+1 oy
1,214 göst.
Diğer kategorisinde (1,244 puan) tarafından
Kızlar ekonomi malûm herşey çok pahalı eşim polis memuru aslında maaşı yetiyor çok şükür ama eşim daha rahat daha lux bı hayat istiyor o yüzden bana sürekli sende çalış atan öğretmen ol polis ol falan diyor ama oğlum 18 aylık ve ben polis olursam 6 ay eğitimi var bırakıp gidemem ve ya kpss ile öğretmenliğe atanmam zor çok iyi bir puan almam lazım o da çocukla evde zor diyorum eşim de kızıyor o zaman her istediğini alamam ben herşeye yetişemem madem çalışmayacaksın ev işine yardım etmemi bekleme çocuğa bak deme falan diyor çalışmayı bende istiyorum ama yapamam gibi geliyor özel de çalışmamı istemiyor illa devlet işi olacak diyor o da zor yani kpss ye çalışan var mı aranızda bu arada ben tarih öğretmeniyim ama atanamayanlardan:) 

25 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
Polislik zor evet sizin için ama kpps ye çalışın normal memur da olabilirsiniz.
(1,244 puan) tarafından
Çalışacağım bende meslek sahibi olmak istiyorum yarın ne olacağını bilemeyiz eşimin eline bakmak istemiyorum
-Reklam-
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bende felsefe ögretmeniyim atanamayanlardan 5 sene girdim kpss ye 88 puana kadar çıktım ama 42 alanlar atandı esimde boşver ben bize bakarım dedi artık ders mers yok saldım gitti
(3,832 puan) tarafından
Aģlamıyo da çok ıkınıyo sancı yapıyo belli sürekli inliyo
tarafından
Heee
Ben çok zorlandiginda biraz muskat verdim çok rahatliyordu
(3,832 puan) tarafından
Onu nasıl verdin
tarafından
Aktarda bir küçük bir büyük şeklinde ikisindende az birşey rendeliyyrsun toz haline geliyor anne sütüne karıştırıp 1-2 çay kaşığı veriyorsun ama fazla verme hemen verdim çıkardı üstü başı mahvoldu snrada bir güzel uyudu
(3,832 puan) tarafından
Oda aklımda bulunsun bakalım Sağol canım
0 oy
(4,966 puan) tarafından
Bn annelik izninden sonra çalışmadım 8 aydır falan keşke eşim izin verse artık yeter calsma diyor ama ben çok özledim çalışmayi..
(1,244 puan) tarafından
Mesleğiniz neydi
(4,966 puan) tarafından
Çocuk mağaza sorumlusuyum 10yildir bu sektordeyim  eski iş yerim çağırıyor eşim izin vermiyor malesef
0 oy
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bnm eşim de çalışmamı istiyor cnm.
(1,244 puan) tarafından
Öyle evet bende çalışmak istiyorum ama memelerin halini 90 puanlarla tamamlayanlara görünce hiç umudum kalmıyor
0 oy
(2,688 puan) tarafından
Yanlız ben şu cumleye takıldım evde yardım etmemi bekleme herşeye yetisemem bilmem  vs diye ithamlar nedir Allah aşkına burda hiç iyi niyet göremedim.boyle bir adamla yaşarken çalışmanız daha doğru bencede !! Benm eşimde emniyet personeli bahanesi bu olamaz herkes yinede üstüne düşeni yapması gerek bunun için senden para mı gelmesi lazım?  Evine zaman ayirmasi çocuğuyla.ilgilenmesi için engel mi bu.
(1,244 puan) tarafından
O cümlelere bende takıldım evet o yüzden çalışmak istiyorum zaten yarınin ne getireceği belli olmaz
0 oy
(2,938 puan) tarafından
Kocan için değil kendin icin calis böyle diyorsa hayatı sana dar eder çalışmazsan
(1,244 puan) tarafından
Yarını ne getireceği belli olmaz o yüzden bende çalışmak istiyorum
(2,938 puan) tarafından
Insallah memuriyetin olur gercekten zor özel sektör. Halk eğitimde kurslar oluyor onları araştır bi istersen bazı kursları alınca sen de kurs açabiliyorsun
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Esinin gozu yuksekte sanrm canm maaslari iyi aslnda gaytte yterli benim esimde polis calis dese calismam iki cocugumu heleki su devirde kime emanet etcm evde ondan daha cok calisiyrm zaten 
(1,244 puan) tarafından
Aynen yetiyor maaşı öyle çok harcamamizda yok zaten
(2,722 puan) tarafından
Ona buna ozeniyosa canm ama tavrini sevemedim ya n dmk sana guvenerekmi evlenmis
(1,244 puan) tarafından
Evet öyle diyor çalışırsın diye düşündüm diyor
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Suan bır mezunıyetınız varmı. Ve yasımız kac
(1,244 puan) tarafından
Tarih bölümü lisans mezunuyum formasyonum var 26 yasimdayim
(9,247 puan) tarafından
Bır okulda sozlesmeli baslayıp kpss ye girseniz olmazmı.
