0 oy
147 göst.
Diğer kategorisinde (778 puan) tarafından
Kizim ilk dogdunda ben emziremedim gogsum çok yara oldu sonra kızım sarılık olunca ve göğüslerim şişince mecbur sagip verdim sonra göğüslerim düzeldi bu seferde kızım içmedi bende uğraştım epey tutsun diye neyse işte  kızım.ac ve ben sağmak zorunda kalıyordum benm sütünde baya yağlı bir süttü Bizim komşu geldi oo dedi iki kiloda bize gönder süt yaptı o günden sonra benm göğüslerim hiç dolmadı onun haricinde yine emziriyordum kızımı emerken boğazına kadar gibi oldu süt kaynanam geldi o kafa benimde gogsum büyük olda benimde bigazimda kalır dedi. Bunlar-dan sonra benm eskisi gibi sütüm hiç olmadı kızım 4 aylık oldu yine vardı aha bir ay geçti kızım 5 aylık oldu ve sütüm yok denecek kat az ne yaptıysam ne yeriysem olmadı hatta 1 gün boyunca emzirmedim deizm bakam göğüslerim doluyor mu hiç gram sızlama dolma olmadı bu sutumun artık iyice çekildiğini mi gösteriyor nasıl geri getiren napcm Bilmiyrm emziremiyorum diye  de çok üzülüyorum gözü kalanların gözü ciksin diye de çok dua ediyorum bana yardımcı olin ya

10 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Önce kimsenin yanında emzirme asla başka odaya geç ve kendini bi oku nazar duaları snra sık sık emzir emzirince süt olmasada sağ
(778 puan) tarafından
En büyük tecrübem bu oldi zaten kendime okuyorum ama işte
(7,768 puan) tarafından
İlk biri yanında emzirmek zorundaysan kazağını alttan aç atletinin üstünden göğsünü çıkar öyle bir santimi dahi görünmez aklında bulunsn ama mümknse kmse yanında emZirme sık sık emzir ve süt olmasada sık sık sağ
(778 puan) tarafından
Yapacağım dediğini bacım yine denecegim pes etmeden
(7,768 puan) tarafından
Asla pes etme başarabilirsn
-Reklam-
0 oy
tarafından
Valla ben bu göz degmesine nazara çok inanirim insanın krndi kendine bile gözü degermis çok sinir oldum o ikisine de a*ptallar öyle mi söylenir insan bir Masallah der tövbe estağfurullah ya ay benjm doğumum Ramazan'a geliyor ve şehir dışında otuuruyorum o kadar mutluyum ki vick vick insanlar gelmeyecek diye valla artık insanlardan tiksinir oldum hele ki böylelerinden
(778 puan) tarafından
O kadar modelim bozuldu ki anlatamam. Hayır iyi niyetle de şakayla da söylense dediginiz gibi bir maşallah demek bu kadar zor olmamali
tarafından
Bence kimsenin önünde emzirmeyin emzirsenizde gogsunuzu kapatın sürekli sağın gelmesede sütünüz ve bebeginizi emzirin yine de anne ve bebeğin teması çok önemliymiş süt için ve bol boool sıvı tuketin
(778 puan) tarafından
Gün içinde emzieiylrum gece mama da versem emziriyorim sağmaya çalışıyorum ama bilmiyrm
0 oy
tarafından
Terbiye olur derler ama 3 

. Aydayim benimde yumuşak 
(778 puan) tarafından
Dolduğunu hisseder ya insan ben onu hissetmiyrm hatta sağdım birşey cikmadi
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Bebeklerin rizkina bile nazar ediyorlar insan bi maşallah der cahiller çok üzüldüm bebeğine yaaa
(778 puan) tarafından
Bnde çok üzüldüm npsam ne etsem bilmiyrm
0 oy
(248 puan) tarafından

İlk cocugum oldu ve aynı lafları duya duya sütüm çekildi 1 damla kalmadi bebeğim 4 aylık 3 aydan beri mama içiyor her mama vermemde içim yanıyor . Allah'a havale ettim o insanlari 

