+1 oy
328 göst.
Diğer kategorisinde (16,291 puan) tarafından
Benim kiracılar var alt katta oturuyorlar. Aylık kira 310 internet parasi da 50 veriyorlar toplam 360 tl. Bu zamana göre 360 tl hic bisi. Ben bunlarla daha önce kira hakkında konuştum. Esimin maasi ayin 15inde yatıyor karta ödemeleri oluyor para gidiyor bizden o yüzden siz de bana ayin 15 inden 15ine kirayı verin dedim tamam dediler. Bir kac ay düzenli olarak verdiler sonra yine gecikmeye başladı. Geçen ayin kirasını daha vermediler internet dahil. Biz de 1 kere söyledik 2 kere söyledik artik isteyenin 1 yüzü vermeyenin 2 yuzu hesabına döndü mesele.

Gecen merdiven yikamayla ilgili sorunumu da anlatmıştım onu da hallettim. Gecen yıkayacağım zaman cagirdim beraber yıkadık. 

Bir baska sorun da soba bacası sorunu. Alt katin 1 odasinin bacasi ile benim sobami kurdugum baca birmiş. Kiraci da gecen hafta odasina soba kurmuş kızları ders çalışırken üşümesin diye ama bacayi ben kullanıyorum diye onun sobasi dumani içeri atmış çekmemiş dumanı. Beni çağırdı allah kocanı bildigi gibi yapsın benim sayemde bir suru günah kazandı bu nasıl ev yapma vs vs daha bir cok şey söyledi. Bende dedim abla eşimin suçu ne suc ustanın suçu. Sonra bana dedi e eşin niye baslarinda durmasi ustalar bu evi yaparken. Bende karşılık verdim dedim kusura bakma ama biz bu evi yaparken esim kıçını kırıp oturmuyordu. Kendine ek is bulup sabah 7 de gidip gece 11 de geliyordu dedim. Hangi ara baslarinda duracaktı dedim. Sustu bisey demedi. Tutturdu diyor bir hal caresini bulun falan. 

Ben ne yapacam bunlarla ya çok sıkıldım. Her gün baska birşeyle kapımı çalıyorlar. 

