0 oy
451 göst.
Diğer kategorisinde (155 puan) tarafından
Kaynanamla eve geldi bana güzel giyin kendini yap dedi benm gelinim kendini yapar giyinir dedi bende bende olsa bende giyinip kendimi yaparım dedim etek giy elbise giy hep kazak pantol bende yok nasıl giyinin dedim onların var giyiniyor dedim sustu 

Cidden ben bile artık bıktım duymaktan bu laflari aynı şeyi giyinmekten 2 yıl önce daha baba evinde aldığın elbiseleri giyiyorum afedersiniz iç çamaşırın yırtık dikip giyen biriyim eşim almıyor ne yapim ben kişi çorapsız geçirdim annem eve geldfi gördü yırtıldı dedim bana gidip aldı geldi giydiğim kazaklar öyle bir halde çöpten almışım sanki pantolon dediğin tunik pantolonu oda küçük delikler almış o halde eşim almıyor desem para yok der kızar tartışma büyüyünce şiddet uygular ne yapim git annen baban sana para versin alsın der baba evine gitsem boş geri gelirim eşim diyorum ama demek bile gelmiyor içimden baban seni kovdu gel dahada dovim der gitcegim bir yerde yok 

Niye evlendin seçen kim esninin içini okuyup bilerek evlendi ben ister mıydım görücü usulü evlendim 4 ay nişanlı kaldım sadece 2 hafta konuştum konuşmadım 

Eşim zatn kötü gözle bakıyor dış kapının mandalı der bide giyim de herkes üstüme geliyor bebeğim olmazsa kendimi cidden öldürmüştüm yaşım 19 ama hayat bana çok şey gösterdi 

15 Cevaplar

+1 oy
(337 puan) tarafından
Anlıyorum yaşın küçük ama ne demek dövüyor çıldırıyorum bu laflari duyunca sen küçüksün ama güçlüsün bı çocuk dünyaya getirecek kadar güçlüsün susma hakkını savun boyun eğme gidecek yerin mi yok devletin bir sürü imkanı var 

Sen bir kadınsın bir annesin o pis adama katlanmak zorunda değilsin onunla bir omur geçirmek zorunda değilsin sen bir topluma birey yetiştiren birisin bu kadar güçlüsün adam ol de eşek gibi bana kıyafet almak zorundasın de madem babam alacaktı niye istedin beni de babamın evinde zaten giyiniyorum deliriyorum ya vallahi dişlerimi sikiyorum biraz öz güvenin olsun ezdirme kendini herkesin haddini bildir