(778 puan) tarafından
Bende nasıl üzülüyorum bacı bi bilsen küçücük bebeğim rizkindsn ne istiyorsun ben anlamıyorum
(248 puan) tarafından
Hiç sorma içim yanıyor bnm bebeğimi emziremiyorum . Şimdi de diyorlar emzirmek istemiyor . Sütü mü yok . Çocuk hep aç kalıyor . Bir sürü laf duyuyorum . Bu insanlar niye böyle anlamamki
(778 puan) tarafından
Yav sütum belki bebegime yetecekti ama siz ac gözcülere yetmiyor diyecem saygımdan susuyorum
0 oy
(765 puan) tarafından
Canım ilk günkü gibi taş olmaz zaten ama sütun vardır bebişin yutkunmalarini takip et
(778 puan) tarafından
Çekiyor çekiyor böyle beş on kere sonra yutuyo ya nasi desem bilir misiniz danalar süt gelsin diye annelerinin memelerimi içine iter benm küçük dana da öyle meme ucunu tutuyo kaçırıyor kiviriyo yok sonra ağlıyor mama veriyorum iciyo susuyo
(765 puan) tarafından
Kıyamam yaaaa inşallah duzelir bol bol yesillik ye rezene iç yerine gelsin canım
(778 puan) tarafından
Yeşillik yiyorum rezene de içiyorum 3 litre su harici humana çay aldım onuda iciyorum şu dışında yine sıvı şeyler içiyorum ama bilmiyrm
(765 puan) tarafından
Gözü olanın gözü çıksın ne dimm bebeğin rızkına mi bakiyorlar masallahsiz
(778 puan) tarafından
Amin bacım amin
0 oy
(5,952 puan) tarafından
Geri gelse keske benimde çok vardi emerken diğeri akardı goz pis birsey stresde etkisi cok ben cok mücadele verdim ama getiremedim dolmuyor göğsüm sagmada yapiyorum az çıkıyor:(
(778 puan) tarafından
Ah bacım valla kadersiz insanlarız göz ediyorlar ayrı sonra da gelip hu çocuk niye zayıf bakamıyor musu diyorlar bakmaya emmeye ne bıraktınız ki laf esiyorsinuz
(5,952 puan) tarafından
Sezeryenle oldum birini emerken akardi oyle sisti emerken su ter olurdu öyle sutum vardi ama stres göz ayy kg bak yanaklara bak diye diye cekildi cok agladim üzüldüm neler denedim terbiye olmus dediler yok sagdim gekmedi az geldi simdi hic yok sikiyorum ucunu çıkıyor
(778 puan) tarafından
Benmde kızıma şimdi diyorlar bu dünyaya yanak olarak mi gelmiş en sonunda yeter dedim o günde  bu yana da ne bir yere gidiyorum ne de birine gösteriyorum bebegimi bol bol okuyorum anne sütünden ettiler bi gram kilosu var onundaicinr edecekler
(5,952 puan) tarafından
İnşallah benim gelmedi sizin gelir İnşallah mama takviyesi ne başladım 1 ay oldu oglum 5 ay 10 günlük suan ek gidaya da gecdim az az vitamin olsun meyve sıkıyorum tarhana çorbası  bal kabakli corba pekmez yoğurt yediriyorum ne yapim mama sevmiyorum en azindan saglikli şeyleri veriyorum alsin diye
0 oy
(7,308 puan) tarafından
Masallah deseydin bari diyeydin ya yazık olmus kimsenin yaninda emzirmeseydin keske canim oku bol bol tahin helva cok tukrt gelir insallah
(778 puan) tarafından
Nerden bilek bacım boyoe edeceklerini ah nasıl üzgünüm bir bilsen
0 oy
(2,405 puan) tarafından

Ben kayın validemin yanında bile emzirmiyordum baktım ben saklandikca o olduğum yere geliyor düzgün emziriyormuyum diye bakıyor ilk çocuk hani beceremem diye bende göğsümü sakladım hep şuan bile saklıyorum ne olur ne olmaz diye bi kere bakmak bile yetiyor bazı durumlarda maalesef nazar değmesi için :(

(778 puan) tarafından
Bende onun yanında emzirmiyordum dediğin gibi ilk berbe çok bilmişlik yapck ya sinirim  bozuldu yine aklıma.gelince
(2,405 puan) tarafından
Ben utanıyordum başta rahatsız oluyordum şimdi umursamıyorum gelince kapatıyorum en azından beyaz kısmı
0 oy
(7,224 puan) tarafından
Süte çok nazar değer benimde 4.ayda başıma geldi çok ağladım o dönem . Oku kendini eşin okusun hatta nefesi kuvvetli bilindik biri varsa ona okut duzelirsin Allah in izni ile 
(778 puan) tarafından
Inşallah canikom inşallah yaa aşırı üzülüyorum

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 208 göst.
22 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 64 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Ruveydacacan (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 49 göst.
25 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mervebykdg (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
2 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,911 soru

11,461,907 cevap

35,051 kullanıcı

...