0 oy
754 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Biliyoruz ki günümüz erkekleri genelde evlenme niyetinde değil tek gecelik, eğlence odaklı, anlık ilişkiler yaşıyorlar peki devir böyleyken siz eşinizi nasıl buldunuz eşiniz hep ciddi niyetli bir adam mıydı sizden etkilendikten sonra mı evlilik odaklı oldu ? 

58 Cevaplar

0 oy
tarafından

Valla ben saçma olacak ama sakallarına vuruldum sakal hastalığı vardı bende:))  namazda kılıyordu bu yani internetten tanıştık,  çok iyi diyemem ama yinede çok şükür İnternetten tanışmaya göre bin beteride olabilirdi  5 yıl 2 cocuk yola devam :D

tarafından
:Dddd
tarafından
Hajajaja hayırlısı
-Reklam-
0 oy
(12,740 puan) tarafından
En başından beri niyetinin ciddi olduğunu söylemişti başta arkadaş idik ki aynı yerde çalışıyorduk sevgili olmadan ilişkide ciddi düşündüğünü evlilik istediğini söyledi zaten 6 ayda teklif oldu toplam 15 ay olmuştu tanışalı evlendik onu eş seçme sebebim de kendimi yanında çok rahat hissetmem normalde flört edebilen biri değildim ama onunla sanki yanımda ailemden biri varmış gibiydi. Ve çok sabırlı idi ben o süreçte ona hep kötü davrandım o çok çabaladı onu seveyim diye 
0 oy
tarafından
İlk görüşmemizde (ondan önce topu topu yarım saatlik kuzen ortamında oturmuşluğumuz vardı). evlilik hakkındaki düşüncemi sormuştu bende oradan uzaklaşmıştım yol verip. :) yangından mal mı kaçırıyoruz bu ne saçmalık deyip inandırıcı gelmemişti. Sonra çok peşimden koştu ben böyle acele işlere karşıyım demiştim ağırdan alarak birbirimizi tanıyarak uzak mesafe ilişkisi olmasına rağmen bu raddeye geldik :D
0 oy
(1,624 puan) tarafından

Kız nuhut mu bu :D

0 oy
(1,785 puan) tarafından
2 ay uzaktan konuştuk pandemiden dolayı yasaklar kalktı Adana'dan İstanbul'a geldi ertesi günü yüz yuzeyken tartıştık ağladı yanımda onu öyle bırakıp gittim neyse 4. Ayda ablası ve eniştesi ile tanışmaya geldiler herşey olumluydu ama biz kaçtık ciddiligini de şöyle anladım samimi ve ictendi ben hemen gemileri yakan biriyim kaç kez engelledin ayrıldım yine de bırakmadı yani karşındaki insan samimiyse evlilik konusunda bunu anliyosn zaten ister istemez
(1,785 puan) tarafından
Hayır herşey olumluydu iki taraf içinde eşim tanışmadan 1 hafta sonra beni görmeye geldi neyse gezdik tozduk ama oturduğum 1 2 saat uzaklıkta bı yerdeydik onunda telefonu bozulduğu için yeğeninin telefonunu almıştı eski telefon neyse akşam beni eve birakicakti 7 gibi konum açtım bizim eve konum çalışmadı GPS sinyali yoktu onun telefonu da eski olduğu için onda da yoktu bı türlü gidiş yolunu bulamadık 5 kez aynı yeri döndük dolaştık tabi sinirlendi çünkü sabah işte olması gerekiyodu bu seferde olmazsa senide Adana'ya goturcem dedi bende tamam dedim :D öyle sinyal olmayınca kaçtık gittik
(2,054 puan) tarafından
Kız Allah sizi  iyi etsin güldüm:)  böyle birseyden kaçırılır mi keşke  eşin iş yerini arayıp izin alsaydı e peki ailen ne yaptı  ne tepki verdi
(1,785 puan) tarafından
Telefonları kapattık akşam 10 da falan anladılar gittigimi peşime dustuler abimle kalkıp İstanbul'dan Adana'ya geldiler beni aradılar ben inanmadım sabaha kadar beni beklemişler belki giderim diye gitmeyince de onlar da geri dönmüş
tarafından
İstanbuldan Adana’ya nasıl tanıştınız buluştunuz ve şimdi nerde yaşıyorsunuz
(1,785 puan) tarafından
Oyundan tanıştık canm 1 sene adana da yaşadık şimdi İstanbul'dayız bir buçuk yıl oldu evleneli :)
0 oy
(940 puan) tarafından
Ciiddiydi niyeti ünıversite sinavina hazirlanirken dersanede tanistik 10 yil flört ettik evlendik erken tanismistik cunku ben cok trip atar ayrilirdim  bi erkek ayriyken gercek yuzunu belli eder vururum kirarim diyenden kaccan  bence
0 oy
tarafından
Hastanede tanıştık 3 ay sonra gitmiş tecilini bozdurmus gelene kadar bekle dedi ben istemiyordum bekledim evlendik suanda kızı sallıyoruz:D
0 oy
tarafından

Hastanede tanıştık 3 ay sonra gitmiş tecilini bozdurmus gelene kadar bekle dedi ben istemiyordum bekledim evlendik suanda kızı sallıyoruz:D

0 oy
(3,151 puan) tarafından
Valla o kendine sevgili arıyormuş kuzeni sayesinde tanıştık ben aylarca yüz vermedim bu da hırs yaptı haliyle. Arkadaşlarım da beni gazladi 1 2 hafta takıl ayrilirsin hırsı geçsin bırakır dediler onlara uydum. 1 2 hafta takılıp ayrılacaktım kaçtık evlendik :D
0 oy
(4,912 puan) tarafından
Allah korkusu varsa zaten  tamamdr bn ilk gördüğümde bununla evlencm.dedim ve evlendim. Niyet ettim Rabb'im verdi bana elhamdülillah hiç pişman olmadım her dediğimi yapar çok şükür 
0 oy
(8,552 puan) tarafından
Görücü usulü oldu bizim.  

