0 oy
411 göst.
Aile kategorisinde (11 puan) tarafından

En başta söyleyim beni yargılamanız için yazmıyorum lütfen tenkit edici konuşmayın ben içimi döküp biraz hafifletmek istiyorum zira içim hep huzursuz hep ruhum sıkılıyo gibi hissediyorum.. 32 yaşında 2 senelik evli 2.5 aylık bebekli bir kadınım.. şimdi şimdi düşünüyorum bu hislerden sonra acaba ben bebek sahibi olmaya hazır değilmiydim.. gebelikte 7. 8. Aya kadar iyiydi son zamanlar çok zorlandım doğumda da öyle sonra mecbur sezeryan oldum.. sanki bebek sahibi olmuş gibi değil de üstüme yük almış gibi hissediyorum.. ilk zamanlar çok mutsuz çok yorgun ve çok uykusuzdum kendimi zorlayarak bu ruh halinden çıkmaya çalışıyorum çünkü eşim ve ailem için de bu durum sıkıcı bir hal aldı.. ama hala içim rahat değil.. bebeğimle başbaşa kalmak istemiyorum onun sorumluluğu bana zor geliyo.. hele geceleri sürekli uyanması beni çok yıpratıyo.. gün içinde sürekli ağlamaya başladı hep kucak istiyo yada yanımda olmak istiyo.. en başta ağzımdan şu söz bile çıktı insanlar bebek sahibi olunca mutlu olur benim hayatım karardi dedim.. 

Neden böyle hissediyorum yada ne zaman geçecek.. lohusalık tan dir belki diyodum ama oda geçti.. hiç böyle bilmiyodum yada böyle tahmin etmiyodum belki şimdi ki aklım olsa çocuk sahibi olmak istemezdim.. ruhen çok zor durumdayım lütfen bana içimi rahatlatacak bişey söyleyin.. 

Bebeğimin bakımınida ilgiyide eksik etmiyorum hiç bağırmiyorum üzmüyorum sevgide şefkat te gösteriyorum beni görünce gözlerinin içi gülüyo mutlu bi bebek bunu görüyorum ama ben neden mutlu değilim.. 

Evde doğru düzgün iş yada yemek  yapamıyorum bütün düzenim bozuldu.. istediğim zaman banyoya bile giremiyorum bazen yemek bile yiyemiyorum.. annem kardeşim eşim hep destek oluyorlar ama bu beni mutlu etmiyo.. bugün temizlik yapmak için oğlumu anneme bıraktım orda kaldı geri geleceğini için içim hiç rahat değil.. benim gibi olan yada sonradan düzelmiş olan varmı.. 

