0 oy
461 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (337 puan) tarafından
Kızlar üç yaşında oğlum var uyaran eksikliği dün egtimde hocası dedi ki kesinlikle televizyon yok oğlumla başa cikamiyorum fişi çekiyorum çıkıp takıyor hangi kanal olsa oturup izliyor kaldırmak istiyorum televizyonu ama kıs oğlumu bir yere cikaramiyorum üç aylık başka bebeğim var onunla ilgileniyorum bazen izlemesine izin veriyorum ama çok üzülüyorum kaldirsam oğlum daha kötü olur mu çok kararsızım

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Uyaran eksikliği nasıl oluyor 

Sağlığı için kaldır canim ozaman ya 
(337 puan) tarafından
Uyaran eksikliği televizyon izlediği için zeka geriliği ve dışarıda ki uyaranlara tepki verememe bazen otizm oluyor
-Reklam-
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Öğretmen dediyse bi bildiği vardır canım,bi dene zarar gelmez
(337 puan) tarafından
Kaldıracam ama televizyon olmadan yemek yemiyor
(14,428 puan) tarafından
Ona da alışacak canım emin ol acıkınca mecbur yer, ha sen biraz eziyet çekersin ama alışır
(337 puan) tarafından
Cigenemeyi bilmiyor sulu yemeği de zar zor veriyorum ne abur cubur ne başka bir şey asla ama asla ağzına koymaz
0 oy
(6,671 puan) tarafından
Bı mddet sorun yaşar televizyona alıştığı için ama sonra alsir üzülme 
(337 puan) tarafından
İnşallah ya
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eğer açmama konusunda başedemiyorsan tabiki kaldırmalısın telefon ve televizyonla ilgilenmeye devam ederse ilerde otizmli biri gibi davranacaktır eğitici oyuncaklar almalısın ve sesli kitaplar alabilirsin bazen oku bazen dinlesin böyle daha çok sever belki 
(337 puan) tarafından
Otizim gibi davranıyor zaten
0 oy
(79 puan) tarafından
Canım yanlış anlamazsan uyaran eksikliği olduğunu nasıl anladınız bende kızımda var mı diye korkuyorum da benimki TV telefon hicbisey bakmıyor alışmadı ondan mı diyorum ismini söyleyince bakıyor kitap inceliyoruz seviyor ama bilemedim 
(337 puan) tarafından
Uyaran eksikliği ve otizm belirtileri aynı biz otizmden şüphelendik ama çok şükür değil
0 oy
tarafından
Kaldır canim bizim evde oğlum 2 yaşına gelene kadar TV yoktu almadık bilerek şuan 3 yaşında TV telefon hala bilmez diyebilriim hiç gerek yok başka şeylere çek dikkatini etkinlik veya sevdiği şeyler yapin
(337 puan) tarafından
Oynamıyor benle yaşıtları olsa hiç bakmaz televizyona ama benle oynamıyor
0 oy
(848 puan) tarafından
priz kapakları var bir milyoncularda satılıyor onlardan al Televizyonun fişini taktığın prize tak  oğlun alıp takıp çalıştırmasın tvyi. Kaldırmak zahmetli olur hem bekki o uyuyunca siz bakarsınız
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Tabiki kaldır çocuğunun sağlığı söz konusu bırak evin birazcık pis kalsın çocuğunla ilgilen ayrıca hava soğukta olsa çocuklara vebeklere temiz hava şart sıkıca giydir bi parka falan çıkın hiçbişey olmaz 
(337 puan) tarafından
Küçük oğlum daha iki buçuk aylık nasıl gotureyim ki
(1,309 puan) tarafından
Battaniyeye sar bebek arabasında çıkart bişey olmaz
0 oy
tarafından
Ben 1.5 2 sene kullanmadım canım direkt al sar sarmala kaldır çocuğundan değerli değil 

Benim de kızım ameliyat oldu gözünden yasakladı doktor 

1 ay oldu daha yeni alalı bizde
(337 puan) tarafından
Ya daha kötü olursa çünkü en fazla haftada bir defa dışarı cikiyoruz
tarafından
Oyunlar oyna oyuncaklara yönlendir cnm
(337 puan) tarafından
Oynamıyor benle yaklaştığımda televizyonu aç diye bağırıp ağlıyor
0 oy
tarafından
Benimde oğlum 25 aylık 13 aylikti götürdüm uyaran eksikliği var dendi. Fakat baş edemiyorum sürekli dolanıp her yere ama her yere el atıyor. TV de sadece reklam izler telefonda da YouTube Kids. Vermiyorum desem yalan benimde kızım var 1 yaşında ayrıca. O oldukça uyarıyor onu sagolsun:)
(337 puan) tarafından
Telefon hiç vermiyorm ama televizyon reklam ve cizgi film çok izliyor
tarafından
Tabi kısıtlamak gerek ama tamamen ben kesemem bilmiyorum
(337 puan) tarafından
Ben tamamen kesmiştim o ara kayananamlarla birlik oturuyorduk onlar koydeydi hiç açmadım üç ay kadar o kadar ilerlemesi oldu ki bı düzen kurmustum sonra onlar geldi duzeni mecbur bozuldu bide ayrıldık evden yine bozuldu kalabalıktan sessiz yere gittik kötü olur diye kaldiramiyorum
0 oy
tarafından
Madem hocası önermiş kaldır bence canım 
(337 puan) tarafından
Kaldır demedi ama açma dedi
0 oy
(163 puan) tarafından
Belirtileri neler canım söyler msiin bende oğlumdan şüpheleniyorum da
(337 puan) tarafından
Otizmle belirtileri aynı ama tek farkı konuşuyor göz teması kuruyo geri kalan her şey aynı otizm
0 oy
tarafından

Arkadaki anten kablosu nu çıkartıp bozulmuş diye bilirsin bir an da kaldırır san hircinlasa bilir  kurallar koya bilirsin  

0 oy
tarafından
komple kaldır evden TV yi sizde izlemeyin bir süre eğitici oyuncaklar al Boya kalemleri oyun hamuru falan onlarla oyun oynasın resimli hikaye kitapları olabilir 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 186 göst.
2 Mart 2021 Aile kategorisinde Vesile hakan (844 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 186 göst.
27 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,727 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 224 göst.
20 Kasım 2022 Aile kategorisinde Zynpmrt (327 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 25 göst.