0 oy
545 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Konyada oturuyorum biraz ümidim vardı taşınıcaktım hayallerim yine suya düştü siz ne kadar kira ödüyorsunuz kızlar demin bi göz gezdireyim internetten fiyatlara dedim eski evler bile 1500 den başlıyor nolucak böyle böyle ya :((

25 Cevaplar

0 oy
(1,950 puan) tarafından
Çünkü ev sahibi. Para geliyor.
tarafından
Tamam ona lafım yok ta evleri bi görsen inan o kadar değeri yok çoğunun haksızlık sobalı orta halli bi eve nasıl göz göre göre 1500 verebilirsin
(1,950 puan) tarafından
Yok anladjm seni gözünün yaşına bakmaz anlamında. Para geliyor dinler mi hiç. O manada dedim.
tarafından
Anladım canım bizim insanımızın bu zor zamanlarda birbirine yardımcı olması lazım ama fırsatçı insan dolu en ufak bi açıklık bekliyolar
-Reklam-
0 oy
(416 puan) tarafından
Ben 2+1 de oturuyorum ev küçücük 1400 lira ödüyoruz bizimde eski ev
tarafından
Allah yardımcımız olsun canım gerçekten
(416 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
tarafından
Ev sahipleri de o kirayla geçiniyor olabilir. Hayatta herşeye yüzde 70-80 zam gelirken onlar da mecburen yapıyorlar. He bunu uyanıklığa döken de yok mu elbette vardır. İnşallah bulursun gönlüne göre.
tarafından
işte bunu diyorum sen de zordasın ama belki o da ordan gelecek 1500 2000le geçiniyor. Ortamı bu hale getirenler utansın.
tarafından
Bilmiyorum canım ne taraftan tutarsan elinde kalıyor ya biz iki. Çocukla bin lira kira verirsek geri kalan 2 binle nasıl geçinelim
(7,177 puan) tarafından
Maaşınız neden asgari ücret değil
tarafından
Bin lira krediye kesiliyor canım
(7,177 puan) tarafından
Allahım geçim.kolayligi versin
0 oy
tarafından
Rabbim islah etsin bende kiradayım koca suan calismiyor bir suru borc yapmis eski postlarimi okuyan bilir zaten Rabbim yardımcın olsun canım biz kayserde yaşıyoruz 1040 şuan ama zam gelecek
tarafından
Cocuk hastanesine yakinmisn bi tek oralari bilirm
(3,859 puan) tarafından
Arabayla 5 dakikalık yol çocuk Hastanesi :D
tarafından
Anladim canim;))kiradamisin bu tarafn kirasi uctu gidiyor oralar nasil
(3,859 puan) tarafından
Evet canisi kiradayim ama şükür benim kiram çok yüksek deil 750 liraya oturuyorum ama buradaki kiralar almış başını gitmiş 1400 1500 liradan aşağı vermiyorlar
tarafından
İyiymiş canim kiran bizimkiler baya fazlalaşacak hayirlisi bakalm
0 oy
(599 puan) tarafından
Kardeşimler 1500oturuyir bakalım ne kadar yapcak zami çok pahalandı küçük karamanda bile öyle 1500asagi ev yok onlarda yıkılıyor yani
tarafından
Hakkıyls alana asla lafım yok ama birsürü fırsatçı insan var
0 oy
tarafından
Ev sahibi olmakta suç canım napsın beleşe mi versin evi piyasa değeri neyse o fiyata verecek tabiki hayat şartları zor Allah herkesin yardımcısı olsun 
tarafından
Hayır canım piyasa değerinin altında olan evleri pahalı pahalı vermeye çalışıyolar evlere bak istersen bi biz 3 binle geçinmeye çalışıyoruz 1000. Lira kira verip iki çocukla nasıl geçinelim en düşük evler onlar zaten
0 oy
(3,859 puan) tarafından
Biz 3 buçuk senedir aynı evde oturuyoruz. 600 lirayla oturmaya başladık şuan 750 lira yazın 800 yada 850 olur. Evim 165 metrekare fiyatına göre gayet büyük ve güzel ama doğalgaz en çok bize geliyor binada. Yoksa çevremdeki evler 1400 1500 civarı 
tarafından
Biz sobalıda oturuyoruz ama zaten kömürün tonu 3 bin bi maaş komple ona gidiyor bilmiyorum nerden tutsak elimizde kalıyor ya insanlar böyle böyle bunalıma giriyor demek ki
(3,859 puan) tarafından
Ev sahibinin insafına kalmış bence.
0 oy
tarafından
Benim babamda ev sahibi garibim İstanbul gibi bir yerde üstelik yeni tertemiz eve ve çok bilindik bir meydanda evi 1000 lira kira alıyor 2+1. Birde dükkan iki katlı kocaman orayada aynı şekilde alıyor. Eşim herkes kızıyor ona az alıyorsun diye beleşe oturuyorlar diye ama babam yokluk görmüş merhametli adam ama kimseye iyilik gelmiyor kiracanin sözleşmesi bitti babam 3 ay içinde evden çıkmasını istedi çünkü şuan oturdukları kendi evi dökülüyor babamda o daireye taşınmak istiyor ama kiracı çıkmıyor millette diyor bulmuş beleş evi çıkar mı. Demekki gerçekten kötü olacaksın her ev sahibi gibi acımasız olacaksın 
