0 oy
639 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Post açmıştım kayınpederim il dışında kaynanam bende kalıyor. Az kaldı dönmesine kaynanam gidicek diye üzülüyorum falan demiştim. Demez olaydım. Gitmişti kaynanam. Eşim askere gidecek nisan ayında. O süreçte annemler kalır sen de hem hamilesin aklım sende kalmaz demişti. Kayınvalidem gelicek diye sevindim ama kayınpederim gelicek diye de üzüldüm. Çok değişik bi karakter anlatsam roman olur. Hiç hoş hareketleri yok. Evleri 3+1 sobalı kiralarına zam yapılmış doğalgazlı evde 1+1 de otururuz diye düşünüp eşimde askere gidicek diye bize yerleşmeye karar verdiler. Eşim dönünce başka ev tutucaklarmış. Yarın geliceklerdi. Bugün bi geldim eve eşimden anahtar almışlar heralde evde onların eşyaları var. Benden sonrada onlar geldi. Biz tv falan izliyoduk kayınpeder çıktı kahveye ve eve az önce geldi. Resmen kapıyı açamadı sarhoş olmuş. Açmaya çalışırken kilitledi falan. Biz içerden anahtar sokamıyoruz anahtarı çıkaramadı yerinden. Neyse sonra açtı bi şekilde anahtarı çıkaramadı eşim çıkardı. Yani kızlar ben hamileyim hormonlardan kaynaklı abartıyo muyum yoksa ilk günden çok ayıp değil mi ya? Eşimde sinirlendi ama çok çaktırmadı. Bana babam işte ne bekliyosun dedi. 

Eşim aklı kalmasın diye kalsınlar demişti şubatta gidicekti ama nisan çıkınca of ya ben daha gitmedim niye geliyolar ki diye ağzından kaçırdı. Oh dedim sen yokken gelsinler ben çekeyim dedim güldü. Bilmiyorum yani ne denir ne yapılır?

13 Cevaplar

+1 oy
(119,151 puan) tarafından
alkol alandan korkarim ben
(1,097 puan) tarafından
Evliliğin ilk zamanları beraner oturduk arada böyle alkol alıp gelirdi eve ben rahatsız olurdum ama hani bişey demedim hiç. İçince olay çıkaran biri değil. Şimdi de geldiği gibi yattı hemen ama ne bileyim ilk günden de anahtarı çıkaramıcak kadar sarhoş olmak çok tuhaf . Beraber otururken gece lavaboya çamaşırıyla kalkardı mesela çok saçma ve ayıp
-Reklam-
0 oy
(920 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım inşallah eşin askerden gelince ne de olsa biz buraya alıştık birlikte yaşayalım bebege gelin bakamaz demezler valla derlerse töbe gitmezler ağrısız başa ağrı resmen 
(1,097 puan) tarafından
Bi oğlum var zaten 2. Olucak bende korkmuyo değilim gerekşrse ben ev bulucam gidin der gibi bakın bu ev güzelmiş diye göstericem yani kabul etmem asla. İlk evlendiğimde beraber oturduk ayrı eve çıkana kadar canım çıktı
(920 puan) tarafından
İnşallah iki çocuğa rahat bakarsın ki bende iki tane gayet iyi bakıyorum inşallah inşallah eşin askerde iken seni üzmezler sende kafana takıp stres yapma eşinde dilerim hızla gidip gelir
(1,097 puan) tarafından
Çok sağolun valla stres olcak biraz sanki
0 oy
(12,264 puan) tarafından
O ne bu sana daha çok sıkıntı verir 

