0 oy
699 göst.
Diğer kategorisinde (198 puan) tarafından
Şuan ağlayarak yaziyorum bunlari. Cocuk yapmadan önce böyle olacagını bilmiyodum. 1 aylık bebegim cok fazla agliyo uyku düzeni yok geceleri hic uyumuyo. Altini degistiriyorum emziriyorum masaj yapiyorum yok sebepsiz uyumuyo. Dün geceden beri kesik kesik uyumaktan başim ağridi. Şuan annemdeyim o da bakiyo ama ona ragmen cok zorlaniyorum. Mecbur agridan duramadigim icin majezik ictim. Simdi emzirmeye de korkuyorum. Mideme vurdu agrisi. Şikayetlenince de sonra vicdan yapiyorum daha cok agliyorum. Kısacasi cok zorlaniyorum bu sürecte ve düzelmiycem gibi. Psikolojikmen de çöktüm. Tüm anneler normal ben anormalim gibi hissediyorum. Sütümde az zaten Yetemiyorum çocuga da . Cok kotuyum...

34 Cevaplar

0 oy
tarafından

İlk aylar tüm anneler senin gibi inan bana. Ben ne kadar pişman olsam da o dönemde bağırıyordum bile :( biz 6. Aydan sonra biraz daha rahatladık. Sende sabret geçecek bu günler Allah yardımcın olsun

(198 puan) tarafından
Cok sagol canim umarim bizde atlatiriz ❤
tarafından
İnşallah canım Allah sabır versin. Ben değerlendiremedim o günleri bebekligi hemencik geçti sen dolu dolu geçir
-Reklam-
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Canım hangimiz yaşamadık ki bu durumu benim bebem 6 aya kadar uyumazdı sabahlara kadar yemin ederim 1.2 saatlik uykuyla ayakta durduğumu bilirim gündüz uyur gece sabahladık 1 çocuğum daha vardı çünkü uyku uyumaya fırsatım olmazdı geçecek bu günler elbette böyle kalmayacak biraz sabır 
(198 puan) tarafından
Insallah canim cok sagol❤
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Merak etme bunlar geçiyor,  karnı doymuyorsa destek yap 

Gazı vardır 

Allah yardımcın olsun
(198 puan) tarafından
Cok sagol canim❤
0 oy
(247 puan) tarafından
Canim sakın öyle düşünme suan yeni annesin senin ona onun sana ihtiyacı var şuan onun aglamasından huysuzlugundan dolayi bu kadar üzgünsün  sakın üzme kendini sürekli dualar oku bunlar gelip geçici  şeyler ileride  hepsi güzel anı olarak kalacak allahin izniyle stres yaparsan tabi sütün azalır stres yapma bak annen yanındaymış  dinlen uykunu almaya çalış  sağlıklı beslen parol harici başka ilaç kesinlikle kullanma canim  sütünü biraz sag sonrasında ver istersen bi duş al rahatlarsın biraz
(198 puan) tarafından
Canim cok sagol ara ara boyle bi an geliyo migrenimde tetiklenmisti simdi daha iyiyim sukur ❤
(247 puan) tarafından
Cok şükür iyi ol canım allahin izniyle geçecek bu günler benimde kızım 9 aylık 24 haftalık hamileyim  inan kızım o kadar yoran bi çocuktu ki ama geçti suan 9 aylık maşallah çok sakin
0 oy
(147 puan) tarafından
ya canım gerçekten kendine haksızlık etme  bi sakinleş önce   sen sakinleştiricek şeyler  yap sitrese hiç sokma kendini sen yeni anne oldun herleyi kendin öğrenicen anlayark kendi bebeğin ile şimdi sana  şu şöyle bu böyle yapıyo desek  senin bebeğini senden iyi kimse bilemez bebişinde inşallah çok çok güler yüzlü bi çocuk olur 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Ahh cnm seni cok iyi anliyorum bak yine yaninda annen var bnm kimsem yoktu motive et kendini şukur saglicakla aldin kucagina ilk aylar böyledir sabret doymuyosa mama takviyesi ver
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım sütün yetmiyor olabilir bı mama takviyesi yap aynı durumu bende yaşadım bebeğim açmış
(564 puan) tarafından
Ben emziriyprum mama da veriyorum yine aç gibi davranıyor ne yapacağımı şaşırdım. 16 günlük
(305 puan) tarafından
Belki gazı vardır canim doktor bisey diyo mu gaz ilaci falan verirler maalesef 3 ay gaz problemi yasiyo bebekler
0 oy
(96 puan) tarafından
Inan bende cok agladigim gunleri hatirliyorum kolay degil anne olmak sabret stres yapma sutum yetmiyir diye dusunme bol bol hurma ye kimyonlu su ic gaz alior cok iyi faydasi oldu bana anason cayindan 1 2 tatli kasigi ver cok rahat uyur gazi vardir inan bende 3 aya kadar hep 1 2 saatlik uykuyla duruyodum yanimda kimsem yoktu kaynanamdan baska sabret uzulme dunyaya alismaya calisiyir 2 3 aya normale doner sabret 
0 oy
(313 puan) tarafından
Oooo canım dur bebeğin daha çok küçük normal uyumamasi sebebsizce ağlaması hepimiz aynı yollardan geçtik kizim 19 aylık hala uyumuyor gece sadece şuan yenisin normal hissettiklerin zamanla alisicaksin gecicek hepsi merak etme
0 oy
(1,160 puan) tarafından
Canım karnı tok mu ondan emin ol gaz sancısı vardır yediğine dikkat et ayaklarını sırtını sıcak tut her yemeğe kimyon koy kayısı.ye her gün suyunu boooool ic en az 2.5 litre emzirdikce sütun artar
(1,160 puan) tarafından
3 saatte bir 30 CC mama verebilirsin eğer Cook ağlıyor ve bunun açlıktan olduğunu düşünüyorsan
Ayrıca her ay 500-1 kg arası kilo alıyorsa sütun yeter
0 oy
(979 puan) tarafından
Moralini bozma zamanla alisirsin.  Bnm oğlum 3yaşında hala aynı uyumuyor sürekli ağlıyor . 2.buçuk aylık bebeğim var oda kesik kesik uyuyor .. çok zorlanyrum ama ypck bişey yok sadece sabır elbet bu günlerde gcecek .. emin ol bu günleri bile cok ozleyecegiz. O yüzden güçlü  ol cnm
0 oy
(231 puan) tarafından

