0 oy
1,597 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Şiddet ve bağırma yok kardesı dogunca yapma etme deyince ağlıyor sakinleşmiyor basbas bağırıyor komşulardan utanıyorum artık odaya kapatıyorum 5 dk blraz sakinleşiyor doğru mu yaptıgım sizce 

73 Cevaplar

+18 oy
(7,743 puan) tarafından
Daha oda bebek yaaa yazık erkenden abla abi olmak zorunda bırakılan çocuklara çok acıyorum.
tarafından
Bak bayılıyorum böyle yanlış anlamadan olayın özünü anlayan ınsanlara kuzum adın ne bılmıyorum metehanın anası favorımsın benım bundan sonra ♥️
(1,950 puan) tarafından
Aynen harika aciklama demek istediğimiz tam olarak.
(9,625 puan) tarafından
Adim Sema Nur canim kurban olurum size ☺❤
(1,783 puan) tarafından
Kızım 6 yaşında idi oğlum doğdu hiç kıskançlık olmadı şükür
tarafından
Memnun oldum Sema Nur Gözde bende kuzum :)
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Doktorların dedıgı bu, susmayıp ınatla  agkayan cocugu 5 dakıka sessız bır Oda da bırakmak, kendıyle kalmasını sağlamak ben kıyamadım hıc ama yapıyorsan da psıkolojısı bozulmaz bır egıtım seklı bu
tarafından
sizin dediginiz sanırım 4. 5 yaşından sonraki cocuklar icin bu bebek daha 1bucuk yaşında  neyi nasil düşüneceğini bilmeyen bir bebek benim kizim da 1bucuk yaşında abla oldu kizim da agladi sürekli ama ben odaya asla kapatmadım susmasını bekledim bağırıyor mu bağırsın duyan komşular umrumda değil ben tepki vermedikçe kendisi susuyor zaten
(66 puan) tarafından
Bi bilgi kaynagi var mi bakabilecegim? Doktor diyor diyince bi googlede araştirayim dedim hiçbisey yok bununla ilgili. Erken bebeklik döneminde önerilebilecek bişey degildir bence, 1-3 yaş arasi malum ayrilik kaygisi had safhadadir, daha büyük çocuklarda işe yarayabilir. Var mi ulasabilecegim bi bilgi kaynagi?
tarafından
Cocukları odaya kapatma yöntemi yazınca cıkıyor Antalya psikiyatrı.
(3,165 puan) tarafından
Bunları internetten okumamak lazım canım imkanın var ise bir psikologla çocuk ve ergen paikiyatristi ile görüş. İnternet her zaman kafa karıştırıcıdır. Bilgi kirliliğinden başka bir işe de yaramaz. Ama kime sorarsan sor 1.5 yaşındaki çocuğu odaya kapatmak uygun değildir.
(66 puan) tarafından
Yaziyi okudunuz mu? Burada ceza ile cocugu baska kotu davranislara itme durumundan da bahsedilmiş. İyi anlatilmasi anlamis olmasi gerektiği ve yaşi kadar dk olmasi gerketiginden de. Ceza ve dayak başligi altinda zaten.
+2 oy
(1,309 puan) tarafından
Bence kapatmak yerine sende gir odaya kapat kapıyı sakinleşene kadar çıkmak yok de tek başına bırakma travma yaratır çocukta ne tek kalabilir ne karanlıkta korkar yani 
+1 oy
(7,607 puan) tarafından
Kız kafayı yer çocuk bak travma oluşur 
+1 oy
(182 puan) tarafından
Ne kadar bagirirsa bagirsin komsular degil o cocuk onemli odaya kapatinca o cocugun piskolojisi noluyor biliyormusun ? Ilerde bir gun 
+1 oy
(4,876 puan) tarafından
Çocuk çok korkar  sakinleşmek için yapacağın tek şey sarılmak konuşmak istemek yani 
tarafından
Sarılıyorum ama bana mısın demiyor yavrum
(4,876 puan) tarafından
Sabır canım diğer türlü travma kalır.
+1 oy
tarafından
Kızım 13 aylıkken doğum yaptın ve önceliğim hep kızım oldu. Oğlum da kolikti eşimle beraber 4 ay ne çektik bakacak diye. Belki 1 2 kez kizmisimdir kızıma . O benim en kıymetlim ilk göz ağrım. Doğumdan sonra hastanede bile yazmadı evde kızım var diye.  Doğuma giderken de sancı arasında onu uyuttum ayaklarının altına kadar öptüm olur kalırsam kızıma hasret  diye ağlaya ağlaya doğurdum.  Canın o senin ona sabretmek senin görevin.  Minicik bebek eve kardeş gelmiş o terk ediliyor o da actigin yarayı dusunebiliyo musun
0 oy
(9,597 puan) tarafından
Yok artık çocuğun piskolojisi bozulur bacım manyak edersin çocuğu
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Odaya niye kapatiyorsun seninle beraber kalmasi gerekiyor
tarafından
Kardesı aglıyor bu sefer benle de sakin durmuyor
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Çok yanlis odaya kapatmak nedir yaa sakın yapmayın onda büyük tranva olusturuyorsunuz benim alt komşu yaşlı napim rahatsız olcak die kızımı odalarami kapatım kimse evladımdan önemli değil 
0 oy
(245 puan) tarafından
Bence öyle yapma doğru değil. 1 buçuk yaşında oda daha çocuk ne bilsin. E kardeşi de olmuş kendide küçük kiskanmistir normal olarak. Ayrıca çocuk bu komşulardan utanılacak ne var ki herkesin var çocuğu. Odaya kapatmak 5 dk da olsa ceza vermek o çocukta travma olarakta kalabilir. Her ağladığında odaya kapatılacakmis gibi bilir artık 
0 oy
tarafından
Tabiykide yapma travma yaratır komşuların mi önemli çocuğun mu
0 oy
tarafından
Cocukta piskolojik çöküntü olur yapma yani doğru mu bu sence sorduğuna göre sen de doğru olmadığını biliyorsun 
0 oy
tarafından
Go,um canlandı çok kötü ya korkar kafayı yer çocuk 
tarafından
Ya siz yanlıs anlıyorsunuz cocuk ağlamıyor sakinleşiyor yoksa yapar mıyım böle bişi
0 oy
(7,743 puan) tarafından

