0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (99 puan) tarafından
Kızlar ne kadar süre sonra hamile kaldiniz.hamile kalamiyorum diye doktora goründünuz mü? Kacinci gebelikti

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
2 ay sonra hamile kalmıştım doktor sakın korunma demişti 
-Reklam-
0 oy
(2,886 puan) tarafından
Doktor bana 3 ay sonra dedi ben 10 ay sonra kaldim
0 oy
(119 puan) tarafından
3 ay korunma süremiz vardı 3 ay sonra tekrar kontrole gittim bir sıkıntı olmadığı söylendiği için tekrar bebek denedik ve oldu çok şükür 
(99 puan) tarafından
Kontrolde nelere bakıldı peki
(119 puan) tarafından
Alttan muayene ile bakmıştı. Rahmine yumurtalıklarımı inceledi enfeksiyon var mı diye baktı sağlıklı bir şekilde normal yollarla hamile kalabilirsin bir sorun yok dedi
(99 puan) tarafından
Benimde 5 ay oldu kalamadım bende bi doktora görünüyüm
(119 puan) tarafından
Görün canım bence öncesinde muayene olmak çok önemli
0 oy
tarafından
Ben baya bi geç kaldım canım 
(99 puan) tarafından
Neden peki
0 oy
(2,769 puan) tarafından
2 ay korunduk 3. Ay hamileydim. Sadece kontrollere gittim geldim parça kalmismi diye. 

1 boş gebelik bu 2. 
(99 puan) tarafından
Peki yumurtlama takibi falan yaparak mi kaldiniz
(2,769 puan) tarafından
Evet ilkindede öyle bu hamileligimdede takvimim uygulamasini takip ettim oda vesile olmuş oldu.
0 oy
tarafından
Kimyasalla beraber 2. Gebeliğimdi canım maalesef oda boş gebelik oldu...19 Temmuzda kürtaj oldum daha hamile kalamadım 3 aydır düzenli olan adetim 1 gün geçti şu an ama kendimi de umutlandırmak istemiyorum bekliyorum bakalım eğer adet olursam bu ay tedaviye başlayacağım 2 yıldır evliyim
(99 puan) tarafından
Digeri de mi tedaviyle oldu peki
tarafından
Yok canım ovulasyon testi ile takip etmiştim doğal yolla oldu ama  kürtaj olduktan sonra hic korunmadim 6.5 Ay oldu ama olmadı doktorumda klomen ve catlatma iğnesi uygularız bu ay dedi
(99 puan) tarafından
Devlet hastanesi mi peki
tarafından
Yok canım özele gidiyorum
0 oy
(2,593 puan) tarafından
3 ay korunduk doktor tavsiyesi üzerine 2.5 ay geçtiğinde folik aside başladım 1 kez adet gördüm hamile kaldım korunmayı da sayarsak toplam da 4 ay sonra ilk gebeliğimde kürtaj oldum ikinci sağlıklı oldu çok şükür
(2,593 puan) tarafından
korundunuz mu peki.. birde psikolojide çok etkili biz korunmayı bıraktıktan sonra hiç çocuk olsun diye düzene sokmadık ben yumurtlama günümü hiç takip etmedim çok üstüne düşmedik demek ki hamile kalabiliyorum bir sorun yok dedik hemen adet bitiminde hamile kalmışım
(99 puan) tarafından
Benimde ikinci gebelikti doktor demekki kalabiliyosun dedi.ama dedim acaba kurtaj sonrasi bi sorun oldu mu.ben maalesef kafamdan atamiyorum belkide o yuzden olmuyo.doktor ilk adetten sonra dene demisti.korunma geri cekilme yontemiyle oldu ilk adetten sonrada denemeye basladik
(2,593 puan) tarafından
psikoloji çok etkiliyor gerçekten evet onu insan unutamıyor ama kafanda hamile kalma düşüncesi olunca da olmuyor ikinci gebelik demişsin 1 tane çocuğun var mı yoksa ikisi de mi kayıp
(99 puan) tarafından
1 cocugum var 4 yasinda
(2,593 puan) tarafından
maşallah Allah bağışlasın canım.. folik asit desteğine başla ve aklından çıkart rahatla afedersin eşinde sende bebek olsun diye birliktelik yaşamak daha çok stresden kaynaklı hormonları etkiliyor akışına bırakın
0 oy
(145 puan) tarafından
2019 dis gebelik ameliyati oldum sonra hamile kalamadım 5 ay önce doktora bebek olmuyor diye gittim hormon tahlili rahim filmi çekildi sonra hamile kaldim şuan 10+2 olduk
(99 puan) tarafından
Rahim filmi nasıl bir işlem
(145 puan) tarafından
Özelde çekiliyor ..Ultrasonla rahime bi cihaz yerleştiriliyor ve tüplere ilac sıkılıyor . Ama zor bi işlem ben ağlamıştım ama hemen hamile kaldim etkisi oldu diye dusunuyorum
0 oy
tarafından
2 defa kürtaj oldum hep bir yil geçti üzerinden kaç dev doktora gittim 
(99 puan) tarafından
Sebep neymiş peki
tarafından
İlk kürtajdan sonra rahim filmi çekildi sol tüpte yapışma varmış açıldı ikinci gebelikte de kürtaj oldu kalbi durdu ikisinin de genetik inceleme yapıldı kan pıhtılaşmam varmış ilaç başladık tatile gittim kayak yapmaya dönüşte hamileymisim elhamdülillah oğlum 17 aylık
(99 puan) tarafından
Peki bu yapisikligin bi belirtisi var mi
(99 puan) tarafından
Yapisikligi görunce mi rahim filmi cekiliyor uzun mu sürüyor ağrılı bi işlem mi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 138 göst.
4 Eylül 2022 Diğer kategorisinde cemre46 (48 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 246 göst.
7 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy