0 oy
133 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (87 puan) tarafından
Yarın akşam için misafirim gelecek kızlar 2 çocuğum var biri 2 aylik biri 1 buçuk yaşında yemek hazırlamak için en fazla 1 buçuk saatim var ne hazırlayabilirim çeşit çok olsun istiyorum ama zamanım da kısıtlı pratik fikirlerinize ihtiyacım var :)

7 Cevaplar

0 oy
tarafından

Corba 

Lahmacun 
Sulu bi yemek 
Pilav 
Salata 
Bi cesit meze 
Tatli
(87 puan) tarafından
Sulu yemek ne olabilir mesela
tarafından
Etli fasulye
Yada nohut
Veya haslama et yada haslama tavuk
(87 puan) tarafından
Teşekkürler etli kuru fasulye yapabilirim
tarafından
Rica ederim yap cok gzl
-Reklam-
0 oy
(1,257 puan) tarafından

Fırında patates tavuk hemen hazır koy fırına bı güzel :)) sonra pilav yap güzelce bide salata turşu ayran yeşillik falan filan :) Yada en kolayı lahmacun yolla fırına yanına çorba salata yeşillik 

Sana anlatırken ben acıktım :D

(87 puan) tarafından
Off suan bile olsa 3 tane gömerdim lahmacunu akşam yemeği anca bu saatte yiyebiliyorum
(1,257 puan) tarafından
Dimii yaaa olsa ne güzel olurdu şimdi :)) hep bu saatlerde canım bişey istiyor :))) Ahh bu hamilelik
0 oy
(418 puan) tarafından

Yayla çorbası veya mercimek çorbası

Pilav, yanına tavuk veya köfte kızartabilirsin. Çayın yanına da yap bir kek tamamdır işte. İki çocukla birbucuk saatte en az zahmetle bunlar olur :) 

(87 puan) tarafından
Güzel bi fırın yemeği tarifin var mı aklında canım
(418 puan) tarafından
Var. Patlıcan musakka. Patatesli tavuklu sebzeli yemek de yapabilirsin. Patates oturtma da harika oluyor
0 oy
(118,486 puan) tarafından
evde ne var ne yok baci
(87 puan) tarafından
Et tavuk bakliyat hersey var canım 1 buçuk saatte ne yaparım diye düşünüyorum yetişir mi diye
(87 puan) tarafından
Tatlım var bugün gelin pastası yapmıştım ama yemek sıkıntı ya
bi corba yap kış ayi ezo gelin iyi gider klasik pilav yap nar varsa bol yesillikli bi salata yap kirmizi etle bi tepsi kebabi yeter bemce
(87 puan) tarafından
Ohh çok teşekkürler canım bunu yapicam
sebzeleri dogra etle tepsiye diz at firana corba zaten kendi kayniyo pilavda basit
0 oy
tarafından
Pide içi hazırla pide yaptır, yanına mercimek çorba yeşil salata havuç tarator ezme gibi salata çeşitleri. 2 çocuklar kimse senden fazlasını beklemesin bir zahmet. Kolay bir de tatlı yaptır vaktin yoksa onu da al gitsin
0 oy
(206 puan) tarafından

Herkese bu menüyü yaziyorum :D

Orman kebabı pirinç pilavı mercimek çorbası ortaya lahmacun salata 

0 oy
tarafından
Mercimek çorbası püre köfte pilav salata.ben hatta şöyle yapıyorum pureyi yapıyorum güveçleri koyuyorum yuvarlak ceviz kadar rkofteler yapıp az kızartıp purelerin  üstüne koyup salçalı sos az döküp fırına. Çıkmasına yakında kaşar. Hem pratik hem zengin duruyor yanında pilav .tatlı olarakta  ıslak kek yap hem pasta hem kek bir tasla iki kuş 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 176 göst.
16 Temmuz 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Emreninhatunu-_- (115 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 278 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 100 göst.
7 Mart 2022 Diğer kategorisinde fadimana (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 140 göst.
29 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Summer33 (981 puan) tarafından soruldu

374,668 soru

11,206,765 cevap

34,510 kullanıcı

...