0 oy
133 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (299 puan) tarafından

Merhabalar kızlar. Günaydın 

Bebeğimin 1 aylık muayenesinde bu teşhis kondu. Şu an 4. Ayın içinde ama hâlâ düzelmiş değil. Çocuk cerrahi 2 yaşına kadar düzelmezse müdahale etmemiz gerekir demişti. Ameliyat olsun istemiyorum :(

Kendiliğinden düzelen bebeğimiz var mı burada? Ameliyat olan? Her ikisi hakkında da bilgi almak istiyorum. Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

5 Cevaplar

0 oy
(1,707 puan) tarafından
Benim oğlum da doğuştan vardı çok şükür bir yaşına gelene kadar kayboldu bize de iki yaşına kadar duzelmezse ameliyat denmişti
(299 puan) tarafından
Bu süreçte sünnet yaptırdınız mı? Biz 2 aylık olana kadar yaptırmayı düşünüyorduk ama cerrahımız hidrosel yok olmadan sünnet tavsiye etmem, sünnet yoluyla hidrosel düzelmezse iki defa müdahale gerekir dediğinden bekletiyoruz. Siz ne yaptınız?
(1,707 puan) tarafından
Biz sünnet yaptirmadik zaten çoğunluğu bir yaşına gelene kadar kayboluyor dendi dedikleri gibi de kayboldu
(299 puan) tarafından
İnşaAllah bizimki de kaybolur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Bazı bebekler de olabiliyor. %80 i kendiliğinden 1 yaşına kadar geçiyor. Zaten gözle de farkediliyor. Su an hangi taraftaysa şiştir orası zamanla azalıyor ve farkediliyor zaten. İki taraf esit hale geliyor. 3 ayda bir kontrole çocuk cerrahina götüruluyor. En son 6 aylıkken  gittiğimizde baya azalmış 1 yaşında gelin dedi  doktorumuz. Ayrıca sünnetle alakasını söyleyen doktora şaşırdım ben özellikle doktorumuza sordum sünnet yaptırsak iyileşmesini saglar mi diye ? Doktorumuz güldü sünnetle hidroselin alakası yok. Siz yaptırın sunnetinizi dedi. İlerleyen yaşlarda sunnet işi çok daha zor ve biz de 3.5 aylıkken sünnet ettirdik.
tarafından
Aynen bizde sünnet ettirdk
(299 puan) tarafından
Ben sünnetin hidrosele iyi geldiğini okumuştum. Sonuçta hidrosel de, sünnet de, cerrahi müdahele olunca doktorumuz iki defa cerrahi müdahale gerekmesin diye düşünerek sünneti bekletin dedi
tarafından
Bugun dikkat ettim hala geçmemiş hidroseli :( 4 aylık
tarafından
Sünnet lokal ile yapılıyor küçük bebelerde. Su fıtığının geçmediği durumlarda sanırım narkozla yapılıyor. O yüzden başka bı doktora daha danışabilirsin.

Geçer inşallah üzülme annesi daha var zamanı 1 yaşına kadar.
0 oy
(118,989 puan) tarafından
bilgim yok allah sifa versin
(299 puan) tarafından
Allah razı olsun
0 oy
(44,604 puan) tarafından
Hiç bilgim yok
(299 puan) tarafından
Olsun post yukarı çıksın
0 oy
(143 puan) tarafından
Canım ben hamileyken bu teşhis koyulmustu cok uzulmustum hatta 32 doğum yapacaktim ertelediler inne serum 36 ya kadar dayandik sonra dogduktan 2ay sonra kafa ultrasyonu yapildi ve cok şükür duzelmisti hatta cigerleri cok geniste dediler 2side duzelmisti cok şükür cok dua ettim rabbim 1yasina kadar inşallah gecerir cnm 
(299 puan) tarafından
Canım hidroselin ciğer ile bir ilgisi mi var ki? Kafa ultrasonu ile hidroselin ne ilgisi var anlayamadım
(143 puan) tarafından
Cnm hidrosefali zannettim ks bakma
(299 puan) tarafından
Hidrosefali nasıl bir hastalıktı canım
(143 puan) tarafından
Kafasinda sivi vardi cnm  cigerleride ayri  hastalikti 2hastalik denildi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 126 göst.
11 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde muallime.hanim (299 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 152 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Dudunur_Ali (68 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 288 göst.
0 oy
5 cevap 155 göst.

377,223 soru

11,289,024 cevap

34,698 kullanıcı

...