(1,244 puan) tarafından
Sözleşmeli istemiyor eşim kadrolu istiyor sözleşmeliye çalıştığına değmez diyor
(9,247 puan) tarafından
Ama işte bu zamanda kadro zor. Deme bakalım benim polıs olan akrabalarım var suan bebekle zorlanıyorlar
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Canim benim madem kocan öyle konusuyor ke din icin çalıs ona muhtaç olma onun eline bakma şimdiden bu cümleleri kurup konuşuyorsa ilerde ne olur allah bilir o yuzden kendin için bebeğin icin calis kendini ona ezme ona muhtaç etme eşimin maaşida cok iyideyil bide her ay 1500 tl evin taksidini ödüyor 22 aylık ta kizim var inan zar zor geçiniyoruz ama eşim benim çalismami istemi siz evde oturun rahatiniza bakin ben size bakar yeri geliyor evin temizligine yardim eder sürekli bazen akşam yemegi o yapar  kızımiza bakmaya baya bi yardimci olur esin böyle konuşmasi hiç hoş deyil ondan dolayi kendin için calis ona muhtac olma onun dili ustüyde uzamasin inşillah hakkibda hayırlisi olur allah emeklerini bosa çikarmasin
(1,244 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum amin canım sağol
0 oy
(48,668 puan) tarafından
Lüks isteyen insan evlenmesin calissin yesin parasini kendi kendine. Çalışacağım varsa bile onun lüksü icin calismam
(1,244 puan) tarafından
Hehh bı de aklıma çalışırsam paramı alır diye kuşku düştü
0 oy
(1,297 puan) tarafından
Baştan neden atanmış almamış o zaman. Evlenirken kesin atanacam mi dedin de böyle yapıyor
(1,244 puan) tarafından
Yok kız ben evlenirken çalışmak istemiyorum çocuğuna bakıp evrimle ilgilenmek istiyorum demiştim çok evcimenim ben gezmeyi bile sevmem
0 oy
(850 puan) tarafından
Erkeklerin evlilikte eşlerinden beklentisi özellikle ekonomik olarak sıkıntılı bu süreçte değişiyor demek ki..eşinize de bir noktada hak veriyorum, ne yazık ki şu zamanda herşeye yetişebilmek çok zor..ama eşinizinin kullandığı cümleler ağır gerçekten, bu kadar sorumluluk fazla gelmiş sanırım..ekonomik boyuttan ziyade hayatın ne getireceği belli olmaz ve her zaman kadının ayakları üzerinde durması gerektiğini savunurum..o özgürlüğü Rabbim size de yaşatsın..eş bile olsa Allahım kimseyi kimseye muhtaç etmesin..yapabilirsiniz ben size çok inanıyorum..
(1,244 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim. Bende çalışmayı istiyorum ekonomik özgürlük su zamanda herşey gercekten
0 oy
tarafından
Kocan icin degil kendin icin calis gercekten daha mutlu olacagani goreceksin insanın kendi parasını kazanması gercekten cok guzel bisey. Ayaklarının yere saglam bastigini hissediyorsun. Ayrica yapabilirsin. Aksam cocugu uyutunca otur calis

Neguzel elinde imkanin var. Bak ben kac sene atanamadim hep mulakatlardan elendim kac tane kurum sınavına girdim artık sayisini unuttum ama pes etmedim hic dedim olacak bu is ben bosa okumadim. Sonunda memur oldum çalışıyorum. Simdi izindeyim bebekten dolayı ama emin ol ise geri dönmeyide dort gozle bekliyorum. Karar verirsen sana kpss calisma konusunda bikac fikir veririm
(1,244 puan) tarafından
Çok iyi olur bende çalışıp ekonomik özgürlüğümü kazanmak istiyorum yarının ne getireceği belli değil
(3,895 puan) tarafından
Bana yardimci ol cnm bnde onlisans kpssye girmeyi düşünüyorum.
