+1 oy
320 göst.
Aile kategorisinde (475 puan) tarafından
Bazı çocuklar çok şımarık bizimkisi 18 aylık ama uslu sayılır öyle çok ağlamaz hemen avunur unutur eşim biraz sert davranıyor hayır yapma etme falan diyor bunun gerçekten uslu olmasında faydası var mıdır şimdiki çocuklar el bebek gül bebek büyüdükleri için mi böyleler eşime kızıyordum azarlama falan diye ama nedense bugün aynı yaştaki çocukları görünce eşime şükrettim galiba ondan uslu diye düşünüyorum olabilir mi

12 Cevaplar

+1 oy
(12,486 puan) tarafından
Ya bilmiyorum ama bize dayatılan disiplin de hiç iyi bişi değil di mesela ben özgüveni olmayan asla karşılık veremeyen vermekten çekinen içine kapanık biri olmuştum şuan 28 yaşındayım ve bu yaşımda artık aşmaya başladım bazı şeyleri

Bizi de el bebek gül bebek yetiştirselerdi belki bende böyle biri olmazdım eskiden resmen ***** gibi bişiymişim bunun farkına geç vardım 
tarafından
Ayyy eminemmmm ben de oyleydim jjsjsjs cok eziktim kucukken :D ahh ahhh
(12,486 puan) tarafından
Vallahi şerife çocuk yaşta çalışmaya başladım patronum bana elini kaldırdı ve ben hiç bişi yapamadım korkmaktan başka ve daha niceleri şimdiki çocuklar öyle mi Bi taraftan iyi yapıyorlar şimdikiler diyorum
tarafından
Ayyy saba bisey diyim mi  ben de ilk calistigim yerde ezildim cok.hem de öyle boyle degil cok uzulmustum .cok cekingendim.universiteye gittim acildim.❤️ Cocugum oyle olmamali .cok ugrasicam bunun icin
-Reklam-
+1 oy
tarafından
El bebek gül bebek büyümek ayrı şımartmak çok ayrı bana göre 

Kızımda öyle büyüyor ama hayır dedigimde inat etmiyor ağlayarak birşey yaptırmayacagini biliyor hiçte azarlamadim sadece hayır dediysek aglasada bagirsada geri dönüp yapmadık 
+1 oy
(817 puan) tarafından
Hiç alakası yok özgüveni zayıf kızıldığı zaman korkan bir çocuğunuz var bu doğru mu ben yanlış buluyorum şuan bebeğinizin anne ve babasından başka güvenebileceği sığınabileceği kimse yok herşeye yapma diyip kızan sert bir baba çocuğu ilerde özgüveni zayıf yapar bizde babamızın korkusundan kardeşimle yaramazlık yapamazdık keşke biraz şımarık çocuklar olsaydık pasif kalmasaydık. Özgüvenimiz yüksek olsaydı. Babasıyla arkadaş gibi olmayan ilişkisi zayıf olan çocuklar hep eksik kalıyormuş canım çocuk yani bu şımaracak tabiki oynayacak koşacak kıracak dökecek bilmiyorum benim şahsi fikrim bu herkesin kendi tercihi yetiştirme şekli 
(475 puan) tarafından
Öyle tabi sizinki de farklı bir görüş
0 oy
(192 puan) tarafından
Hamileyim ve hep dua ediyorum uslu bir çocuk olsun diye cidden şimdiki çocuklar çok farklı 
(475 puan) tarafından
Tek çocuk olunca gerçekten şımarık oluyorlar bence benim iki tane onunda etkisi vardır belki
(192 puan) tarafından
Tekte kalıcam sanırım bu devirde
(475 puan) tarafından
Ama gerçekten kardeş kadar güzel birşey yok şimdi küçük 6 aylık ama onu nasıl seviyor bir görsen
0 oy
(119,149 puan) tarafından
şimarik degilde özguvenli kendine guveni olan bi bebek olmali
0 oy
(514 puan) tarafından
Valla ben el bebek gül bebek yetişmedim keşke öyle yetisseydim oğlumu oyle yetiştircem :)
0 oy
tarafından
Anne babanın karakterini de alıyor bence cocuk, ben bazen kendime bakıyorum aynı anneme benzedim diyorum, bazende bakıyorum aynı babam gibi davranıyorum diyorum, bide şu var bebek her ağladıgında her istedigi yapılıyor artık bazı ebeveynler tarafından, buda cogugun arsız olmasına sebep oluyor sanırım, biraz cocugun her aglamasına karşılık verilmemeli diye dusunuyorum, inşallah kendim dogurunca başarabilirim bunu
tarafından
Dogrudur canım  ya kayıt cihazı gibiler zaten anne karnında başlıyorlar kaydetmeye her seyi
(475 puan) tarafından
Bol bol kuran oku dışından bilmiyorsan da internetten açıp dinlemeni tavsiye ederim çok faydası oluyor
tarafından
Elhamdülillah her gün okuyorum canım az kaldı hatime doguma da 45 gunum var inşallah dogmadan bitiririm hatimimi cok teşekkür ederim mutlu oldum faydası oldugunu soylemene ❤️
(475 puan) tarafından
Allah kabul etsin ama sesli oku mutlaka lohusalık bitince de okursun ne güzel
tarafından
Aynen kuzum inşallah Allah nasip eder o gunleri de
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Şımarık olmayala el bebek gül bebek büyümenin hiçbir alakası yok.Anne baba çocuğa hayır,yok,yapma(gerekli yerlerde) ogretmezse ya da her istediği şeyi yaparsa çocuk bir süre sonra bilinç altına şunu yerlestiriyor bunlar zaten her istediğimi yapuyor ben de dediğimi yaptiririm bunlara
tarafından
Cok dogruu
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Simdiki cocuklarda ozguvende tavan ondan kaynakli bi ortasi yok yani
0 oy
tarafından
Çok şükür 12 10 7 yaşlarunda 3 çocuğum var hiç şımarık değiller ama aşırı Özgüvenliler bunda eşimin disiplini çok faydalı asla simartmaz 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çocugumu el bebek gül bebek büyütüyorum hiçbişeyi eksik etmiyorum hiçbirşeyden mahrum bırakmıyorum herşeyin en iyisini en güzelini alıp yapmaya çalışıyorum ama asla şımartmıyorum. El bebek gül bebek bğyütmekle alakası yok bunun. Ayrıca sizin çocugunuza sert davranarak bişeylere karşı durdurmanız onun gelişimine psikolojisine olumsuz yönde etki ettiği için gerçek duygusunu bu korkuyla bastırıp uslu duruyordur malesef. Bu çok ince bir çizgi, disiplin ayrı sert davranmak ayrıdır 
0 oy
(191 puan) tarafından
Yani uslu olması sizin açınızdan iyi yapma sürekli yapma etme denip kızıp disiplin uygulanan çocukta hakkını savunamıyor sonra. Herşeyin orta yolu iyi. 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 261 göst.
7 Mart 2024 Aile kategorisinde masalım0435 (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 632 göst.
5 Mart 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,253 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 543 göst.
2 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde SakuraCicegi (1,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 254 göst.
30 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Eceylan (6 puan) tarafından soruldu

378,336 soru

11,324,173 cevap

34,775 kullanıcı

...