0 oy
470 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar oglum 21 aylik ama hicbisey ogretemiyorum

Anne diyorum kac kez ama demiyor

Sadece baba mama meme dede diyor

Başka hicbisey demiyor ama bisey isteyince tarif edebiliyor

Neden ogretemiyorum ben

21 Cevaplar

+3 oy
(4,889 puan) tarafından
Mesele senin öğretmen değil ki mesele onun paşa gönlü ne zaman isterse o zaman söyler :P
tarafından
Işine geleni ogreniyor hemen
(48,695 puan) tarafından
Cok dogru paşa gonullerine bagli☺️
-Reklam-
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Canım hikaye oku resimli orada göster bak baba bak bu da anne senin baban nerde anne nerde diye sorular sor ama çok üstüne gitme inat eder 
tarafından
Gittikce kaciyor blok yapiyoruz renkleri soyluyorum dinlemiyo bile
(15,235 puan) tarafından
Renklere daha çok erken değil mi ya
(4,089 puan) tarafından
Canım zamanı da önemli ya daha küçük mesela ben bugün bi oyuncak aldım baktım ki yapamıyor hemen kaldırdım iki üç ay sonra tekrar çıkaracağım her çocuk farklı üzerine gitme sen yavaş yavaş dene
0 oy
tarafından
Seninle alakalı birşey değil çocukla alakalı birde erkek çocuklar geç konuşur siz öğretmeye devam edin hayvanları falan kitap okuyun
tarafından
Kitap almiştim hep yirtti
0 oy
(3,389 puan) tarafından
Benim kızım 3 yaşına gircek dedirtemiyorum konuşmuo kahroluyorm napsam bilemedim senin daha küçük biraz daha sabırlı ol rabbim sağlık versin inş bebelerimize
tarafından
Bilmiyorum en azindan bi kac kelime daha desin istyorum
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Tv izliyor mu? Bir de biz öğretici olmak zorunda değiliz. Çocuk zaten günlük yaşamda duyduklarını konuşacak. Kendini çok kasma bence. Yine de içine sinmiyorsa doktora danismakta fayda var
tarafından
Pek bakmaz tvye ama ben mutfakta işim olursa gelir izler 15 dk falan
0 oy
(817 puan) tarafından
Canım sürekli konuş onunla bilmiyorum işine yarar mı 13 aylık oğlum ben bütün işi gücü bırakıp onunla oynuyorum iş beklesin konuşuyorum hep onunla annem annem diyorum sürekli anne baba dede anane kahve mama meme su çişş cıss kaka karga alibabaya aa baba diyor mesela youtubedan sevimli dostları açıyorum birlikte şarkı söylüyoruz ordan öğreniyor ağzımın taklidini yapıp tekrar etmeye çalışıyor her çocuk aynı değil kendini sıkma sebible alakalı bir durum değil bu görümcemin kızı 3 yaşında daha yeni yeni konuşmaya başladı düzgün cümle kuramıyor sen kötü anneyim diye düşünme sakın 
tarafından
Canm işi gucu birakmakta olmazki birden biri geliveriyor
0 oy
(1,663 puan) tarafından
Muziklerle dene gorsellerle göster her cocuk farkli ve buyume ogrenme seklide farkli canm takma daha kucuk 4 yasina kadar konusmadi benim erkek kardesim 
tarafından
Konuşsunda tek isterse 5 yasinda konussun
(1,663 puan) tarafından
Konuşur icini ferah tut erkek bebekler daha gec konuşuyor
tarafından
Saolasin canm canlari saolsun yeterki
0 oy
(310 puan) tarafından
Çocuğa şunu söyle bunu söyle demek yerine onunla sürekli konuşsan ben öyle yapıyorum susturamıyoruz şimdi kaynanam gil kürtçe konuşurlar öyle öğrendi şimdi 3 Yaşında ben Türkçe konuşmaya başladım anlamıyordu ama şimdi çok güzel Türkçe de öğreniyor
tarafından
Masallah  canm
0 oy
tarafından
Bu seninle ilgili degilki hazır değildir daha bol bol konuş hikaye oku resim göster 
tarafından
Tamam canm
0 oy
(4,977 puan) tarafından
Cnm e bebekte internet uzerinde ilk 120sozcuk gbi seyelr satılıyor olabilir canı istemyr onlar kelime  biseylerin adı ona göstererek hem oynarsın hem söylersin bı onu dene istersen . Kendini üzme cni ne zmn isterse konuşur 
tarafından
Alxam onu canm
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Canm benim kızım da öle anne baba meme mama bunları soluyordu son iki haftadır üstünde baya duruyorum şimdi köpek öğrendi hav hav yapmayı öğrendi tedi demeye calisiyor 

Ben ****** resimlerini buzdolabına yapıştırdım ordan gösteriyorum sesler çıkarıyorum öğreniyor yavaş yavaş ama kıyas yapma hiç benim kızımdan bir ay küçük çocuk var herşey soluyor ama takmıyorum zaten ogrencek
tarafından
Haklsin canm tek canlari saolsun
0 oy
(863 puan) tarafından
Benim oğlum.da 21 aylık kitap okuyorum bakmıyor başka oyun oynuyor anne baba demiyor mama meme diyor ne herşey var ama konuşma yok herşeyi hig.diyrek yaptırıyor bana
tarafından
Ahah benimkide hııı diyor
0 oy
tarafından
Kız benim oğlum d öyle keyfi nasıl isterse öyle baba bile demiyor bah diyor sadece anne nerde diyince gözleriyle bakıyor baba nerde dediğimde başka odadaysa mesela babasının yanına gidiyor ama hiçbir şekilde konuşmuyor 
tarafından
Aynilar desene
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Kitap oku yaptığın herşeyi anlat..bnmkide iki buçuk yaşında konuştu. Durmadan okuyordum her yaptığımızı anlatiyordum. Bir de eliyle koluyla anlatmaya çalıştığı şeyleri asla anlamıyoruz gibi yaptım
tarafından
Mantikli canm
0 oy
(268 puan) tarafından
Canm inan bana bende senin gibi ayniydim herseyi bilir anlardi ama soylemezdi biraz serbest birak zorlama oylr yaptim ve 1 hafta icinde abi baba mama gel git ver bu şu al  meme benim ismimi babasinin ismini 5 1 teyze kendi ismini ve daha bir suru kelimeyi 1 hafta icinde soylemeye baladi baya dillendi inanamadim sen dusun rahat birak birde cocuklu ortamlara sokmaya calis 
tarafından
Cocuklu ortamim pek yokki malesef
0 oy
(1,106 puan) tarafından
Canım kelimeleri heceleyerek söyle mesela kmek değil ekkk_mekkk gibi. Bide zamanla konuşur bir gün önce söyleyemediğin bir bakıyorsun ertesi gün söylüyorlar şaşırıyorsun 
tarafından
An ne diyorum böyle bastira bastira
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok uğraştığın için canım :) akışına bırak 
tarafından
Haklsin canim
0 oy
(1,925 puan) tarafından
Kız işini bilcen ben hep meme istediği zaman rüşvet ister gibi anne de sonra vercem diye diye dedirttim :D 
tarafından
Kiz aman benimkinin inadi bilmiyon
0 oy
(119,346 puan) tarafından
aksine cok iyi bi annesin sadece farkinda degilsin
tarafından
Yaa saol canm bunu duymak iyi geldi

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 310 göst.
17 Şubat 2021 Aile kategorisinde Siiiiiiiii (431 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 699 göst.
5 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Eylulyy2 (198 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 329 göst.
1 Haziran 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi Anne (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 161 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Caresiz1 (178 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...