+1 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (1,020 puan) tarafından
Kızlar yenidoğan bebek hemen otokoltuğuna bağlanıyor mu? Bağlanıyorsa güvenliği tamsa anneler neden arka koltukta oturuyor? 

16 Cevaplar

+3 oy
(619 puan) tarafından
Anne olduklari için arka koltukta bebeklerinin yanındalar
-Reklam-
+1 oy
(1,309 puan) tarafından
Yenidoğan bebek kusabilir tıkanabilir yüzü örtülebilir pusetler koltuğa dönük durduğu için ön koltuktan kontrol edilmez bebek 6. Ayından sonra oto koltuğunda oturur annede önde oturabilir
(1,020 puan) tarafından
Teşekkürler yenidoğanken dikkat etmek lazım
+1 oy
(3,389 puan) tarafından
İstediği kadar güvanli olsun bırakıp kuzumu öne geçemem
0 oy
(119,326 puan) tarafından
maxci coside duruyo ama arkada biri olmasi lazim 
(119,326 puan) tarafından
bende anneyim arka koltukta oturmadim oturmamda
(1,020 puan) tarafından
Bakalım nasıl olacak yenidoğanken yanında dururum
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Ben bebişim 5. Ayina kadar arka da yalnız bırakmadım şuan 10 aylık ben araç kullanıyorum oda oto koltuğunda arkada ☺️
(1,020 puan) tarafından
Teşekkürler :)
0 oy
tarafından
Ben otokoltugu almadım genelde kızım kucağımda yanıma . İçine oturtsam beni çıldırtır heralde çıkar Allah çıkar diye 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ben kızımda kullandım puseti araca baglardik dururdu ama huysuzluk tuttuğu zaman bazen emmek istiyor oyuncağı emziği düşüyor  vs ağladığında önden müdahale etmek zor oluyordu. 
(1,020 puan) tarafından
Anladım doğru diyorsunuz biraz da çocuğa göre sanırım
(3,151 puan) tarafından
Aynen öyle yoksa bı sorun olmuyor puset sağlam olduktan sonra bağlantıyı doğru yaptıktan sonra bişey olmaz işte bebek sakinse müdahale gerekmiyorsa önde oturulabilir gayette.
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Benim arkada ablasida oldugu halde ilk uc ay kendim arkaya gecip buyuk kizimin da koltugunu babasinin yanina aldim.simdi ise ikisede arkada. 5 aylik oldu. Bazen mirin kirin edio ablasi emzigini veriyor yada bir cingirakla felan oyaliyor :) Ilk aylar kusar felan diye korkuodum.

(1,020 puan) tarafından
Ablası iyi ki var :) yenidoğanken riskli doğru
(11,217 puan) tarafından
Evet elhamdullilah simdi surekli ikisi arkada oluyor :)
0 oy
tarafından

Ben 1 yaşina kadar oto koltuğu almadım puset le yada kucagımda arka koltukta oturduk hep şimdi oto koltuğuna zar zor koyuyorum ama onu birakıp daha öne geçmedim zor duruyo zaten :)

(1,020 puan) tarafından
Durmadığı için yani anladım :)
0 oy
tarafından
Durmuyordu ki zırt pırt ağlıyordu. Şimdi 10 aylık ama gene yalnız durmaz
(1,020 puan) tarafından
Bebek durursa sıkıntı yok yani 5.aydan sonra
tarafından
Yani güvenli bı oto koltuğu ise olabilir. Bizim puset bağlanıyordu arabaya ama hiç kullanamadik. Artık oto koltuğu alıp yavasdan alistircam. Durmadikca iner geçerim arkaya napayım
0 oy
tarafından
Arabamiz yok o yuzden kaynatamin araci ile ayda 1 doktora gideriz öne binerim genelde oglumla 2 yasina az kaldi
(1,020 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(13,202 puan) tarafından
20 günlükken koydum uzun yolculuk yaptık. O zamandan beri koltukta. Ama arka koltukta oturmak zorundayım çünkü daralıyor arabayı sevmedi sürekli koltuktan kalkmak istiyor. Uzun yılda bile nadir uyuyor 
(1,020 puan) tarafından
Dursa sorun yok yani anladım
0 oy
(11,266 puan) tarafından
Baglanmasinda fayda var tabiki canım hem güvenlik için hem bebeklikten alışmış olur kemere kisa mesafe diye kemer takmıyoruz ne yazikki ve olanlar olabiliyor anne de her ihtimale karşı bebeklerin yanındalar arabada ağlayıp huzursuzlanabiliyorlar ya da meme isteyebilirler vs.
(1,020 puan) tarafından
Anladım hani dedim güvenlik sebebi ise oto koltuğu zaten onu sağlıyor ama bebişler durmuyormuş. Malum araba da kullanıyorum merak ettim
(11,266 puan) tarafından
Durmayabiliyorlar canım her çocuk bir değil tabi sen bebeğinin huyuna göre hareket edebilirsin
0 oy
tarafından
4 aylık hiç yalnız bırakmadım ön koltuğu da benim cadı kız Aldı :D
(1,020 puan) tarafından
6 aya kadar kusabilirler sanırım iyi yapmışsınız
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Kusura bakmayın ama bu bebekli annelerin önde oturma merakı ne anlamıyorum. Bazen görüyorum bebek yada çocuğu kucağında kadın önde. Ya koca sizin kocanız kimse kapmaz. Allah korusun en ufak bi kazada en büyük hasarı alacak olan bebek cocuk. 13 yaşında kızım var yinede ona bırakıp arka koltukta öne geçip oturmuyorum 
0 oy
tarafından
Biri 4 yaşında biri 10 aylık iki kızım var büyük kızımıda bırakmazdım hiç arkada onunla otururdum. Şimdi küçük kızım büyük kızım ben arkadayız. Bizle kim gelirse görümcem kaynanam önde onlar oturur. Çocuklarım iyi olsunda nerde oturmuşum ne fark eder. Bazen çocuklar olmadımı eşimin yanına oturunca eşimle şakalaşırız o isterde ben çocukları bırakmam 
(1,020 puan) tarafından
Olay kaynana görümce olayı değil araba kullanıyorum aklıma geldi, ya da kısa mesafe gidicez neden böyle diye merak ettim çünkü güvenliği oto koltuğu bizden daha iyi sağlar dşye düşünüyorum zaten onun için mecburi kimi direkt kucağında götürüyor o durum bence daha sorgulanması gereken bir şey
tarafından
Kucağımda götürmüyorum malesef araba kullanmıyorum ama bebeğin sorunlu bibebek değilse oto koltuğunda bir sorun olmaz benim küçük arabaya oturdumu ilk 15 dakika ağlar elimi tutar öyle uyur .
(1,020 puan) tarafından
Bebişler anneyi istiyor işte demek ki güven duyuyorlar
tarafından
Evet insan seninle sakinleştiğini görünce kıyamıyoda bizimki hala biyere gidince yabancı görünce ağlıyo ben seslenip kucağıma alınca hemen susuyo. Çok masumlar

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 60 göst.
28 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Bilmek lazim (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 345 göst.
16 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 77 göst.
30 Mart 2024 Aile kategorisinde Angelll58 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 29 göst.