0 oy
199 göst.
Diğer kategorisinde (427 puan) tarafından
Merhaba hanimlar kizim 15 aylik dogdugundan hoc byle saatlrce uyudugunu bilmem uyur 40 dk snra uyanir pispis yaparm yine uyir oyle oyle uzar gecede binkere uyanir zaten gun icerisnde bir uyku yapar oda sessiz rahat ortamda 2 saati bulur tabi arada birkere uyanir emzirirm felan geri uyur gece uykularina cok diretmeme ragmen 11 den asagi uyumuyor gunduzde saat 9 bazen 10 da uyanir cevremdei herkes kizimin cok az uyudugunu ve bunun bi sorun olsgnu syluyr bn ilk zamanlar takmiyrdum ama acaba demeye basladim bnde sizce az mi uyuyor nasil yapsamda uykusu bolunmeden uyku saatlerni uzatabilirim bu arada hala emerek uyur banada bi fikir veririr msnz tecrubeli anneler..?

10 Cevaplar

0 oy
(2,904 puan) tarafından
Bu konuda tecrübem yok 

Ama normal gibi geldi tabi gene bilemedim
(2,904 puan) tarafından
Ne desem bilemedim o zaman canım ya
(427 puan) tarafından
Allah yardimcmz olsn bacim
(2,904 puan) tarafından
Aminn canım amin
(2,165 puan) tarafından
Benim kızım 5 aylık şuan ,akşam 10 da uyur , gece 12 gibi kalkar emzirir tekrardan bırakırım yerine uyur , bazen 3 saatte bir bazen de 2 saate bir kalkar o belli olmuyor canm. Ama gece olduğunda uyur, gece ile gündüzü biliyor. Ben 3 aylıkken öyle alıştırmistim akşam olduğunda kendisi mız mizlik yapar uyumak ister hatta e e e  der bazen :) gündüz de tabiki 7 .30 dedin mi ayakta, emzirir yine bırakırım çoğu zaman kendisi uyur desteksiz mesela saat gündüz 10 a kadar . Sonra kalkarız zaten birazda bana bağlı erken uyanma şeysi. Gece uykumu aldığım da bende 8.30 gibi uyanırım kızımla birlikte, ama uykum varsa uyutmaya çalışırm biraz daha en azından ben uykumu az alana kadar:).
Bu şekilde bide öğlen uykumuz var ama o pek uyku sayılmaz çünkü çok hafiftir öğlen uykusu, 30 dk falandır. Genel olarak gündüz hiç uyumaz ama gece de maşalah diyelim uyuyor benim Pamuğum :)
(427 puan) tarafından
İnanki o donemde duzenimiz wrdi ama zamanla hicbisey kalmadi
-Reklam-
0 oy
(497 puan) tarafından
Aynı sorun bende de var doğduğundan beri akşam yattı sabah kalktı bilmem gündüz 1 yada dediğin gibi sessiz orada 2 saat uyur 1 kere uyur gece 10 kere kalkar yatar sallarım yanıma alırım şu veririm süt veririm aynı değişen bisey yok nisanda 2 yaşında gircek
(427 puan) tarafından
Az mi uykulari yeterli mi bilemedim ki
(497 puan) tarafından
Yetiyordu bence çünkü uykusuz olsa yatar zaten kendiliğinden
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Emen bebekler genelde sık uyanır çevremde de böyle. 
(427 puan) tarafından
Emiyor hala canm ama erken daha biraktirmam icin
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Her çocuk bir olamaz canim benim kiziminda dogdugundan beri uyku pronlemi var uykuya gecemeyiz bazen saati bulur bu aralar bazen öğle uykusu bile uyumadan gunu tamamliyor 20 aylik 
(427 puan) tarafından
İnsllah yetirydur eriskinler bile dayanamzken bmlardaki dirence hayranim yami
(7,273 puan) tarafından
Aynen canim bazen diyorum şu enerjinin ceyreğine talibim yetmese zaten uyurlardı canım çok ağlatarak uyutmayi denedim düzeni olsun diye ama inan daha kötü oluyor sende yıpranıyorsun cocukta varsın uyumasın napalim
(427 puan) tarafından
Bn zorlamam hic uyusun die ama baktm cevremdekiler sylenmeye basladi bnde acaba die dusundum yani yoksa kizim kendi duzenini kendi kursun zorla hicbisey yapmadim yaptiramamda
(7,273 puan) tarafından
Belirli saatlere alissin diye ugrastım bir saat gecip asla uyumayinca artik bende biraktım bosver cevredekileri ağzı olan bir sey söylüyor işte
(427 puan) tarafından
Aynn canm aynn
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Uyku dongulerinde meme arıyor demek ki emmeyi düzenli hale getir evet uykusu problemli gerçekten.
(427 puan) tarafından
Gercekten mi :(
(1,950 puan) tarafından
Evet canim 2 yasina kadar sabredebilirsen sabret yoksa duzene sok rahat edersin
0 oy
(15,286 puan) tarafından
18 aya kadar birebir aynıydı. Her uyanmada emmeden uyumazdi geri. Şuan 19.5 aylık. Uykuları uzamaya başladı. Akşam erken uyursa gece 3 kez falan uyanıyor. Gec uyursa daha az uyaniyor. Bana bebeğiniz normal geldi. Tabi benimki normalse :)))
(427 puan) tarafından
Kiz valla sastim kimi problemli diyr kimi normal
0 oy
(979 puan) tarafından
Ben oğlum 3yasinda hala aynı asla uyumak istmyor bebekken de aynıydı. Ramazandan beri gündüz uykusuna yatirmyrm çok yoruldgu zmn ztn dyanamayip gündüz kndi uyuyor.. akşamda yanıma yatırıp uyutym bazen besiginde uyumak istyr bnde yanına oturuyorum elimi tutup uyuyor .. ama ne olrsa olsn gece kac kere ağlayarak uyanıyor huyu degismed... dger bebisim de aynı uyku yok alıştım artık her ne kadar uykusuzluk yorsada
(427 puan) tarafından
Bizom uykusuzlugumuz nrysede onlarin gelisimi geri kalir die korkuyr insan
0 oy
tarafından
Keşke benim kızım da böyle uyisa gece 1 den aasagi yatmiyo hanfendi gündüz yarimsaat uykusu massllah  senin kuzuyu gayette uykusu güzel 
(427 puan) tarafından
Bu donemdeki cocuklar daha cok uyumali diyrlar hep
0 oy
(3,279 puan) tarafından
Aynı benim oğlumu anlatmışsın benimki de aşırı emiyor ben bana düşkünlüğümden sık uyandığını düşünmeye başladım emmeden asla uyumaz uyansa kim alırsa alsın susmaz illa ki ben alıcam 
(427 puan) tarafından
Kac aylik canm
(3,279 puan) tarafından
19 aylık
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bana normal geldi 15 aylık sonuçta kaç saat uyumasını bekliyorlar ki :/ benim kızım 6 aylık gün içinde toplam 15 saat uyuyor geceleri en fazla bir kere kalkar o kdr her bebek farklıdır 
(427 puan) tarafından
İste kizimin bu kadr hareketli olusu ve az uyumasi sorunmus
(1,465 puan) tarafından
Her bebek farklıdır uyku düzeni vs .. onun vücut düzeni böyledir az uyku istiyordur vücudu bence hiç takilmayin her bebek kendi rutinini bilir .

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 65 göst.
18 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Humaninannesi (1,096 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 68 göst.
2 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mormenekse (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 87 göst.
24 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bbg (1,737 puan) tarafından soruldu

381,013 soru

11,406,740 cevap

34,944 kullanıcı

...