0 oy
510 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar eltimin ilk çocuğu erkek yine hamile buda kızmış Allah bağışlasın işte kayinpederimin yanında diyor benim kızım olacak felan kayinpederim de sinirlenmiş işte eltim bana diyor ki kayinpederim kızları sevmiyor diye bana burun kıvırmis benim de Bir kızım var kayinpederim hiç öyle sadece eltim kayinpederimin yanında çok boş konuşuyor çocuklar için hamilelik için kayinpederimde diyor bunun hiç utanması yok mu diye ondan sinirleniyor ama eltim de diyor kızları sevmiyor zaten kızım olduğundan beri hep diyor kızlar değersiz felan benim yanımda diyor kayinpederim benden yine erkek bekliyormuş sanki çocuk doğurma yarışındayiz Allah akıl fikir versin 

16 Cevaplar

+3 oy
(4,700 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Valla bir defa bile kayinbabamin yanında hamileliğin bahsini bile açmadım kalkıp bide cinsiyeti söylüyum utaniriz yani bence eltinin utanmazligina kiziyo eltin de seni gıcık etmek için olayı farklı yöne çekiyo 
tarafından
Aynen öyle ağzına sağlık kardeşim anlatmak istediğim bu işte
-Reklam-
+2 oy
(12,861 puan) tarafından
Ya benim de anlamadığım içinde bir can taşımanın nesi ayıp!!! 
(12,861 puan) tarafından
Neden kürt dusmano olayım ki canım benim kardeşimin eşi de doğulu az çok örf adetlerinizi biliyorum ama kardeşim yanlarında oturur yemeğini de yer çocuğunu da sever kucağına alır örf adet diye çocuğunu çatlatıncaya kadar ağlatmaz
(661 puan) tarafından
Tabiki öyle bende alıyorum ama bazı kesimlerde bu adetler çok abartiliyo eşim de alıyor artık eskisi kadarda yok unutuluyo yani ama saygı farklı bişey isim soylenmiyo
tarafından
Canım ben ağriliyim mesela
(661 puan) tarafından
Yani sizdede öyledir bazısı var yemek yemez kayinpederiyle bende anlam veremzdim eskiden bune derdim ne saçma ama insan zamanla alisiyo normal geliyo
(12,861 puan) tarafından
Kardeşime de demişlerdi kayınpederinle aynı masada oturup yemek yemek ayıp diye ** o sandalyesini koydu kayınpederinin yanına oturup yemeğin yedi
0 oy
tarafından
Ne diyim sağ akıl fikir versin sen eltini kayınpederini boşver Allah ne derse o olur kervan yürür bunu unutma
tarafından
Aynen valla canım
0 oy
(9,074 puan) tarafından
Eltinin cahilliği başka bişe değil 
tarafından
Kesinlikle canım
0 oy
(44,772 puan) tarafından
Allah Akıl fikir versin ne diyim
tarafından
Amin amin canım
0 oy
(3,667 puan) tarafından
Erkek yada kız ne fark eder ikisi de evlat önemli olan hayırlı iyi bir İNSAN yetiştirmek boş konuşmuş
tarafından
Evet boş bir insan zaten
0 oy
(13,558 puan) tarafından
Canım sadece ezik kadınlar erkeğin kadından üstün olduğunu düşünüyor de apışıp kalsın yani kayinpederin yanında da ulu orta konuşulmaz saygı var mahrem var ama dediğim gibi ver cevabını bir daha ağzını açamasın
tarafından
Aynen öyle o kayinpederimin yanında çok abartıyor ondan kayinpederim sinirlendi
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Keşke her anneye nasip olsa kız evlat. Kızı olan eve her gün rahmet yağarmış. Bir baba çok büyük günahı bile olsa vefat ettiğinde kıza dua ederse günahı silinirmiş bunlar kız evlat için geçerli erkek evlat için değil. 
tarafından
Canım öyle tabiki ama eltim biraz farklı
0 oy
tarafından
Offf gına geldi artık şu erkek çocuk sevdasından ya. Bunu diyen de kadın yazıklar olsun ya. Benim oğlum var ama ben hep kızım olmasını hayal etmiştim ne yalan söyleyeyim eşim de öyle, cinsiyeti belli olunca üzülmedim değil keşke kızım olsaydı fln dedim ama doğunca ikisi de evlat oğlumu çok seviyorum tabikii ama ne bileyim kızım olsa beraber alışverişe giderdik , kuaföre fln diye hep hayal kurardım . Allah herkese hayırlı ,saglikli, merhametli evlat versin kız erkek farketmez . Oğlunu simartip sonra basına neler gelenleri görüyoruz bunlara müstehak gerçi kızını degersizlestirip ayirirsa bin beter olsun hepsi. 
tarafından
Canım benim de şuan bir kızım var bidaha çocuğum olursa erkek olsun isterim bu ayıp yada kötü birsey değil ama eltimin konuşması çok farklı
tarafından
O farklı tabiki herkes isteyebilir ama kız evladı degersizlestirip erkeği yuceltenlere diyorum ben. İkisi de evlat hala cahil cahil konuşuyorlar bu çağda bile ya . Kız evlat olunca sanki eksik oluyor . İns kızına muhtaç olur da anlar kıymetini
tarafından
İçten içe kıskançlığı var emin ol bir şey olunca kimse demiyor sen erkek eltin kız getirdi diye herkes beni ona örnek gösteriyor saygımı felan oda kız çocuktan beni vurmaya çalışıyor
0 oy
tarafından
Şu zihniyetteki insanları asla anlamıyorum erkek olunca ne oluyormus başı göğe mi eriyormus veya sultan Süleyman mıymıs velihat doğurmasımi lazmmis soyunun devam etmesi için . Gerçekten böyle erkek diye kendini yırtan insanlara acıyorum Allah'ın verdiğine şükretmek yerine bir de kendilerini paraliyorlar erkek olsun diye.
tarafından
Aynennn ++++ sanki kraliyet ailesi de soyunun devamı sağlanacak böyle zihniyete yazıklar olsun .
tarafından
Valla acıyorum ya erkek erkek diye tutturanlara acınacak halleri var. Benim de oğlum var ama ne ailemden biri ne de biz oğlumuz oldu diye göğe çıkmadık sağlıklı mı Allah nasip etmiş mi annelik babalık duygusunu buna baktik
tarafından
Aynen hayırlı sağlıklı evlat olsun da kız erkek ne farkeder ama böyle cahiliye devrinden kalma düşünenlere sinir oluyorum Allah böylelerine hiç evlat vermeyecek o zman anlarlar kıymetini. İnsanlar senelerce bekliyor bunlar bide seçiyorlar sanki pazardan meyve sebze alıyor da çürük çıktı.
tarafından
Kesinlikle çok haklısın canım ne insanlar gördüm burda erkek diye kendini paralayan valla acıdım bu zihneytte olmalarına acınacak haldeler çünkü
0 oy
(119,790 puan) tarafından
tuhaf insanlar var
0 oy
(3,850 puan) tarafından