29 Cevaplar

+1 oy
(14,033 puan) tarafından
Kaç aylık bebeğin şuanda 
(11 puan) tarafından
2.5 aylık oğlum
(14,033 puan) tarafından
Daha çok yeni doğum yapmışsın şimdi şöyle bir şey var senelerdir kendi düzenin belliydi canının istediğini yapıyordun şimdi herşey tam tersine döndü sana muhtaç olan minik bir bebeğin var bütün planını ona göre yapmak zorundasın düzenin bozuldu uyuyamiyorsun yeri geliyor yemek yiyemiyorsun bunlar herkese olan şeyler ama geçiyor merak etme belki senin ki biraz daha zaman alabilir ama emin ol geçecek bebeğin bir kaç ay içinde kendine bir düzen kuracak o uyuduğu zaman işini de yapabilirsin kendine zaman da ayirabilirsin bir anda bir canın sorumluluğu kolay bir şey değil sadece biraz daha sabır lazım bebeğin sana güldüğü zaman seninle oyunlar oynamaya başladığı zaman bunların hepsini unutacaksın
(11 puan) tarafından
İnşallah :(( o kadar çok üzülüyorum ki şu an da ağlıyorum zaten.. oğlumun kardeşsiz kalmasınıda istemiyorum ama nasıl ikincisi çocuk yapcam ben hiç bilmiyorum :((
(14,033 puan) tarafından
Bebeğin biraz büyüsün emin ol sen isteyeceksin 2.bebişi biraz sabırlı ol canım benim onun sana ihtiyacı var kokuna varlığına sadece sana bunu unutma
-Reklam-
+1 oy
tarafından
lohusa depresyonu 40 gün sürecek diye bir kural yok. çok daha uzun olabilir. bence uzman desteği almalısın.
0 oy
tarafından
Lohusalıgı agır  atlatıyorsun canım sadece yaşın da daha büyük yaş büyüdükçe daha zor gelıyor, ben 27 yaşındayım kızım 16 aylık hep anlatırım hiç susmaz ağlardı sesını duymamak ıcın odadan kaçardım bıtmıstım bunalmıştım ve annem ya da herhangı bırı yoktu bırakacağım eşim vardıyalı çalışıyor o yokken gecelerı kızımla ahlardım saatlerce ben ne bk yedım diye, kucağına alır almaz annelik vs yüklenmiyor herkese olmuyor bende de olmadı, ama zaman gectıkce varlığına alıştıkça, sensız yapamayacağını anladıkça isteseler de vermeyeceksin, bır sure sonra o yokken ben ne yapıyormuşum ne boş yaşamışım dıceksın ınan gecıcek 
0 oy
tarafından
Bebek küçükken hepimiz böyleydik sıkıntı etme kendine zamanla alisiyorsunuz birbirinize kaç aylık şimdi
(11 puan) tarafından
2.5 aylık
tarafından
Kızım kolikti 6 aylık olana kadar yemek yemek duş almak hayal olmuştu canım biraz daha sabret inan geçiyor bu zamanlar sen sadece bebeğine odaklan tadını çıkar bu günlerin şimdi benimki 19 aylık kucağımdan inmezdi şimdi sevdiriyor kendini
0 oy
tarafından
Canim benim bir bebegim yok amaa     1 senelik evliyim ben de boyle olacagimi dusunuyorum ablamin bir bebegi var mesela o aglayinca bilee bunalti geliyor bana .   Gercekten boyle olmayi asla istemiyorumm  .. bana daa gece uyanmasi zor bir ismis gbi geliyor  evimin bakimini yemegimi kendi bakimimi yapamicakmissim gbi geliyor sanki . Cocugum olmadan tedirginlik basladi  dusuncesi bile yorulmama yetiyor EVET COK YANLIS BIR DUSUNCEE ANNEELIKK HERSEYI YAPMAKTIR FEDEKARLIKTIR AMA BU BI NEVI PSIKOLOJIK BIR DURUM BENCE
(2,014 puan) tarafından
Bu aslında insanlarında üstümüzde yarattığı psikolojik baskı. Ben hamileyken önüme gelen herkes bunlar iyi günlerin bi doğsun uykular haram olcak bilmem ne sürekli böyle diyolardı ay diyodum yeter ya yeter yani. Kızım doğdu çokk şükürrrki en fazla 2 ay uyku sorunu yaşadım her çocuk tabiki farklı ve zor. Ama inan bana onun için alışamayacağın hiç bişey yok o yüzden böyle düşünüp şimdiden yorma kendini. Evin toparlanmayıversin bi  gün yemeğin olmayıversin çocuğun sağlıklı olsunda
(1,785 puan) tarafından
Yok canm yanlış dusunmuyosun malesef bebisler biraz buyuyene kadar bazı şeylerden mahrum kalıyoruz annelik duygusu anne olmak tam anlamıyla o yükü uzerine almak zaman alıyor ama geçip gidiyo hepsi insan uyurken bile uyanık gibiyim nefes alış verisini bile duysam hemen kalkıp bakıyorum alisiyosun herşeye zamanla
tarafından
Ay valla ck krkuyrm
0 oy
(3,950 puan) tarafından