Keşke hiç grlemeseler mış
(1,097 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Evet bi anda oldu herşey. Kira konusunda haklılar. Hemen ev bulmayada boşuna kşra vermeyelim eşin askere gidince senle kalcaz zaten diye yanaşmadılar yani daha 8 ay falan bendeler en az.
(12,264 puan) tarafından
Ayyy canım benim ne diyim icmeseydu iyi olurdu sana yardımcı olurlar di eşin yokken Allah yardımcın olsun
Sağlıkla sıhhatle kucağına al bebeğini ♥️
(1,097 puan) tarafından
Ya kayınvalidem ev işi konusunda çok destek önceki sefer gitmesin diye bile düşündüm. Çalışıyorum eve yetişemiyorum o konuda sevindim ama kayınpederim cidden çok tuhaf bi insan delirtöez inşallah beni.
Amin çok teşekkür ederim
(12,264 puan) tarafından
İnşallah kuzu inşallah ♥️
Gönlünü ferah tut inşallah korktuğun başına Gelmez
(1,097 puan) tarafından
İnşallah:(
0 oy
(611 puan) tarafından
Ben olsam kalmasını istemezdim. İçkiden hoşlanmıyorum içene saygı duyarım kendi tercihi ama içip evime gelmesini istemem.
(1,097 puan) tarafından
Hamile değilken özel günlerde eşimle bizde içeriz ama ben hiç kör kütük sarhoş onun evine gitmedim yani. Geldiği ilk günden çok ayıp ya. Eşim yalnız kalmamı istemiyor. Bende evimde rahat ederim anneme gitmeyeyim dedim. Annemin 2 erkek evladı daha var babamda var onları bırakıp geleyim kalayım demedi. E kayınaileye kaldı ihale. Valla kaynanam ev işinde falan çok destek olur. Hiçte ben yapıyorum sen yapmıyosun demez. Yani işi gözüme sokmaz. Ama kayınpederimin karakteri çok değişik. Eşimin çocukluk arkadaşları bile biz beraber otururken babası evde diye gelmezlerdi
(611 puan) tarafından
Benim eşimde içer canım. Ama öyle kafası güzel gelmesi doğru değil kendini bilmiyor ne yapacağını kestiremezsin sana destek olmak için geliyor ama sorun oluyor simdiden
(1,097 puan) tarafından
Aynen öyle. Çok saçma. Hani bi kaç ay olsa kafası bunalsa falan bi nebze ama ilk günden tamamen keyfe keder yani :(
0 oy
(763 puan) tarafından
Eşin yaninda olsa hadi neyse de,o olmayinca zor biraz senin için..
(1,097 puan) tarafından
Zaten yanımda olsa gelmiceklerdi :( valla napıcam bilmiyorum
(763 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun canim:(
(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Eşin seni kime emanet etmiş ah kuzum ya
(1,097 puan) tarafından
Oda sinirlendi valla sabah ilk iş annesine anlattı. Adam arabayı yol ortasına park etmiş gece. Bide bizim odanın anahtarı kayıptı sabah bana bulalım onu kitlersin dedi
0 oy
tarafından
Bence annemde kalsan daha iyi degilmi 
(1,097 puan) tarafından
Salonda yatıcaz 2 çocuk olcak rahat edemem diye gitmemiştim böylede edemicez belli :/
tarafından
Bence git anneler daha iyi bakar
(1,097 puan) tarafından
Artık geç kaldım ya evi boşaltıp geldiler ev sahibiyle konuşup
tarafından
Allah afetsin
(1,097 puan) tarafından
:( valla ne diyeyim allah kurtarsın daha doğru sanki :)
0 oy
(909 puan) tarafından
İçki malesef şişede durduğu gibi durmuyor. Bizde içeriz ama özel günlerde. Senin yerinde olsam ailemin yanında kalırım yada annen gelip yanında kalsın. İçki kokusu bebeği bile rahatsız eder solunum açısından. 
(1,097 puan) tarafından
Ya alkolik değil arada içer sadece ama kör kğtük sarhoş gelmekde ne biliyim ayıp geliyor bana.
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Ay inanmiyorum ne insanlar var ya 
(1,097 puan) tarafından
Varlar gerçekten inanamıyorum bende ama çok tuhaf
0 oy
tarafından
Allah yardmcn olsn cnm 
(1,097 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Annene gitme imkanin varsa onlara git 
(1,097 puan) tarafından
Ev sahibiyle konuşup evi boşaltıp bana geldiler gidemem ki
(1,569 puan) tarafından
Kiz çekilmez onlar
(1,097 puan) tarafından
Sözde eşim askerden gelince ev tutucaklar. Valla inşallah temelli kalmazlar. Kaynanam bizde kalırken kayınpeder kömür masrafımız olmadı iyi oldu falan demişti. Sonra eve dönünce kömür ağır geldi falan demişlerdi bilmiyorum inşallah sözlerinde dururlar
(1,569 puan) tarafından
Rahati gorurlerse biraz zor giderler canim
(1,097 puan) tarafından
Valla gerekirse ben ev bulucam gidin der gibi bakın ne güzel ev tam sizlik dicem
0 oy
(392 puan) tarafından
Eşin konuşmalı bence haline dikkat etsin
(1,097 puan) tarafından
Annesine anlattı sabah. Adam gece o kafayla arabayı yol ortasına bırakmış ya ne değişik
0 oy
(306 puan) tarafından
Benim kayinpederimde içiyor 7 aylık oğlum var ondan da utanmıyor onlara gidince aynı odada içtiği an alıp başka odaya geçiyorum oğlumu eşim uyardı ama pis huylu huyundan vazgeçmiyor. Ben nefret ediyorum bacağını çelip içiyor bide. Bekle biz gidelim de öyle zikkkmlan çok sinir oldum seninki çok daha kotu cnm Allah sabır versin sanada 
(1,097 puan) tarafından
İçmesin demiyorum ama ilk gündende kö kütük gelmezsin misafir diye gittiğin bi yere

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 450 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 410 göst.
8 Mart 2021 Diğer kategorisinde Gurmeanne (575 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 733 göst.
17 Ocak 2020 Aile kategorisinde ♥️♥️Miracım♥️♥️ (1,114 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 344 göst.