0 oy
67 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,089 puan) tarafından

Bebeği reflü olanlar neler yapıyorsunuz varmı bunun bi ilacı vs yada reflü mama duydum emzirmeyip ondan falanmi veriliyor ve reflü oldiginu nasil anladiniz

4 Cevaplar

0 oy
(4,391 puan) tarafından
kaç tane mama değiştik cok kustuğu icin. burnundan da fışkırıyordu doktora götürdük bebelac gold AR kullanmamızı önerdi. onu kullaniyorum en son. simdi de kusuyor ama eskiden daha berbatti buna da şükrediyorum. 
(2,089 puan) tarafından
Ya çok kötü bizim bı 10 gündür falan böyle hem kusması bide gece hep bişeyler ağzına geliyor boğulur gibi boğazında kalıyor çok korkuyorum artık yarım yamalak uyuyorum
İlacı falan biseyi yokmuş yani öylemi yada ne zaman duzelirmis acaba
(4,391 puan) tarafından
evet benim bebegim de oyle oluyordu. cidden insanin psikolojisi bozuluyor bebegini o sekilde görünce. dilerseniz benim kullandigim mamadan alip verin. ilaç falan vermedi. bu söyledigim mamadan kullanmaya basladik
(2,089 puan) tarafından
Reçetesiz öyle alıp deneyebiliyorsak evet alıp deniyim bari hem sut hemde günde iki defa falan mama veriyordum siz mamami kullanıyorsunuz yada reflü diye mamami veriyorsunuZ
(4,391 puan) tarafından
reçeteyle alakasi yok. alabilirsiniz yani. doğumdan sonra kalp ilaci kullanmaya basladim o yuzden kendi sutumu veremedim maalesef.
(5,132 puan) tarafından
Bu yorum aynısını bende yazacaktım. 6.ayda daha doğrusu ek gıdaya başlayalı kesildi şukur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım bizde de ilk zamanlar vardı doktor bir.ilac verdi geçti çok şükür 
(2,089 puan) tarafından
Ne ilacı verdi bide nasıl anladiniz reflü olduğunu acaba bende kendim düşünüyorum reflü oldugunu  bu aralar kusuyor çok bide uyurken hep ağzına bişeyler geliyor hergece boğulur gibi oluyor sizde de böylemiydi
tarafından
Aman Rabbım korusun dikkat et benimde çok kusardi aşırı hemde doktora götürdüm anlattım hepsini bir tane gaviskon diye bir ilaç verdi küçük paketlerde toz halinde onu azcık alıp çay kaşığına koyup sütümü eklerdim iyice karıştırıp verirdim kullandım 1 ay falan geçti çok şükür
0 oy
(31 puan) tarafından
Valla bnm bebegimde çok kusuyor doğdu doğalı bazen fışkırarak kusardi ve reflü olduğunu düşündüm  ikinci ayında doktora götürdüm normal kontrol için kusması için de gaviskon verdi ama ben tabiki kıyıp vermedim el kadar bebeğe o ilacı.. Dr.Osman Gönül'ali izledim ve iyiki vermemisimm dedim çok çok normal bir durummus beşinci  ayına kadar kusması normalmiş şuan 3 aylık kusması azaldı şükür 
0 oy
(64 puan) tarafından

Aman bizde ne çektik o kusaktan artık her gün elimde bez ile leğenle gezmeye başladım ilk reflü dediler 2 yaşına geldi şimdi ise psikolojik dediler bizim ki reflü den ziyade alıştı kusmaya şimdi çok şükür bitti :D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 103 göst.
0 oy
2 cevap 59 göst.
24 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 32 göst.
0 oy
0 cevap 7 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde Tplkdr (32 puan) tarafından soruldu

377,291 soru