Canim daha çok  küçük  inan alışacaksın biraz daha sabret 6 ay bi gecsin asıl  o zaman ne kadar güzel bisey anne olmak göreceksin  hatta o zaman keske daha once anne olsaydım  diyeceksin daha da büyüyünce  keşke  bebek kalsaydı  o zamanlari ozledim.diceksin. büyüdükçe  senin ayrılmaz bi parcan olacak onsuz hayat bile düşünemeyeceksin az sabr canım  <3 bunları  2 çocuk  annesi birde 3. Hamile olan bi anne olarak söylüyorum 

0 oy
(11 puan) tarafından
Bende ayni senin gibiydim surekli agliyordum ben biraz sansliydim annemin yaninda gecirdim bu sureci (depresyon sureci) kizim 2 yasina basicak soyle soyleyeyim kizim bibucuk yasina gelene kadar boyle git geller yasadim cunku bazi seylerle bas edemiyordum kizim yemek yemiyordu disiydi uykusuzluguydu velhasıl uzun sure kendime gelemedim eger banyo yapmaya usenecek kadar daraliyorsan bir psikolaga gitmen sqna cok iyi gelecektir.ama hic uzulme bu gunler geciyor hic gecmicekmis gibi dedigim gibi ben 2 yilda kendimi toparlayabildim yavruma doya doya sarilmaya sevmeye baslayabildim hersey bizim icin her zorluk daha iyi bi insan olmak icin sınavdır ben buna inanıyorum ve annelikte sınav dolu bir yol ve cennet bizlerin ayaklari altinda innsallahhh
0 oy
(181 puan) tarafından
Yargılamak bize düşmez benim görüşüm seninkisi biraz şımarıklık rahata alışmışsın şimdi zor geliyor.Hem ev işlerine çocuklarına yetişen okutan başında kocası yok anne baba desteği yok üstelik dışarıda çalışan eve ekmek parası getiren ay sonu yaklaştıkça kiramı nasıl öderim evde sadece mercimek kalmış yarın çocuklarıma ne yemek yapsam beni ayakta tutan çocuklarım onlar için varım diyen kadınların ellerinden öperim.
(2,493 puan) tarafından
Asla şımarilikla alakası yok. Gerçekten çok zor bir durum. Hala tedavi gören biri olarak söylüyorum..her insan bir değil. Allah düşmanımın başına vermesin. Var gerisini sen anla
(163 puan) tarafından
Ya ne alakası var şımarıklıkla canım benim bebeğim 14 aylık hala uyku düzeni yok şuan bile saatlerdir sallıyorum yazıyorum. Aylarca bu psikoljiyi atlatamadim şuan da da çok zorlanıyorum ama alıştım . Vallahi çok zor bebek bakmak hep özenmişimdir uyumlu bebeği olanlara . Şuan 2. Çocuğa tovbeliyim gdhd
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Canım aynı yollardan hepimiz geçtik inan ki geride kalacak ve çok şükür atlattım diyeceksin. Benim de ilk bebeğim eşim 7 de eve geliyordu çocuğa bakıyordu ben yemek yapıyordum saat oluyordu 8_8.30 sonra çocuk hep o saatte krize girerdi kolik bebeğim vardı onu sustur doyur uyut biz akşam yemeğini saat 11 de falan yiyorduk. Bu şekilde tam 4 ay geçirdik. Sonrasında bebeğimin kolik sorunu düzeldi ama uyku düzeni kaçtı sabah saat 6-7 gibi uyur akşam 6 ya kadar gece sabaha kadar oturuyorduk. 3 ay da bu şekilde geçti tam şu 3 gündür düzeldi dedik şimdi de hasta öldü yavrum. Her şey bitiyor sen farkına bile varmadan. Evinde inşirah dinle bakara dinle sıcaklık verir sana huzur verir sadece 1 sene sık dişini sonra her şey düzelecek sen istediğin de duşa gireceksin istediginde yiyeceksin. Lavaboya istediğim an girip kapısını kapatmayı özledim diye ağladığımı biliyorum ben. Çok şükür geçti gitti hepsi Rabbim bizlere de bebeklerimize de sağlık versin bu günler geçici. İşte biz bu fedakarlıkları yaptığımız için cennet bizlerin ayaklarının altında :)
0 oy
(2,919 puan) tarafından
Saçım başım dağılsada ruh gibi uykusuz dolaşsamda çok sinirlenip ağlasam da gözümün içine bakıyo ya eriyorum bitiyorum ne evin dağınıklığı ne yemek umrumda olmuyo tabi çok yıpranıyoruz ama onlar bize muhtaç ❤️
0 oy
(3,552 puan) tarafından