İlk 3 ay 24 saat ağladı. Sonra her şey yavaş yavaş düzeliyor. Daha çok minik annesi, doğduğunu bile yeni fark ediyor daha o. Bir de şöyle düşün, ağlamaktan başka derdini anlatma yolu yok. 

Çok yorucu çok haklısın. Ama imkan oldukça kim varsa yanında emanet et, o odadan çık. Git bir dolaş, duşa gir, aç bir şarkı dinle. Sadece kendine ait 5 dk olsa vakit yarat. 

Uykusuzluk zaten normal insanlar için bile depresyon tetikleyicisi, şu an senin için nasıl bir şeydir düşün. Kendini sorgulayıp iyi anne miyim diye düşünmen bile iyi anne olduğunu gösterir. Bebekler çabayı anlar her zaman. Önce kendini sev, sonra bebeğini. Önce kendine inan, sonra bebeğine. İnan geçecek hepsi.

Muhteşem görünen annelere, harika hayatlara da inanma. Evi tertemiz, bebeğine çiçek gibi bakıyor, kendi acayip bakımlı, aynen. O kadınların günü 78 saat mi, imkansız. Hepsi aldatmaca. Her şey insanlar için ve anne olmak çok zor. Ama geçecek inan geçecek. Kalbini ferahlat, kendini telkin et hep. Allah yardımcın olsun :)

Not: çok ağrın olduğunda da parol iç, o zaman emzirebilirsin. 

(7,791 puan) tarafından
Zengin olsak bizde o kadinlardan olurduk... Tut bi bakici eve de hizmetci sende yallah kuafore :) restoranlara, gezmeye...
0 oy
tarafından
Buradaki her anne bunu yaşamıştırr.cocuguna yetememe duygusu..3 aya kadar bebekler gaz atamadiklari içinn sürekli ağlar canım..sen agliyo diye sürekli emziriyosan yada mama veriyosan daha çok gazlaniyo demektir .gazı ciksada hep vardır .bitmez yani bir iki kere çıkardın mi..sabır 3 ay snra rahatlarsın..uykusuz kalarak bile ne kadar iyi bir anne öldüğünü gösteriyorsun zaten..gündüzleri uyuduğunda uyu sende..on dk bile olsa.gaz damlası kullanabilirsin .
0 oy
(1,207 puan) tarafından
İnan bütün anneler senin yaşadıklarını yaşıyorlar bende yetemiyorum zannediyordum benim destekcim de yoktu kaç gün akşam yemeğinde sadece biber kızartması kahvaltı yaptığımızı bilmem gece 12 ye kadar eşim bakardı 12 ye kadar ben uyurdum 12 de kalkardim eşim yatardı o kadar uykusuzdum ki hatta bir gün gece eşime demişim ki bunu şimdi cami avlusuna bırakalım sabah alalım demişim ertesi gün eşim anlattı bunları ayağımda sallarken uyuya kaldığımı mi anlatayım ama şu an 2.5 yaşında teyzesi onlar göz açıp kapayana kadar büyüyorlar o yüzden sadece sabret bazen çok zorlanacaksin ağlayacaksın ama inan bana geçecek sen sadece anın tadını çıkar çünkü bu günler gelmeyecek Allah'a emanetsin sen ve o minicik güzel kokulu evlat❤️ 
0 oy
tarafından
Benimki de 1 aylık aynı hiç durmuyo emziriyorum öyle böyle idare ediyoruz hala ayaktayız parol iç csnım ben onu içiyorum bsğırmak yerine ağlıyorum
0 oy
(7,791 puan) tarafından
1 aylik bebek ne duzeni bekkiyosun canim benimki yasina girdi daha yeni uydu bak saat 4.19 ve yeni uydu. 

