0 oy
165 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum 9 aylık ateşi 37.9 çıktı ağrı kesici (calpol verdim) elini yüzünü ayağını yıkadım (banyo yaptıracak tim uykusu var diye yaptırmadım 

İkindinden beri aşırı huysz ikindin ateşi vardı ateş düşürücü verdim tekrar verdim uyuttim 

Ben tecrübesizim bu konuda ağrı kesici (calpol kaç saatte bir vermeliyim kaç saatte Bir ateşini ölçetim ateşi kaç derece olursa doktora götüreyim ateşi yüksek çıkarsa ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz 

12 Cevaplar

0 oy
(14,428 puan) tarafından
4-6 saat arayla ver kuzum üstünü örtme düşecektir
tarafından
Calpol tam 1 ölçek mi vermem lazım küçükken çay kaşığı ile ver demişlerdi (2 aylıkken yine öyle mi verim yoksa içindeki kaşıkla 1 kaşık mi verim
(14,428 puan) tarafından
Ne yaptın canım düştümü ateşi bir ölçek verebilirsin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım önce sakin ol ılık duş aldır hemen, saçları hem nemli olsun, koltuk altına bacak aralarına nemlı bez koy, sirke vs olmasın sadece su, calpol ve dolven 5 saat Arayla verebılırsin, calpol tam ölçek dolven 4 cc ver ayı daha küçükmüş, 39 üzeri doktora götür asla bekletme saat bası ateş ölçümü yap
tarafından
Uyudu cnm banyo yaptıracak tim aşırı uykusu vardı çok huysuzdu mecbur yatırdım uyutmadan önce yüzünü ellerini saçıni falan yıkadım ama dolven yok aadece calpol verdim cnm
0 oy
(99 puan) tarafından
Ateşi 38 in üstüne cikmadikca calpol dolven vermeyin.fazla ve yanlis kullanimi bobreklere zarar verir.38 i gecerse önce bi dus aldirin kafasini yikamadan sadece vucuduna dokun havluyu yere serin uzerine cocugu oturtun siz müdahele etmeden orda kendi kendine kurusun sonra uzerini ince giydirin..baktiniz düsmüyo şurup verin bu duşu faydasini görene kadar tekrarlayin..sarimsak dövün içine yag koyup karistirin bebegin ayaklarinin altina masaj yaparak sürun çorap giydirin o şekilde uyutun
tarafından
Çok uykusu vardı cnm banyo yaptıramadım çok hiysuzlandi uyksuu olduğu için mecbur verdim normalde Ağrı kesici kolay kolay vermem cnm
0 oy
(99 puan) tarafından
Büyük ihtimal dis cikariyodur.cok yükselmez merak etmeyin ama eger ki dus aldirdiginiz şurup verdiginiz halde düsmuyorsa o zaman doktora götürun..sadece calpol veriyorsaniz 6 saatte bir..calpol dolven dönüsümlü veriyorsaniz 4 saatte bir
tarafından
Bilmiyorum cnm dişten mi başka biseydn mi galiba kakasını yapamıyor fitil de yok acaba ondan mi bilmiyorum sadece calpol veriyorum cnm
0 oy
tarafından
atesi cikarsa banyo yaptirabilirsin ilik dus hemen dusurecektir, calpol 4 satte bir verebilirsin.. calpol verdigin halde dusmuyorsa doktara gitmelisin
tarafından
Banyo yaptıracak tim aşırı uykusu vardı çok huysuzdu o yuzdne yaptıramadım cnm ateşini olcecem saatte bir eğer yükselirse banyo yaptırmayı düşünüyorum cnm
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Calpol ve parolu dönüşümlü verin çok daha etkili olur. 

Geçmiş olsun Rabbim şifa versin inşallah. 

4 saat arayla. 

Şuan hastanelerin durumu çok vahim ılık duş alıp soğuk su ile silin 38 i geçerse. 
tarafından
Amin cnm İnşallah Parol yok sadece calpol var yanımda cnm eğer ateşi çıkarsa banyo yaptırmayı düşünüyorum şuan uyudu saatte bir olcecem
0 oy
tarafından
Ateşi geri yükselirse dört saat sonra ver canım bizde iki gündür aynıyız üstüne uyku tulumugiydirme aman diyim ben dün ateşi yok diye öyle bi hata yaptım odada sıcaktı 39.5 olmuş ateşi hemen soyup dolven verdim balkona çıkardım bugünde normal tulum giydirdim ateşi çıkmayana kadar giydirmicem odasınında peteğini kapattım
tarafından
Üstü çok kalın deil cnm
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Canım benim huzursuzlanmadan verme hafif ince giydir 4  5saat arası olsun yine dış cikarticak büyük ihtimal hava soğuk fazla yıkama da çok çıkacak gibi olursa ılık suyla yıkarsın koltuk altına alnına kasiklarini ılık bez koyabilirsin
tarafından
Çok huysuzdu cnm hiç durmuyor du verdim aslında dişten mi yoksa başka bişe den mi bilmiyorum da kakasını yapamıyor du acaba ondna mi huzursuzdu bilmiyorum
(4,430 puan) tarafından
Ne zamandır yapamıyor canım olabilir ama o yapacak zamanda zorlar o aydaki çocuğu diye düşünüyorum bizimki de olmuştu yaoacak gibi olduğu zaman havalara çıkıyordu dişlerinde varmı bı belirti bence distir altı aylıkken bizde çok yüksek ateşi var diye götürdük kanda enfeksiyon var dış bekleme daha dedi doktor üç gün sonra ateş düştü iki diş birden patladı ve hep hastalıkla geldi bizim dişler öksürük burun akıntısı ateş öyle şeyler de olabilir özellikle azı dislerinde
0 oy
(2,196 puan) tarafından
38 olunca götür çünkü ayı küçük daha calpol 4 5 saat arayla ver ılık duş aldır üstünü kalın giydirme ayakları çorap giydirme sirkeli su falan sakın yapma tehlikeli 
tarafından
Öyle yapım cnm arada uyanıp ateşine bakacam geçmezse doktora götürmeyi düşünüyorum bnde
0 oy
(13,019 puan) tarafından
39 üstü olursa götür canım üstünü örtme ev sıcaksa ince giydir 
tarafından
Üstü ince cnm ateş düşürücü de verdim 1 saatte bir de ateşine bakacam ncm bu arada bazıları 38 olursa götür demiş bazıları 39 olunca götür demiş
(13,019 puan) tarafından
Kuzum kişiden kişiye değişiyor herkesin görüşü farklı bu konularda saat başı ateş ölç sen calpol vermişsin zaten fitil aldirmaya çalış
0 oy
(2,016 puan) tarafından
38 den yukari olurda dusmezse gotur canim varsa dolven veya aferin plus ver 
tarafından
Dolven ve aferin plus yok cnm sadece calpol var bnde
0 oy
(561 puan) tarafından
Uykusu yoktur ateş 38 e yaklasinca sersemliyo bebekler atesini dusurmeden uykuya gecmesine izin verme .calpol ve dolveni 4 e saat arayla dönüşümlü vermelisin bi kac gün içinde gecmezse oyle götür doktora ustunu de soy . Bende bir iki gündür atesle ugrasiyofum düştü simdi iyi 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 89 göst.
1 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 143 göst.
31 Ağustos 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 78 göst.
27 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevdoş (196 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 71 göst.
14 Şubat 2024 Aile kategorisinde Myangell (569 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...