Sakın kendini anormal hissetme. Çok çok çok normal bu duygular. Lohusalik 40 gün ama o psikoloji aylar surebiliyor. Bende yasadim uzun zaman adaptasyon sorunu. Özellikle yalnız kalmak istemiyordum akşam olsun istemiyordum. Bebeğime gözüm gibi baktım içimdeki sevgi dolup taşıyordu ama ben çok yorgundum. Sonra bu duygular git gide azalıyor. Endişe kaygı yorgunluk geçiyor. Hiç korkma hiç anormal olduğunu düşünme. Su an 2 yaşında kızım. Hayat artık eskisi kadar zor ve yorucu değil. Annemm diye gelip öptüğünde kuş gibi hafif hissediyorum icim eriyor. Çok güzel günler seni bekliyor güzel anne. Bebeğine de sana da sağlık sıhhat diliyorum <3

0 oy
(4,961 puan) tarafından
Valla yaşadıkların hissettiklerin yerinde bir duygu canım her anne yaşamıştır bende yaşadım . Yorgunluk adama öyle dedirtiyo ama inan yarım gün bile ayrı kalsan mahvolurdun ozlemden. Şuan 13 aylık oğlum var dünya bir yana o bir yana. Uykusuzluk ta alisiyo insan yeterki iyi olsun diyosun. Zaman ver kendine ve bunların normal olduğunu unutma. Her anne bunu yaşar . Geçen arkadasom anne oldu, ben ne yaptım ya rahat mı battı baja dedi hahahahsh.. 
0 oy
(4,977 puan) tarafından
Merhaba cnm 28 yaşında 17aylik evli  6 buçuk aylık bir kız annesi olarak bnde sana biseyler dym;

Ben eşimle çocuk düşünmüyordum  4. Ayda bize sürpriz oldu bebeğimiz aslında iyikide oldu  o kadar güzel bir Duygu ki. Aslında bebeginle baş başa kalman lazm. Bebeğin kucak istemiyor seni istiyor kokunu istiyor . Bebekler 4. Aya kdr hiç birşeyi alışkanlık yapmıyorlar. Benim  bebekten önceki hayatım o kadar farklı ki   hayatımda deil çocuk bakmak sevmedim bile altı nasıl değişir onu bile bilmiyordum.. Herşeyi yawas yawas öğrendim elhamdülillah kızıma kendim bakyrm şuan. İlk 3 ay çok zor zaten ama sonrasi kolay inan bana Ha gece emmesi bitti mi hayr  btmyr . Acikiyor annesi onun sana çok ihtyci var ..