Eşim asla ailem bana bir şey almasına müsaade etmez aileme gittiğimde ben elim kolum dolu giderim kızar der ben karıma bakamiyormuyum 
(155 puan) tarafından
Emin olun çok dedim al kendimi asla ezdirmiyorum desem al para yok der buna Suna para harcıyor banada harca desem bağırır çağırır kalkıp döver keşke imkanım olsa birinbeni çekip kurtara bilse bu hayata
-Reklam-
0 oy
(700 puan) tarafından
Kaçarak  mi evlendin
(155 puan) tarafından
Hayr görücü usulü istediler evlendim bir nevi mecbur kaldım onunla evlenmeye
(700 puan) tarafından
Nedenn kendini mecbur hissettin yani birsey varda ondandır bu kadar eziyorlar seni cnm
(155 puan) tarafından
Onu secmeseydim daha kötü biri vardı köyde annesine babasına hayvanlara bakacaktim oda şehirde görev yapacakti uzaktaydı bende eşimi seçtim anneme yakınım annemi görmek için annemde coksey yaşadı benm yasadiklarimi bilmiyor bile hasta zatn bugün bile hastanede bilse birşey olur ona
(700 puan) tarafından
Anladım cnm esin sana karşı soğukmu
0 oy
tarafından
Benim kaynannamda ben evlendiğinde bişey alamdi cimrilikten banada boyle giyin şöyle giyin der sanki çok var bide öyle diyosunndiyorum e yokmu dernsaolsun annem hepsini aldı her sene botuma montuma kadar alır eşimde alır Allah için para verir alırım ama hep bişey laf sokma derdinde sanki çok şey almışsın bide konusuyon çocuklarım içinde aynısını der ben alırım biseyler hep var var bissiuru şeyleri var he sen aldın çok var diyorum içimden bende herşeyi kendime çocuklarıma alıyım patlasın istediğim gibide giyiniyorum 
(155 puan) tarafından
Ama benm ki eşim vermez almaz onlarda konuşur kızımın elbiselerini bile annem alır bana komşular verir o
0 oy
(988 puan) tarafından
İnsanı yaşı degıl yaşadıkları olgunlaştırır...
(155 puan) tarafından
Aynn öyle keşke bunları yasamasaydim
0 oy
tarafından
Eşinin maddi durumu yoksa diyecek bişey yok ama var olupta almıyorsa ondan adam olmaz 
(155 puan) tarafından
Keşke olmasaydı zoruma gitmezdi kendi sigarisina kadar alır annesine istediği şekerler yecekler alır bana almaz canım birşey çekse bile almaz
tarafından
Yazıklar olsun o zaman ne diyim
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Eşin böyleyse sende ağzına geleni şöyle sana laf edene. Bı siz bliyosunuz zaten parasız oluyo mu de
0 oy
(3,599 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım zor bı durum gercekten 
0 oy
tarafından
Çok üzüldüm gerçekten nasil bir eş ya :(( bir insan nasıl bu kadar kötü olur aklım almıyor ninen böyle böyle dedi bende sana güzel giyinemedigim için çok üzüldüm de eşine şikayet eder gibi değilde bu şekilde dersen insafa gelir belki sendende para isteyemiyorum de
0 oy
tarafından
Hangi zamanda yasiyoruz neden zorla gorucu usulu evlendirildin ustelik 19 yasinda hayatini yasaman okuman gerekirken ay cildiricam kim mecbur birakti eminim isteginle evlenmemissindir 
(155 puan) tarafından
Evt isteyerek olmadı zatn 17 yaşında evlendim okulu açıktan bitirdim şuan okumama bile izin yok değil okumak dışarıya bile çıkamıyorum
tarafından
Iste bircok kucuk yasta evlenenlerin hayatida bu sekilde mafoluyor ömürleri boyle gidiyor yazik valla uzuluyorum Allah sabir versin sana
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Kıyamam sana yaa bu yaşta pinti bi kocayla yaşıyorsun yorumları okudum valla vermiyorsa sana bakmıyorsa cebinden al sende o zaman helal dır sana ve bebeğine  bakmak zorunda allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Üzüldüm canım ya ısllah ilerde istedgn herşeyi alirsn 
0 oy
tarafından
Böylelerinin çocuğu başına atcan ise gircen al çocuğuna bak döven canım valla yalnis anlama beni evladımız tabiki balicaz ama sende eziliyorsan nereye kadar böyle yapan bir adam yarın karıda getirrir insanın üstüne çocuğunda ezik büyür sen böyle eşinin yaptıklarına jatlanirsan iş bul işe gir oda bebeğe bakıcı tutsun ne diyim baka çare yok gibi vurduğu zaman kabullenme polis çağır gerekirse şikayet ci ol
(155 puan) tarafından
Keşke herşey denildiği gibi olsa zatn evlenneyim der evlense bozarım o zmn direk giderim kimse birşey demez ama şimdi imkanım yok
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Ya neden böyle insanlar. Hiç mi Allah korkusu yok ya. Neden oğullarına bişey demiyorlar. Sen mal misin madem bakamayacakti neden aldı seni çok üzülüyorum size ya. Neden okumadın peki
(155 puan) tarafından
Ailem okiturmadi kizlar okumaz diye annemi dinleyen yok ztn bizde erkek ne derse o annem ne yasadiki bende yasiyayim
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Kıyamam ya valla çok üzüldüm yakın olsan okadar çok kıyafetim var ki verirdim sana da ama konu burda kıyafet değil eşinin pislikligi baban alsın diyosa seninle niye evlendi biraksaydi baba evinde 
0 oy
tarafından
Çok zor canım allah yardımcın olsun inşallah rabbime sığın bol bol dua et namazlarından eksik kalma senin tek sığınacağın rabbim ama dövüyosa sana çocuğuna bakmıyorsa sizi mağdur ediyorsa zor durumdaysan devlete sığın kadesi indir seni dövdüğü an da çağır polisi şikayetçi olamıyorsan Bile  polise derdini anlat kesinlikle bir kadın olarak hakkını savun evet belki karşı gelemiyorsun dur anlıyorum ama kendini kesinlikle ezdirme
(155 puan) tarafından
Polise desem boş öyle bir dili var ailem bile onu tutuyor yine suçlu olan ben olurum geri gelir daha kötü olur

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 571 göst.
13 Ocak 2022 Diğer kategorisinde nevinnzn (123 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 502 göst.
8 Nisan 2022 Aile kategorisinde Esra & (209 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 455 göst.
15 Eylül 2023 Aile kategorisinde 175766 (273 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 1,049 göst.