Daha küçücük yaaa yazık erkenden abla abi olmak zorunda bırakılan çocuklara çok acıyorum:(

0 oy
(182 puan) tarafından
Biri seni odaya kitlese aglarken bogulmazmiydin ne hissederdin ay sinirlerim bozuldu 
tarafından
50 kere cevap atma heryerden çok bilen anne
(182 puan) tarafından
Cok biliyorum evet bi cocugun hayatiyla ilgelenmiyorsan odaya kendini kitle mumkunsede hic cikma .
tarafından
Sende buralardan hiç çıkma asafın anası diye gezin buralarda çok ilgili klavye annesi
(182 puan) tarafından
Ya bi bos bos konusma
0 oy
tarafından
Sence dogru mu ??

Dogru mu askim bi sor kendine .
tarafından
Bebişim naber
tarafından
İyidir kuşummm senden ❤️☺️
tarafından
İyidir bende ☺️❤️
0 oy
(14,436 puan) tarafından
Komşudan utanan da ilk seni görüyorum çocuk bu farkında mısın ? 
tarafından
Sen kendı bebenle kıyaslama beni çok bilenlik kolay olur burdan
(14,436 puan) tarafından
Yazdığımı iyi oku kendi çocuğumu bile söylemedim ben. Yap o zaman ne diyeyim çok bilmiş hanım
tarafından
Siz kendi cocugunuzu göz önüne getirip kıyaslama yapıyorsunuz cunku öle bir linç yiyorum ki cocuk sakinleşiyor odada ama genede içime sinmeyip post açtım cok bilmiş olsam sorma gereği duymam burada
(14,436 puan) tarafından
E iyi de ben kendi çocuğumu felan AA benimki şöyle böyle diyip de yorum yapmadım. Utanacak birşey yok bunda çocuk bu komşu su bu umrunda bile olmasın geçici bir dönem bu dönemleri. Linç eden de ben değilim yalnız haberin olsun.
0 oy
(3,600 puan) tarafından
Bence onu anlamaya çalışın onunla konuşun komşuları bosverin öncelikle evt onu yanlizda birakabilirsin bi kose belirle burda dur ve sakinleş de ama sende yanında ol ikinizde bi sure konuşmayın o sakinlesince al konuş onunla 

Sen onu odaya kapatınca o daha çok sevilmedigini düşünck ve dahada hırçın lasicak bide yeni bebek geldiği için o daha çok ilgi onda olsun istiyo 
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben öyle yapamam kizz 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 349 göst.
14 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Mevah (1,628 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 272 göst.
0 oy
1 cevap 46 göst.
3 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beyzanur (900 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 101 göst.
2 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 34. (375 puan) tarafından soruldu

396,400 soru

11,857,487 cevap

35,954 kullanıcı

...