+1 oy
189 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (32 puan) tarafından
arkadaslar bugun komsumuza gittik akşam yemeğinde afedersiniz cig köfte yaptilar içinde çiğ et vardi bnde yedim ama doktor bna cig et tuketme zararli demisti bnde unutup yedim canım da istiyodu daha 6 haftalik hamileyim nette arastirdim cok zararli diyo ve bebege zarar verirmis sizce bsy olurmu icime korku girdi

11 Cevaplar

0 oy
(254 puan) tarafından
Yeme bundan sonra ama çok fazla değildir içindeki et bir şey olmaz kalbini ferah tut iyi olur inşallah 
(32 puan) tarafından
baya koydular.icine ama.bn fazla yiyemedim bulantim vardi
(254 puan) tarafından
Bir şey olmaz vesveselenme boşuna yat uyu tadını çıkar :D
(32 puan) tarafından
:))) bulantidan tadını bile cikaramadim
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Hiçte bişey olmaz bu kadar kasmayın 
(32 puan) tarafından
insallah bsy olmaz
0 oy
tarafından
Fazla yemediysen birşey olmaz bence yaa hiç sevmem etli çiğköfte
(32 puan) tarafından
yok fazla yemedim
0 oy
tarafından
Çiğ etten virus bulasabiliyo enfeksiyon olusuyo bu da bebege ciddi zararlar verebiliyor. Bn cig et yemedim ama baska seyden gectigini düşünüyoruz. Bende o enfeksiyon oluştu ve 7 ay dogurana kadar antibiyotik ictim. Çok şükür suan saglikli bebegim
tarafından
Ve doktora gittiğinde anti toxoplazma igg-igm testleri iste. Gerçi çoğu doktor yaptırıyor.
0 oy
(795 puan) tarafından
Bisey olmaz canım herşeye çok fazla takılmayın 
0 oy
(1,171 puan) tarafından
Ben de yedim hamileyken Allah'ın izniyle de çok şükür bir şey olmadı. Senin de olmaz inşallah.  Bu kadar dert etme :) 
(32 puan) tarafından
her yer miydin
bn az yedim ama yinede araştırınca korktum
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Hamilelikte en dikkat edilmesi gereken şeyi yapmışsın canım ya keşke dikkat etseydin. Bi kaç gün kendini takip et en yakin kontrolde de doktoruna söyle bunu toksoplazma testi isteyebilir 
(32 puan) tarafından
aynen ya ama az yedim cok yemedim insallah bsy olmaz
0 oy
(13,348 puan) tarafından
Yarın hastaneye git test yaptır canım 
0 oy
(121,221 puan) tarafından
ins bisi olmazda bidaha unutma yeme
0 oy
(198 puan) tarafından
Bı virüs yada mikrop var hamileyken dokunmayın ve tüketmeyin derler bu virüs kedi pisliği de ve etlerde var bidaha tüketmeyin çiğ et sucuk salam sosis pastırma kıyma çiğköfte aklınıza gelen çiğ olan şeyler.Riskli bir durum ama bu testi size yakın zamanda yapicaklar yapmazlarsa da söyleyin doktorunuza uzak durun bunlsrdan
0 oy
tarafından

Birsey olmaz ben çiğ köfteler, ciğerler, kokorecler  Allah ne verdiyse yedim :Dama dikkat et abartma bende ara yedim ilk 4 5 ay çok dikkat ettim sonra çektikçe canım  qz az yedim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 114 göst.
24 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde Ipekreha (87 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 150 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Deniz1m (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 69 göst.
19 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 96 göst.