkça sevdim birçok yönü babama benziyordu :D benim idol ciftim annem babamdı boyları huyları aynı :D derken derken 3 4 yıl konuştuk 1 yıl sözlü 1.5 yıl nişanlı kaldık 3 yol olacak evleneli... Benim onda bulduğum en önemli şey kizkardeşlerine annesine verdiği değer gösterdiği tavır... tâbi inşan oğlu nankör orası ayrı
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Esım akrabamız küçüklügunden berı herkesce sevilir sayılır agır baslı halleriyle her zamn ovülür, ben abi diyordum cok ta severdm cok ıyı biriydi aramızda 7 yas var:) tam damat adayıydı küçük yasta evlendim zaten 4 4 lük diyebilirim masallah masallah, ben ona layık es olmaya calısıyorum.. 8 yıldır eylıyız 2 cocugumuz var ıyıkı de evlenmısım 
0 oy
(3,695 puan) tarafından

Ne cevap versem bilemedim kız:))  genel anlamda ciddi niyetliymis esim  ama evliliğe askerden sonra adapte olmaya başladı.  düşün 5. Yılımızdayız  1.5 yıldır yeni  alışıyor :dizzy:

0 oy
(1,207 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kocamdan nefret ederdim hayatta ayni yerde bile durmaya tahammülüm yoktu :) aynı yerde calisiyoduk  sonra sonra konustuk ciddidi zaten hep o aynı yerdeyiz diye istemedim işten çıktı benim için;) huyu suyu guzrldi iyidi istediğim gibiydi merhametliydi  insancildi  aha dedim ben bununla evlenirim sonuç iki çocuğumuz var :)

0 oy
(97 puan) tarafından
Dalgasına erkek kardeşim tc ni istiyo gbt ne baktıracakmış dedim eşimde e devlet şifremi veriyim demişti şapşikim çok seviyorum ya kocamı :) 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 712 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.
20 Şubat 2024 Aile kategorisinde Mutsuzz (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 300 göst.
29 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,089 puan) tarafından soruldu
+1 oy
39 cevap 733 göst.
12 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Mirayinannesi (2 puan) tarafından soruldu