10 Cevaplar

0 oy
(119,997 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
emosum neti kes wifi sifreni degistir ilk is sonra 310 tl nedir bacim pazar parasi gibi bu zamandan yaa cikar yeni birini koy
o wifi kodunu kocana demeden degistir sen hic sevmem oyle kurbanlik dana gibi ortak wifi isinj
(16,291 puan) tarafından
Ben degistiremem ki. Wifi esimin adına nasil değişir onu bile anlamam
turkiyedeki nasi degisir bende bilmiyom ama hamgi firmaninsa musteri hizmeletirni ara soylerler bemce yad apost ac bilen vardir
(16,291 puan) tarafından
Eşimin adına oldugu icin musteri hizmetleri bana yardim etmez canim degistirmek icin
belki evde kendin degistirebilirsin kiz anlayan vardir mutlaka burda
-Reklam-
0 oy
(966 puan) tarafından
Sözleşme yoksa çıksın evden madem memnun değil.
(16,291 puan) tarafından
Sözleşme yok canım. Kendi çıkmaz evden. Evimiz yeni temiz olduğu icin koyde bizim ev gibisini bulamaz. Bize de diyor zaten siz kovana kadar çıkmam
(3,419 puan) tarafından
Babanın oğlu degilya kov gitsin yada insan gibi otursun o ne öle hem evimde oturcak hem eşime hakaret edecek o dk koymuştum kapı önüne
(16,291 puan) tarafından
Ya canım hava kış küçük bebesi var öyle ha diyince çık da diyemiyoruz
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Çok şikayet ediyorsa çık git deseydin zorla tutan yok demi kafanı ağritma
(16,291 puan) tarafından
Ben esime diyorum çıkartalım diye ama sırf benim uzaktan akrabam oluyor bana yabancı biri oturacağına o otursun diyor ama esim de bu durumdan rahatsız sabrı taşmak üzere biliyorum
0 oy
tarafından
Bence söyleyin başka ev baksınlar çıksınlar ne demek beddua okumak ya yüzsüzler insan gibi konuşmak varken 
(16,291 puan) tarafından
Aynen. Bide geçen de bana kocana söyle bize gömme dolap yapsın diyor. Bende dedim ki para olsa önce kendime yaptırırım sana değil
tarafından
Yüzsüz pislikler ya bence çıkartın gitsin boş dursun böyle iğrenç insanlar oturacağına
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Yanlışlık yok dimi 310 TL kira duymadım hiç
(16,291 puan) tarafından
Yok canım yanlış değil gerçekten 310
(14,428 puan) tarafından
Aaaa bedava valla baca nolcak ben bile düşünüyorum şu an
(16,291 puan) tarafından
Diğer odasinda kurulu sobası var zaten. Kızlar ödev yaparken baska odaya geçiyorlar onlar ödevini bitirene kadar sobayi yakmak icin kuracaktı ama olmadı
0 oy
tarafından
Begenmiyosa kapı orda gidebilir hem kira yi vermiyorlar hemde horoz gibi kabariyorlar 
(16,291 puan) tarafından
Iste hem beğenmiyor bende kovana kadar çıkmam diyor
tarafından
Ben olsam senin yerinde seni burda tutan yok gidebilirsin ama kiraları verdikten sonra derim begenmiyorsa gitsin heri adam mı yok millet ev ariyo kalmaya
0 oy
tarafından
Valla çoğu kişi kiracı olmaktan şikayetçi ama ev sahibi olmakta zor kendi kiracımızdan biliyorum Allah sabır versin canım 
(16,291 puan) tarafından
Aynen ya. Bende ilk evlendigim sene kirada oturdum ama ev sahibim benden memnun idi. Bahcesine her çeşit sebzeyi ekip fıstık gibi yapmıştım. Gelip gidip ordan beraber şeyler koparıp yerdik anlaşıyorduk ama bunlarla ben anlaşamıyorum
tarafından
Kuzum çıkar gitsin o zaman
(16,291 puan) tarafından
Şimdi çıkarmam ya hava kış küçük bebesi var zor olur hem yıllık  kirasi 15 martta bitiyor.
0 oy
tarafından
310 tlye nasıl bir ev merak ettim 
(16,291 puan) tarafından
Evimiz daha 3 yıllık yeni insaa ettik canım. Yıkık dökük eski degil yani güzel bir ev
tarafından
Nedn o fiyat ki o zmn
(16,291 puan) tarafından
Köy yeri ya o yüzden pahali vermedik
tarafından
Hi o zmn yetr mesla ablmlr Tunceli nin köyüne tayin sebbi ile gittiler orda fazlaca uzmn asker falan var koy halki çok aç gözlü kötü kötü köy evini 1700 e tutular
0 oy
(350 puan) tarafından
Ayy ben de kiradayim ev sahibi rahatsız olacak mı diye diken üstündeyim sizde de tam tersi olmuş kiracı ev sahibi ev sahibi kiracı gibi olmuş  Allah yardımcınız olsun benimde köyde yaşamışligim var bilirim sobayi bacaniz birse duvardan açın öyle yöntemlerde gördüm ben umarım çözünür sorununuz
(16,291 puan) tarafından
Malesef canım duvardan açamayız çünkü o odaya denk gelen 2 tane balkon var.
0 oy
(9,891 puan) tarafından
O zaman çıksın evden madem beğenmiyor haspam 
(16,291 puan) tarafından
Çıkmaz ki siz kovana kadar çıkmam diyor. Çünkü biliyor köyde bizim ev gibi güzelini ucuzunu bulamaz
(9,891 puan) tarafından
Kirayı bu sene baya artırsaydınız 300 çok az
(16,291 puan) tarafından
Esime söyledim yıllık 5000 yap dedim ama bakalim ne kadar yapacak. Şimdi yıllık toplam 3750 veriyorlar

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 302 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,213 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 155 göst.
1 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 131 göst.
30 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Emine S (16,291 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 128 göst.