O donemler biz sabah ezanini duymadan uyumazdik max uykusu en en fazla 30 dk idi ve benim yardim edecek hic kimsem yoktu. Parol icebilirsin sadece emziriyodun oba da dikkat et cnm.. 

Ben dogurdum aylarca kullandim agri kesici wezeryan oldum ben bel agrim karin agrim vs icinde kullaniyodum.
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Kuzum azcık sabret düzelecek hersey. Ben de doğum yapalı üç bucuk ay oldu. Gurbette oturuyorum kimse yok yanımda. Annem doğumda geldi ama ayağı kırılmıştı çok duramadı. 15 günlük bebeyle kaldım bir başıma. Nasıl bakıcam bu çocuga ben iyi bir anne değilim diye saatlerce ağladım eşime. Ama gayet de güzel bakıyorsun bence. Annelik içgüdüsel bişe bence gayrii ihtiyari yapıyorsun herseyi. Benim bebeğim de hiç uyumuyo. Hala da öyle uykucu bir bebek değil yani. Ama artk ona göre bir düzen oluşturdum. Her işimi de yapıyorum. Bebişime de mis gibi bakıyorum. Sütüm benim de az çok değil. Ama sürekli emzirince süt geliyo çok şükür. Bol bol su iç ve stres yapma. Uykusuzluk birazcık olacak artk. Ama azcık sabret canım. Bebeğine bir bak kokla kucakla. Hersey yoluna girecek. 
(198 puan) tarafından
Canım.senin ki daha zormus Allah yardimcin olsun Insallah bizde uc dort aylik olunca duzelicez Cok sagol ❤
(8,961 puan) tarafından
Sadece biraz sabır canım. Bebeğinle her gününün kıymetini bil. Gerçekten muazzam bişe annelik :) hayırlı olsun bebişin de.
0 oy
(476 puan) tarafından
Şükür edin ki yanınızda annenin var yemin ederim ben doğum yaptığım günden beri tekim o kadar zor oluyor ki toplasan bir saat bile uyuyamıyorum bebeğim kolik burun tıkanıklığı falan da var hırıltısı oluyor gazını alıyorum gazı çıkınca uyusa bu sefer burnu yüzünden uyuyamıyor yani anlayacağın evde zombiden farkın yok göz kapaklarım ağrıyor başım ağrıyor vücudum ağrıyor kemiklerim ağrıyor ama sabrediyorum başka yapacak hiçbir şey yok bol bol dua et inşallah bu günlerde geçecek
(198 puan) tarafından
Canım tek olmak daha zor tabi, Allah yardimcin olsun İnsallah saglikla.buyusunlerde bebislerimiz gerisi onemli degil ❤
0 oy
(7,199 puan) tarafından
Her şeyi geçtim süt veren bir anne böyle ağır bir ilaç icmemeli lütfen bir daha yapmayın . Parol alin yanınızda bulunsun gittiğiniz yere de götürün...
(198 puan) tarafından
Canim doktor sezaryandan sonra gunde iki tane yazdi ilk 10 gun bende ictim Valla merak.icindeyim acikcasi neden yazdi diye
0 oy
(444 puan) tarafından
Aç olsa hiç durmaz canım doyurduktan sonra hemen gazını çıkar üstten 3-4 aya kadar bebekler hiç düzenli uyumaz zaten. Çünkü mideleri küçücük sürekli de emiyolar emdikçe çişi geliyor bebekler de çişini uyanmadan yapmazlar geceleri 2 saatte bir emzir her uyandiginda emzirme evin icinde ayakta dolasarak uyut ve gazini kesinlikle cikar sürekli ikinir. Bebegim 4 aylik olcak dogdugundan beri sabah 5-6 arası kakası gelir ikinir illa uyanir. Aksam 7-8 de uyuyoruz valla :')
(198 puan) tarafından
Aa uyanikken mi.isiyolarmis hic bilmiyodum :) bizimki ondan uyaniyo demekki cunku cok cis yapiyo :)
(444 puan) tarafından
Evet canim sürekli uyanması bu ondan olabilir :)

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 471 göst.
31 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 161 göst.
24 Ocak 2024 Aile kategorisinde Caresiz1 (178 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 45 göst.
8 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Senaa38 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.