0 oy
157 göst.
Aile kategorisinde (1,369 puan) tarafından
Merhaba Hanımlar Benim iki tane bebeğim olduğu için en küçüğü(11aylık) yürütmeye zaman ayıramıyoruz daha doğrusu ilk bebeğime(28aylık) harcadığım zaman gibi ikinciye o kadar zaman harcayamıyorum ama şimdi kanepelerden tutuyor kendi kendine ayakta duruyor birkaç saniyeliğine. Kanepelerden tutarak yürümeye çalışıyor ama tam anlamıyla yürümesini kendi başına yapabilir mi. Biz çok fazla yürütemiyoruz ya biz yürütemezsek bile Bebekler kendi kendine yürüyebiliyor mu çok merak ettim. 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim bebegim de 11 aylik bi kac saniye ayakta durabiliyo tutunarak yuruyo ama yurutec kullanmiyorum yurume arkadasini da pek sevmedi elinden tutup yurutuyorum ama cok ustune dusmuyorum kendi kendine ogrenir diye. Bekleyim bakalim ne cevap verecekler
tarafından
Ya 2 cocuk olunca oyle mi oluyo kiz 2.cocuk dusuncesine daha da uzagim suan ☺☺
(1,369 puan) tarafından
Ama onların birbirlerini sevmesi mutlulukları abisinin paylaşma isteği kızın abisinin peşinden sürekli gitmesi bu gibi şeyleri görünce o negatif şeyleri unutuyor insan o da bir gerçek hele uyandıklarında birbirlerine hayranlıkla bakmaları paha biçilemez☺️☺️
tarafından
Ben aslinda cocugum olmadan once hep en az 2 cocuk diyodum yani bi insanin kardesi mutlaka olmali diyodm ama benim hamileligimden itibaren cok sıkıntılarım oldu. Cok zor hamilelik gecirdim oglum kolikti ilk 3 ay uyku nedir bilmedim o sirada kucaga ve sallanmaya alisti simdi bile hem babasinin hem benim tepemizde geziyo resmen bizi parmaginda oynatiyo☺ esim cocuk yetistirme konusunda cok karisiyo bazen cok bunaliyorum sesimi yukseltiyorum o da yani simarmasin her istedigi olmasin hayırı bilsin diye bu sefer esim mudahale ediyo kucucuk cocuga bagirma diye surekli her istedigini yapiyo. Ben diyorum bu sekilde yaparsan ilerde önünü alamayiz cok simarik bi cocuk olur diye yok dinlemiyo. Ben beni isirinca veya vurunca hayir annecim yapma etme diye yapmamasi gerektigini anlatiyorum ama kaynanam falan ozellikle kendilerine vurmasini istiyolar vurmayi ogrensin buyuyunce kendini savunsun diye. Ben tabi ki kendini savunmasini isterim ama bu sekilde her yaptigina musade edilirse ilerde önüne gelene vurmaz mi bunlari dusununce boyle bi ortama 2.cocuk olmamali diyorum ama diger turlu de tek cocuk oldugu icin daha mi simarik olur ya of bilmiyorum ki
(1,369 puan) tarafından
Ya çocuğa vurmasını öğretirseniz sefer ileride kardeşi olduğunda ona da yapar aynısını o yanlış kendini savunmasını öğreteceksin o yeterli. Benim eşim de çok karışır ya bazen sesimi yükselttiğimde neden bağırıyorsun der dövmem ama sesim yükseliyor arada bir ne yapayım
tarafından
Yakın oturmanin zararlari iste ayni evde olsaydik ne olurdu bilemiyorum defalarca guzellikle soyledim ama yok anlamiyo baskalarinin cocuklarini ornek gosteriyo yanina cocuk yaklasamiyo hepsini dovuyo diye. Guzel biseymis gibi anlatiyo bi de yani ben de dedim benim oglum kimseye zarar vermeyecek pısırık olmasini tabi ki istemem ama oyle önune gelene vuran diger cocuklarin korktugu cocuklardan olsun istemiyorum guzel guzel oynasinlar iste
-Reklam-
0 oy
(1,464 puan) tarafından
İlgilenemiyosan yürüteç tarzı birşey düşünebilirsin
(1,369 puan) tarafından
Evde var da mecbur kalmadıkça örümcek yani yürütece koymuyorum işe yarıyor mu ki
0 oy
tarafından
Yürüteçe koyabilirsin benim oğlum yürüteçten sonra yürüdü
(1,369 puan) tarafından
Yürüteç işe yarıyor mu ki ben arada bir koyuyorum ama çok fazla gün içinde ya da her gün yürütece koymuyorum zararlı diye ama bazen mecbur kaldıkça koyuyorum.