Kadınlar insandır,  erkekler insanoğlu... her erkeği doğuran bi kadındır üstünlük yaristirmiyoruz elbette ama durum bu . Bu herkese göre belki değişebilir ama hamilelik benim için mahrem biseydir kalkıp bunu kayinpederimle babamla vs konuşmam lafını etmem 

0 oy
tarafından
B.k yemiş eltin , önce büyüklerin yanında konuşmasına dikkat etsin . Desene sende benm kızımı değil seni ve saçmalıklarını sevmiyo desene 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

herkesin oğlu olsa bu oğlanları nasıl evlendirecekler. Israrla oğlan isteyenler zahmet olmazsa evlendirmesin oğullarını. Kız evladı istemiyorlar ya. Alacakları gelindee sonuçta zamanında kız çocuğdu. :)

0 oy
(11,217 puan) tarafından
Bizdede kayinbaba baba yaninda bu konudan utanilirdi. Ama esimin ailesi bu konuda cok normal bakiyordu. Her kontrolden sonra oturur ailecek konusurduk doktor ne demis diye. Kayinbabam sorardi hatta bende utanirdim ama esim ve onlar rahattilar. Erkek kiz konusuna gelincede kizim iki tarafinda ilk kiz torunuydu cok mutlu ve sabirsizdik :) kayinbabam birak surat asmayi. Kocada bir altin takti o dogunca : D
0 oy
(11,512 puan) tarafından
Eskiler böyle şeyleri ayıp karşılar erkek ya da kızdan değil ben bırak kayinpederi babamla bile hiç konuşmadım bebek hakkında hep annelerle konuşuluyor onlardan alıyorlar haberleri sanki ilk o doğuracak gibi ne bu :)

İlgili sorular

0 oy
29 cevap 446 göst.
13 Şubat 2024 Aile kategorisinde Elifgaye (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
24 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bernakra (109 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 425 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Zzzzzz (1,545 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 270 göst.