İnan bana cnm biraz bı büyüsün sana gülsün bu dusunduklerin için uzulceksin kendini toparla ve sımsıkı sarıl bebeğine inan insanın evladı eşinden ailesinden önce glyr  sağlıkla büyüt bebeğini cnm
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Hissettiklerin çok çok normal bütün hayatın hormonların bedenin ve hatta ruhun bile değişim içinde. Bebegin ilk zamanları gerçekten zor ama sonrası daha güzel oluyor. Hayatın şekil değiştirecek şimdi içinde olduğun hayatı fazla bilmediğin için yadırgıyorsun ama sonra annelik tüm hayatına şekil vermiş olarak. Ama bir de şunu düşün gün geçtikçe kolaylaşacak. 2 buçuk aylık şu an Aydan aya daha da iyi olacak her ay bir önceki Aydan daha mutlu olacaksın.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Bende oyleydim.gececek
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Canim gecici bir durim 2 sene bile surebilir sabirli ol lohusalik depresyonu gibi gayet normal ailen destek oluyorsa buna sevin yalniz kalsan daha beter hossedebilirdin. Isyersen bir uzmandan yardim al bu dusjncelerini esin anlayisliysa paylas o da sana destek olur muhakkak.. Ama emin ol bunlarin hepsi gececek 
0 oy
tarafından
Bende 40 gün önce erken doğum yaptım bebeğim 33 gün küvezde kaldı bi haftadır beraberiz ve 1 buçuk yaşında bi oğlum var gerçekten bende çok zorlanıyorum kolik bi bebek sürekli ağlıyor gazını çıkarıyorum ama yine hep ağlıyor hamileyken 10 gün hastanede yattım doğurdum yine 3 gün yattım emzirmek için de anne otelinde hastanede 1 hafta kaldım resmen çökmüş durumdayım psikolojim alt üst oğluma haksızlık yaptığımı düşünüyorum daha o çok küçük neden bu kadar erken düşündüm diye bebeğim 2 kilo bakımı da çok zor gerçekten psikolojim bozulmuş Rabbim yardımcımız olsun 
0 oy
tarafından
Düzenin bozulduğu için alısamadın muhtemelen işi gücü fırsat bulursam yaparım de ikinci plana at devamlı iş düşünürsen bebek zor gelir.Eminim gecicidir ilk aylar sadece doyur altını temzle uyut şeklde geciyo sonra sonra vakit gecirdikçe alışcaksındır. İnan bebeğim cabuk uyusun diye göz teması kurmuyodum ona bile pişmanım sevgini bol bol ver öp kokla unutma ondan değerli hiç bişi yok
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Ben ilk bebeğimde 5 ay liflenemedim banyoya girmemle çıkmam bir oluyordu.. üstelik 5 dk bebeğe bakayım diyen kimsem de yok sen yine şanslısın.. bir daha televizyon izleyemeyecegim sandım ama zamanla herşey güzel oldu geceleri uyanmamaya başladı dinlendim bende .. bir yaşından sonra yürüdü kendini sevdirdi vs.. hatta şu an kardeşi 3 aylık olmak üzere.. evet yine bunaldım kimsem yok sohbet edecek bir Allah'ın kuluna muhtacım ama bu günler geçecek biliyorum bu günümüze çok şükür canları sağolsun.. 3 buçuk senedir evliyim çarşı pazar unuttum .. eşim de hep çalışır ne gezmemiz var ne başka bişey.. inşallah zamanla daha güzel olacak herşey
0 oy
tarafından
Canim benim senin bu yasadiklarin cok normal bende öyleydim ve benim ilk bebegim 7 aylikken ikinciye hamile kaldim süpriz bi gebelikti o zaman ki psikoloji beni mahvetti nasil bakcam kizim daha cok kücük ikisiyle nasil başa cikcam diye herkes zor olucak diodu dedikleri gbide oldu ikinci kizimda dogdu şükurler olsn ki ikiside saglikli ama inan cok zor bnde ayni senin gbi bazen agliyodum bakamicak misim gbi geliodu büyük kziim 20 aylik kücuk 5 ayina girdi ve ben daha yeni düzelmeye basladim insan gercekten cok yipraniyo öyle böyle degil ama bi zaman sonra alisiyosun iyiki rabbim vermis iyiki benim kizlarim olmus çok sükür simdi onlar benim en degerlim kiymetlilerim yaşama sebeplerim hersey gecicek emin ol ama zamanla 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 438 göst.
19 Aralık 2020 Aile kategorisinde Edakundakci (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 285 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Melek8663 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 67 göst.
19 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 92 göst.