tarafından
Allah razı olsun canım babandan sen iyi olsan bile karşındaki insan değilse nr yapsan boş gerçekten iyilik yapsan bi türlü yapmasan bi türlü
tarafından
Aynen öyle iyilik bilen kişi parmak sayısı kadar az oda bize denk gelmez
0 oy
(12,938 puan) tarafından
En b.oktan evi 1500 yazıyorlar hak mı bu ya vicdansizlar
tarafından
Bende onu diyorum canım şaştım kaldım bakınca
0 oy
(1,301 puan) tarafından
Annemlerin İzmir'de 4 5 taneye yakın kiraya verdikleri evleri var yıllık 35 bin ama evler çok lüks
tarafından
Allah daha çok versin canım
0 oy
(4,391 puan) tarafından
hayır olsun 
tarafından
Aminn
0 oy
tarafından
Bende cikicam maalesef burda hersey ateş pahasi şehir değiştirmeyi bile düşünüyorum.  Oturulabilir Bi ev 2000 lira dan başlıyor Konya'dayim bende 
tarafından
Gerçekten bu pahalılıkta insan ne yapacağını şaşırıyor
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Her şeye zam gelmiş onlara neden gelmesin ki? Bu acımasızlık değil ki bununla geçinen insanlar var. Mesela benim babam şimdi kiralarla geçiniyor 
tarafından
Hakkıyla alanlara lafım yok canım benim sitemim fırsatçılara
(1,847 puan) tarafından
Fırsatçılar illa ki oluyor malesef
0 oy
tarafından
İstanbulda 3000 tl canm allah yardm etsin kirad olanlara 
tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Sonra o ev sahipleri hayat pahalılığından bahseder ama bunu kendide yaptığını farketmez 
tarafından
Allah merhametsiz insanlardan uzak etsin
0 oy
(1,837 puan) tarafından
Benim babam da iki yerden kira alıyor ve onunla geçiniyor. Şuan hastanede yatıyor çalışamıyor doğal olarak gıdaya elektriğe vs . Gelen zamlarla beraber kiralara da zam yapıyor. Mecbur çünkü o kiralar olmasa aç kalacak emekli maaşı da yok. İki taraf için de çok kötü durum Allah yardımcınız olsun
tarafından
Canım hakkıyla alanlara asla lafım yok herkes ekmeğinin peşinde ama evleri bi görsen 700.800 değeri olan evler sobalı 1 buçuk  vicdansızlık değil mi bu bide her ay 200den aşağı zam yapmazlar
(1,837 puan) tarafından
Haklısın canım bende kiraya cikacagim evim küçük geliyor diye inan fiyatları gördükçe her ay erteliyoruz ne gerek var o kadar ödemeye diye. Allah hepimize yardım etsin
0 oy
(25,224 puan) tarafından
1400 veriyoruz İstanbuldayım çıksam 2000 den aşagı ev yok. Günümüz piyasasına göre ev sahibi olsam bende böyle kiraya veririm emin ol ki sen de öyle yaparsın hep kendi tarafımızdan bak bak olmuyo
tarafından
Haksızlık fırsatçılık asla yapmam ben
(25,224 puan) tarafından
Haksızlık fırsatçılık yapan ayrı. Bu devirde evim olsa 2000 den aşağı vermem bu fırsatçılık değil
tarafından
Evine göre fiyat biçersin canım kalkıpta eski yapı sobalı bi evi 2000 e verirsen o da senin vicdanına kalmış
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Ankara’da oturuyorum 2+1 evim 700 kira veriyoruz 3 senedir oturuyoruz allah razı olsun ev sahibimden yapsa bile 100 lira zam yapar 
tarafından
Bizimde öyle Allah razı olsun 50 100 lira arası yapıyor ama ev çok eski
0 oy
(13,202 puan) tarafından
2500+200 kuzum bizim de üçüncü kira geldi ama ben yeni taşındım 
tarafından
Allah kolaylık versin inşallah canım bizim gibi kirada olanlara
(13,202 puan) tarafından
Amiin inşallah kuzum
0 oy
tarafından
2+1 evimiz 1200 ödüyorduk 1350 oldu,ama evimiz güzel ve sıcak oluyor çok şükür ara kat
tarafından
Ne güzel canım inşallah yaza brnde bulurum gönlüme göre biyer

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 842 göst.
19 Haziran 2020 Diğer kategorisinde kocişinin aşkı (422 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 193 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,148 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 362 göst.
22 Kasım 2022 Aile kategorisinde Mehtap1991 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 390 göst.
17 Ekim 2022 Aile kategorisinde Mrvumt00 (45 puan) tarafından soruldu

378,430 soru

11,327,567 cevap

34,781 kullanıcı