0 oy
238 göst.
Aile kategorisinde (93 puan) tarafından
Merhaba kizlar 36 haftalık hamileyim 14 Şubat'ta Allah'ın izniyle sezeryan doğum olacak ,10 gün öncesi kayinvalidem gelecekte o gelmeden temizlik yapmak istiyorum yatak odası çocuk odası ve oturma odası sil süpür yaptım eşimle beraber bide cam sildim mutfak ve salon tuvalet banyo kaldı temizlik için bana tüyo verir misiniz neler yapmam lazım yorgan yastık yüzlerini de yıkayım diyrm başka ne yapmak lazm 

7 Cevaplar

0 oy
(13 puan) tarafından
Ağır iş yapmayın doğumu erkene alırsınız mazallah
-Reklam-
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Kendini yorma bence 
0 oy
(784 puan) tarafından
Yavaş yavaş yapın kendinizi yormayın iş çok sağlıklı değil olduğunuz haftalarda hiç değil 

Yorulmaya özen gösterin 
0 oy
(435 puan) tarafından
Kendinizi yormadan yavaş yavaş günde bir oda yapın bence. Mutfak, tuvalet, banyo ve yastık, yorganlariniz temiz olsun. Diğer yerlerde zaten süpür sil rutin işler. Halılarınız filan kirliyse yıkamaya verin. 
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Kayınvaliden gelince o yardım etsin temizliğine onun için yapma bence yabancı değil sonuçta yani benim kayınvalidem bakmaz öyle şeye yardım eder ama senin kayinvalideni bilemiycem.
(3,186 puan) tarafından
Benimkide aynı etrafdağınık mı pismidiye kusur bulmaya çalışır
(93 puan) tarafından
Benim kaynanam çok aramaz ama annem çok fırsat arar o da gelecek doğuma ta geçen sene prizde leke mi var diye onu laf etti
(1,714 puan) tarafından
Aynen prizleri televizyon arkası kabloları vs hepsini sil canım annen için vs değil hijyen için
0 oy
(1,714 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yani ben bu ağır iş ypma son haftandır temizlik ypma vs diyen insanları anlayamıyorum neden yani neden erken doğum riskin yoksa hç bşy olmaz ben bile son günüme kadar temizlik ypyrm ne olmuş yani bence üşengeçlik ypmaktan başka bşy değil herkes yapabilir etrafımdakiler öyle diyince gıj gıj oluyorum özellikle de annem yapma der niye ypmayalım hem kendim için ypyrm ne olmuş yani şahsen yerde bier toz görsem dayanamam . Canım ben banyo ve tovaletlere domestos döktüm badana fırçasıyla temizledim banyo küvezini vs sende öyle yp tertemiz olur hep yorulmazsın da  deterjana dikkat et kayma gerisi bşy olmaz bende her hafta ypyrm mutfak dolapları da tek başıma yaptım 37 haftalıkken bulaşıkları hepsini çıkart sil snra tekrar olmadı eşin yerleştirsin akşam buz dolabını vs hepsin buzluk kısmını vs de temizle sen temizliğini yap kmsenin ağzına laf verme benim 5 günüm kalmasına rağmen evime altını üstünü silip temizliyorum dikkat ettiğin sürece hç bşy olmaz temizlik ypmakla Benim beş günüm kalmış ona rağmen de evim pırıl pırıl ypyrm 
(93 puan) tarafından
Aynen buzdolabı önemli mutfak dolabı yüzü var bide bulasik makinam bazi bardakları çizdi bulanık yaptı onları da atayım seçeyim de diyorum ,sizde baya yorulmussunzdur ama mecbur da yapılması gerekiyor sizi örnek aldım şuan dikkatli şekilde yapayım
(1,714 puan) tarafından
Yap canım kmseyi dinleme erken doğum riskin yok zaten son haftadır doğsa da sorun yok valla bakın 5 günüm kalmış halen ypyrm sende yap buzluktaki eşyaları çıkar temizle sil vs  fazla bulaşıklarını kaldır kutuya koy bardak vs ne kadar çok olursa o kadar çok kirlenir eminim en fazla 3 kişisiniz fazla bulaşık derttir valla
(93 puan) tarafından
Aynen 2 kişiyiz 50 bardak var :)) çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz
tarafından
Deterjan kokusu bebek için ne kadar sağlık li ? Ve kaç kişi burada yazdı temizlik de düşük erken doğum vs her bünye aynı değil. Ev üç beş ay sonrada temizlenir önemli olan öncelik bebek kaynqna ne demiş anne ne demiş degil
(1,714 puan) tarafından
Ne yani ev çöp mü götürsün ben asla tahammül edemem
0 oy
(9,671 puan) tarafından
Bence doğum olucak dip köşe temizleyim modunda olmayın doğumdan sonra da hayat devam ediyor aynısı olacak ve bir sürü kadın tanıyorum doğumdan sonra  2 haftaya toparlanıp çocuğuna da evine de yetebilen 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 245 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 81 göst.
1 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seda yavuz (3,910 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 306 göst.
23 Haziran 2020 Diğer kategorisinde Umber (2,252 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 446 göst.
15 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,497 soru

11,421,778 cevap

34,978 kullanıcı

...