tarafından
Hem yarinin ne getirecegi belli olmaz hemde bisey alirken valla esim ne der diye dusunmemek cok guzel  hemde gercekten ozguvenli oluyorsun. Evet kolay değil is ev çocuk ama yapiyorsun yani hayatini ona gore sekillendiriyorsun 8 aydir evdeyim ayni sekilde yoruluyorum ve kimse parada vermiyor ayrica valla giyinip kusanip evden cikmak insana iyi geliyor bi cevren ortamın oluyor kesinlikle hemen basla ders calismaya
tarafından
Mislimisli003 musait olunca ozelden yazayim sana guzel bi program hazirlayalim ben oyle hallettim bu is program cok onemli
(3,895 puan) tarafından
2024'de girmeyi dusunuyorum cnm.O sıra 30 olacagim.Seneye başlarım bu yil uniyi bitirip seneye başlamayı düşünüyorum ben dhbt sinavina da girecegim ona göre bir program hazirlarsan iyi olur kpss+dhbt diyanet için dhbt zorunlu birde sözlü mulakati var yolum uzun yani nolur bana dua et cnm :D
0 oy
(679 puan) tarafından
Bende atanamadim ama ucretli yapiyorim oglum yasina gordikten sonra basladim dogumdan oncede calisiyordum gercekten hayat o kadar pahalandiki tek maas zor 
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Benim eşim bana bu lafları dese ona hiç danışmam devlet ya da özel ne iş bulursam hemen çalışmaya başlarım ve paramın ucunu dahi göstermem madem öyle evlenmeseymiş hadi evlendi çocuk yapmasaymış maaşı da gayet iyi ne yapacakmış senin paranla ihtiyaçlarınızı senin paranla görüp maaşını lüks yaşamına harcayacak bu şekilde ben çalıştıktan sonra niye durayım ki onunla kara kaşına kara gözüne mi 
(1,244 puan) tarafından
Bende öyle dedim ben çalıştıktan sonra seni napayım dedim
0 oy
(9,581 puan) tarafından
Ohoo eşin manavdan karpuz mu seçiyor yok öğretmen olsun devlette olsun yok bilmem ne
tarafından
Canım sen nerelisin
0 oy
(1,766 puan) tarafından
Eşin neden çocuğuna bakıyor ki tamam arada bir yardım edip bakar ama sonuçta adamda çalışıyor.
(1,244 puan) tarafından
Ben yemek yaparken ya da duşa girdiğimde falan bakıyor ona da baksın bı zahmet çocuk onunda çocuğu
(1,766 puan) tarafından
Haaa bende yanlış anladım
0 oy
(1,451 puan) tarafından
Keşke bnmkide çalışmama izin verse bnce çalış diyosa elindede güzel meslegin veya diploman varsa degerlendir derim cnm
0 oy
(62 puan) tarafından
Illa kendi mesleğimizi yapmak zorunda değilsiniz bende çocuk gelişimi okudum ama koşulları iyi değil anaokulunda çalışmıyorum magazaciyim 2 hafta sonra oğlum 8 aylık olacak işe donucem
(1,244 puan) tarafından
Magazaci derken satış personeli mi
(62 puan) tarafından
Evet Penti de satış danismaniyim 3 yıldır daha önce de farklı mağazalarda çalıştım..
0 oy
tarafından
Bencede haklı eşin hayatın ne getireceği belli değil benim ablamda öğretmendi ilk evlendiğinde atanamadı sonra gitti polis oldu şuan eşinin yediği haltları öğrendi boşandı mis gbi kendi ayakları üstünde duruyor ve ikiz çocukları var onlara bakıyor ******** eside 5 kuruş nafaka vermiyor çocuklara o şartla boşanmayi kabul etti yoksa çekişmeliye döner dava uzarda uzar dedi o yüzden hayatın ne getireceğini bilemeyiz imkanın varsa kendi ayakların üzerinde durmaya basla 

İlgili sorular

+1 oy
9 cevap 592 göst.
10 Şubat 2022 Aile kategorisinde Sarii (2,126 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 531 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yonca00 (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 418 göst.
17 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde Yonca00 (671 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,376 göst.