0 oy
84 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (147 puan) tarafından
Kızlar merhaba 6.6 aylık bebeğim var yaklaşık 3 haftadır da asla emmiyor beni bıraktı sütüm de yoktu zaten ne yazık ki şimdi fark ettim göğüslerinde beze gibi şişlik gibi bişey var sanki ve hareket ediyo sanki neden olur nasıl geçer ilk bebeğim hiç bilmiyorum endişeleniyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Valla ona ellememen gerektiğini duymuştum ben ellemedim
(147 puan) tarafından
Yok yok ellemedim zaten masaj falan yaparken fark ettim dokunmadım sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yenidoğanlarda daha çok oluyor diye biliyordum. anneden geçen hormonlar nedeniyle oluyormuş. elleme masaj falan yapma  kendi kendine geçiyor. eğer büyümeye devam ederse de doktora sor mutlaka.
(147 puan) tarafından
Ellemedim zaten ya bıraktım hemen masaj yaparım her gün ama göğüslerine değil tabi ki oynaşırken falan fark ettim işte
0 oy
(1,192 puan) tarafından

Yenidoğan bebeğin memelerindeki ceviz veya fındık büyüklüğündeki şişlikler dışarıdan rahatsız edici ve ağrılı gözükse de, bebeğin canını yakmazlar. Yenidoğan bebeklerin %90’ında bu durum görülmektedir, bazen ceviz büyüklüğünden daha büyük de olabilir. Eğer iki haftanın sonunda bebeğinizin göğsündeki şişlikler halen devam ediyorsa, küçük bir ihtimal de olsa başka bir sorun olması ihtimaline karşılık, uzman bir radyolog tarafından yüzeysel ultrason ile memelerin kontrolünün yapılması uygun olur

(147 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim bilgi için
(1,192 puan) tarafından
Rica ederim

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 132 göst.
13 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde AlpereninAnnesi (941 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 111 göst.
+1 oy
4 cevap 43 göst.
31 Ağustos 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde BekleyenAnnesi (234 puan) tarafından soruldu

397,351 soru

11,884,641 cevap

36,004 kullanıcı

...