0 oy
623 göst.
Aile kategorisinde (1,439 puan) tarafından
Hanimlar annelerinizin kaderini mi yaşıyorsunuz benziyor mu eşleriniz babaniza kizlar babasina benzeyen erkekleevlenir derler ya 

40 Cevaplar

0 oy
(19 puan) tarafından
Bence yanlış kişinin seçimine bağlı bir hayat bu. Benim annem asla özür dilemez hatasını kabul etmez cilve yapmaz belki de sevmediği biriyle evlendiği için öyledir bilemiyorum. Ben tam tersiyim annem gibi asla kendimi ezdirmem lafımı esirgemem ama çok da yufka yürekliyimdir. Babam her ortama ayak uydurur her yerde tanıdığı vardır sinirli hemen parlar eşim o kadar sakin uysal bir insan ki 2 seneye yakın oldu evleneli sayılı sesi yükselmiş küfür nadir duymuşumdur ağzından çoğumuz artık evleneceğimiz insanı seçiyoruz bunun parası var bunun işi var diye seçmediğimiz sürece tanıyarak bilerek hayat arkadaşı seçtiğiniz zaman kısmen de olsa kızlar annelerinin kaderini yaşar lafını tersine çevirebilir diye düşünüyorum.
(1,439 puan) tarafından
bunun içinde bilincli olmak gerekiyor gözünün acik olmasi anlayıp ayırt edebilmen yoksa zor
(19 puan) tarafından
İşte aklı da yüce mevlam bu yüzden vermiş kullanalım diye kader diye bir şey evet var ama dua kadere yön verir. Hep bir olay olduğunda şunu söylerim herkes kalbinin ekmeğini yer RABBİM güzel insanlarla karşılaştırsın hepimizi
(1,439 puan) tarafından
Amin canim basta cocuklarimizi ınsallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Eşim babama hiç benzemez canm
(1,439 puan) tarafından
yada tamamen zıt ta olabiliyormus
tarafından
Kuzu zaten 2 seçenek var ya bnzer ya benzemez zaten . Hayrdır aşkm bi sorununmu var seni üzen sıkan
(1,439 puan) tarafından
psikoloklarda boyle soyluyorlar acaba hayat ta herkes boyle mi diye düşünüp sordum
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Babam annemin üzerine daha önce  3 defa kuma getirmeye kalkıştı daha 2 ay önce yine aldatmıs inşallah benzemez kaderimiz 
0 oy
tarafından
Bu postu ben acmistim :D bence yaşar ya istisnalar olabilir ama o zamanla bu zamanda bir değil gecmiste herkes çekmiş maddi manevi 
(1,439 puan) tarafından
siz ne zaman acmistinjz ben sizde görmedim
tarafından
Kuzum oluyor eski postlarimda vardi ama artik yok kaldirilmiş postlarim :D
0 oy
tarafından
Vala canım annemin kaderi ile benim kaderim çok zıt birbirine.
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Çok şükür tam tersi oldu evlendiğim insan mükemmel biri ama babam için aynısını demicem Allah biliyor görüyor kızım da benim kaderimi asla yaşamasın baba kız hep mutlu sağlıklı olsun istiyorum başka dileğim yok
0 oy
tarafından
Annem okul yüzü görmemiş ben de öğretmenim şuan.Babam annemi değerini bilmez hiç.Eşim değerimi bilir lafımı dinler.Kader dediğin şey tercihler zinciri bir vakitten sonra.
(1,439 puan) tarafından
ama bilinclendikten sonra yoksa gozun kapali giderse ayni surec devam ediyor ve ne kadar olsada çalışan bayan la evde ki bayan bir olmuyor erkek biliyor onun gidemeyeceğini kendi ayaklarının üzerinde duran kadın baska
tarafından
Orası öyle canm.
0 oy
(15,782 puan) tarafından
Benzer yanları da var yok da. Ben katılmıyorum. Ama herkes kendi eski düzenine yakın kişileri tercih eder daha çok. Mesela çok sosyetik birisi kolay kolay köyde yaşayan birisini tercih etmez evlenmek için. Kendine yakın olanı secer
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Yaşamam inş çünkü beni 30 gunlukken bırakıp gitmiş  şimdiki annemle yaşıyor gibiyiz ama babamla eşimin huyu benziyor çünkü 
0 oy
(1,964 puan) tarafından
Bazı özellikleri benziyor ama tamamen aynı değiller tabi. İkiside inat, para harcamayı severler babam eşime oranla daha disiplinli çalışır sakindir. Eşim daha çabuk sinirlenir iş konusunda. Ev ortamında ise babam cabuk sinirlenir eşim daha sakindir. Ama ikisinde de ailesine karşı şiddet veya kötü söz yoktur. Babam ev işlerine yardım etmez ama eşim Allah razı olsun herşeyime yardım eder.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sadece babam haksız olduğunda son ses tonuna kadar bağırır eşimde öle haksizken yanında kim var yok bilmez zillar 
0 oy
tarafından
Tamamen yetiştirilis tarzı ile alakalı bir durum benim kızlarımın hayatı daha güzel olacak inşallah
0 oy
(622 puan) tarafından
Yanundan geçmez fark çok benzerlik 0 eşim çok iyi Cok şükür 
0 oy
(971 puan) tarafından
Babamla eşimin alakasi yok 
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Geç de olsa benzedi... evet 
0 oy
tarafından
Bence ebeveynlerini örnek alan çocuklar ailesinin anne veya babasının kaderini yaşıyor ben annemin huylarını begenmezdim mesela annemin kaderini yaşamıyorum çok şükür. Kendimi değiştirdim benzememeye çok uğraştım asla kötü huyu yok tek kötü huyu fazla iyi niyetlilik kız kardeşim mesela annem gibi tıpkı ama ben kimseye benzemiyorum iyi niyetliyimdir ama knedimi kullandirmam Kısacası bu rol model almakla ilgili
0 oy
(3,163 puan) tarafından
Bazıları yaşıyordur muhakkak. 
0 oy
(5,062 puan) tarafından
Analar kızlarına taht yaparmista 

baht yapamamış.. ;( 

Bazen eşimde babamın hareketlerini görüyorum.. tabiki asla şikayetçi deilim esimden babamdan ama annemin yazgısı çok ağır iki evlat kaybetti biri 18 biri 36 yaşında umarım benzemez...

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 452 göst.
12 Kasım 2023 Aile kategorisinde Visalilal (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 1,942 göst.
6 Kasım 2020 Diğer kategorisinde halide.111 (1,661 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 123 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde sweetlady (644 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 58 göst.