Nişanlılık sürecinde  sevdik birbirimizi 
0 oy
(281 puan) tarafından
Bizimki görücü usulü evlenmeye niyetim yoktu :) ama esim kapidan girince tamam dedim :) agzim dilim tutuldu sebebini bilmiyorum
0 oy
(337 puan) tarafından
7 yıllık ilişkim vardi aldatildim hemde yakın bir arkadaşımla üzüntüden tüberküloz oldum yani verem bu hastalığın tedavisi sırasında tanıştım eşimle iki ay konuştuk evlendik iyi ki evlenmişim çok merhametli bir adam çok iyi bir baba çok iyi bir evlat rabbim mutluluğumuzu bozmasın inşallah 
tarafından
Nasıl merde tanıştınız kız
0 oy
(15,849 puan) tarafından

Dedigim dedik olduğu icin evlenilecek adam dedim. Daha ilk konuştuğumuz gunden seni kurban bayramında isteyecem dedi ve sevgili olup ayrılmıştık. Ayri olmamiza ragmen kurban bayramında beni istemeye geldi :D

0 oy
tarafından
Bizimkisi çok farklı bir hikaye şimdi anlatmaya kalsam beni burdan linçlerler
0 oy
(1,077 puan) tarafından
17 yaşında tanıştım onunla 4 sene sevgili 1 sene nişanlı kaldım. Tanıdığımdan beri çok şey değişti ama hiç kötü yönde değişmedi. İlk günden beri evlilik odaklı konuştuk. Zaten mevlana üzerinden sohbet ederdik öyle tanıştık o şekilde başladı herşey lay laylom bir konuşma sohbet olmamıştı. 5 senedir de evliyiz şükür diyorum bin kere. Benim gibi sevgili olup uzun yıllar sevip evlenen ve pişman olan arkadaşlarım da var. Tanıştığı gibi kalmayıp değişen erkekler. Ama bizde böyle olmadi, eşim imam evine çok bağlıdır. 1 kere kahveye gitmedi daha evlendik evleneli. Telefon almaz eline bizle beraberken hep bizimle ilgilenir. Her akşam film izler sohbet ederiz. Ne bileyim iyi ki diyorum hep onun için ve herkese de iyiki diyeceği kişileri diliyorum. Evlilik böyle olunca çok güzel. 
tarafından
Ne güzel canım mutluluğunuz daim olsun
0 oy
(762 puan) tarafından
Eşim beni gorur girme  bu kızlamevlenecem demiş ki aynı anda bana açıldı dırek benımle evlenir mısın dedı beden hayırdır kimsin dedım bizım oralarda oyle aşk meşk olmaz yanı bizım ailede olmaz dırek duyulur cunku bende aıimedem bırsey saklamam tabı o senelerde de ben asla evlenmem kafasındayım babam yanımızda degıl sehır dısında. Aileme ben bakıyorum aynı zamanda okuyorum  bana açıkldıgı an sana da aşka da ayıracak vaktim yok dedım tersledım.   Asla ama asla. Evlılık yok bende cunku önceliklerim cok cok başkaydı.  Okulda bizım bilimin  temsılcıydım  numaram herkese vardı yanı kimse sorsanız verirlerdi cunku hocalar ile baglantı bendim. ARKADASI Da benım tınıdık birı yanı bana ulasmak cok kolaydı. Neyse 3 yıl gectı ama. Bu sûre ıcınde aramala sosyal medyadan yazmalar devam ediyor en sonda bayagı tersledım aramadı artık. 3 yıl sonunda halam felç geçirdi   kızı annesı ben kardeşi hepimiz yanında idik ama altını değiştirme gelince eşini çağırırdı o an anladım ki gercekten insana bır el gerekmiş dıye ama hala sogıyum o yaz evlilikle ılgılı bayagı sey karşıma cıktı babam eve dondu yengem kızım artık sende hayatına bak dedı.  Eşim aklıma geldi keske mesaj atsa dedım 1 ay sonra yazdı ama kabul etmedim guvenmıuordum cunku neyse konustuk biz 1 hafta gectı ayrıldım cunku biz ayrı şehirde oturuyorduk zve cok uzagız bırbırımıze 12 saat var aramızda 1 hafta sonra ben mesaj attım gecerlı mı teklifin dıye Bu sefer o kabul etmedi biraz zaman gectı konustuk tekrar ama dedım guvenmıuordum dıye guvenı kazanacam dedı oraya gelecem dedı bende aileme acıdım annemde bır guzel dayak yedim  sonra geldı 6 ay sonra Nisan 3 yıl sonra dugun oldu şimidede 2.5 aylık bir kızım var ıyıkı eşimi seçtim ilk gun den beri hep cıddı ydı hıc aman zaman geçsin dedırdende degıldı 
tarafından
Çok güzel ya zaman ayırıp yazdığın için teşekkürler
(762 puan) tarafından
Rıca ederım cok uzunn olmus sozde okuduğunuz ıcın ben tesekur ederim
0 oy
(930 puan) tarafından
O beni buldu 

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 712 göst.
0 oy
2 cevap 88 göst.