tarafından
Benim oğlumda yaradı
(1,369 puan) tarafından
Ben oğlumu da bindirdim kızımda bindireyim o zaman daha sık
tarafından
Birşey olmuyor ya
(1,369 puan) tarafından
Tamam sağol canım
0 oy
tarafından
Benim kızım dokuz aylık kendi yürüdü .oğlum senin anlattığın gibiydi biraz destekli 11 aylık yürüdü bir diyer oğlum kendi yürüdü yaşında sanırsam çocuktan çocuğa deyişi bu durum galibaaa
(1,369 puan) tarafından
Anladım canım yani biz çok fazla destek veremezsek de kendi kendine yürüyebiliyor yani çocuklar değil mi bunu kafama takmama gerek yok herhalde
tarafından
Tabiki yürur canım Allah yürü ya kulum desin canını sıkma bize kim destek vermiş Allah askinaa eski zaman karı bı düşün çocuk tez canlı dyildir yavaş sakın bı insan olcak belki ilerde mizacı geregi düşün acelesi yok zaten ömür boyu yurucek dert ne benim bu son kız dün bir yaşında oldu dokuz aylık yürüdü yürümek dense ayyy erken ama çok düş kalk yapiyo erkende zor yaniii diyeceğim oki kafana takma canimmm yürür  Allah'ın izniyle
(1,369 puan) tarafından
İnşallah canım çok sağ ol Allah razı olsun inanın vallahi kafaya takıyordum
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Ikinci oğlum 10 aylıkken yürüdü  hiç bi çaba sarfetmedim.  Canim
(1,369 puan) tarafından
Çok iyi ya ben de kafaya takıp duruyordum kızla hiç ilgilenemiyorum diye
(3,532 puan) tarafından
Bebisin  hareketli olmasına bağlı
Kilolu olmasına rağmen  hemen yurudu
(1,369 puan) tarafından
Maşallah canım
0 oy
(2,039 puan) tarafından
Cocuk ne zaman isterse o zaman yürüyor canım biz teşvik ettik filan diyoruz ama değil aslında iki kızım var büyüğü sakin hareketsiz bir çocuktu 11 aylık yürüdü küçük tam bir kurtlu yaramaz yerinde duramayan bir bebe nerdeyse 15 aylık yürüdü dert etme yani illa yürüyecek bu arada ikisine de yurutec kullanmadım küçüğe yürüme arkadaşı ilk arabam aldık ama yine de daha geç yürüdü bir etkisi faydası olmuyor yani öyle şeylerin 
(1,369 puan) tarafından
Diyorsun anladım canım bebekten bebeğe değişiyor yani ya ben de üzülüyorum ilkine gösterdiğimiz çabayı buna gösteremiyoruz diye
0 oy
(119,282 puan) tarafından
10 aylikkeb birden yuruduydu
(1,369 puan) tarafından
Anladım canım. Hadi bakalım inşallah
0 oy
(13 puan) tarafından
27 aylık oğlum 9 aylık kızım var aynı şeyi düşündüm bende
(1,369 puan) tarafından
İster istemez düşünüyor insan
0 oy
(878 puan) tarafından
Benim bebeğim de 10 ay 2 günlük iki gündür beş altı adım atıyor kendi kendine 8. Aya kadar yürütece koydum 9. Ayda koltuklara tutup yürümeye başlayınca bırakmıştım şimdi adım atıyor
(1,369 puan) tarafından
Hadi bakalım darısı bize ☺️
(878 puan) tarafından
İnşallah sonra başlar peşinden kosmacalar ☺️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 134 göst.
29 Eylül 2021 Diğer kategorisinde CanOglum (863 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 111 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
0 oy