0 oy
73 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,403 puan) tarafından
Kızım 18 aylık bronşit dedi ciğerlerinde balgam var dedi onu atması için ilaç yazdı antibiyotik verdi bide alerjik bir ilaç daha yazdı. Dün başladım kullanmaya bugün bebeğim çok kötü hiç halı yok öksürüyor burnu akıyor sürekli uyumak istiyor valla şaştım kaldım bu ilaçlar ne kadar sürede iyi gelir. Sizler nasıl ne kadar zamanda atlattiniz. Evdede yapılabilecek doğal neler yapabilirim

4 Cevaplar

0 oy
(9,626 puan) tarafından
Canim öksürmeye devam etmesi normal o balgami hemen dışarı atamaz ben kızım için 1 ay hava kullandım ek olarak antibiyotik kullandım ilaçlar anca etkisini gösterdi 
(1,403 puan) tarafından
Bize neden hava vermedi acaba. İleri seviyede değil diye mi acaba. Birde ilerlerse hastaneye yatarız diye çok korkuyorum :/
(9,626 puan) tarafından
Canim bizimki tam bronşit değildi bronşit başlangıcı vardi ona rağmen hava verdi antibiyotikten daha cok etki gösterdi 1 haftada balgami attı ama tedbir amaçlı bi iki hafta daha kullan iyice bitsin dedi istersen başka doktora götür yada aynı doktora söyle buhar iste
(1,403 puan) tarafından
Anladım canım sağol kendi doktorumuza gitmedik başka doktora gittik olmadı yarın kendi doktorumuzada gider bir muayene oluruz teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
tarafından

Canım benimki 3 buçuk aylık bizde olduk 40 ından beri açamıyoruz burnunu uğraşıyorum hava makinesi verdi doktor evde hava veriyoruz antibiyotik toz halinde bir şurup vermiş olması lazım o bize çok iyi geldi biraz iştahsızlık yapıyor ama birde öksürüğün bir kaç gün daha devam etmesi normal çok geçmiş olsun çok zor benimki daha küçücük olduğu için daha zor oldu emmedi kustu sürekli çok kötü öksürük krizine girdi resmen rabbim kimseye göstermesin ve beterinden korusun inşallah :'(

(1,403 puan) tarafından
Evet canım toz halinde dün başladık kullanmaya tez zamanda iyileşir inşallah valla bebekler hasta olmasın evin içinde resmen bir kasvet havası oluyor hiçbir iş yapılmıyor sürekli kızımla uğraşıyorum valla çok zor.
0 oy
(1,849 puan) tarafından
Antibiyotik 72 saat içinde.etki eder öyle 1 günde etki etmez canim. Çok geçmiş olsun bu arada. Oğlum da 5 aylıkken bronşit olmuştu şimdi 2 buçuk yaşında çok kosunca falan hemen öksürmeye başlıyor. 7 8 yaşına kadar bronşitin etkisi surermis
(1,849 puan) tarafından
Bir de hava vermediler mi hastanede ve sen evde hava vermeye devam etmelisin
(1,403 puan) tarafından
Yok canim vermediler hava falan acaba dedim bronşit fazla ileri değil diye mi Vermedi ama bilemedim
0 oy
(245 puan) tarafından
Benim kızım 2 buçuk yaşın da 6 aylıkken bronşit oldu ki geçmiyor zaten. Her hastalandigin da doktor antibiyotik veriyor faydası oluyor ama antibiyotikte çok zararlı bazen kullanmıyorum. Ama hava veriyor hava kullanıyorum o rahatlatiyor onun dışında evde nem yapıyorum yumuşasin diye. Sıcak suyun içine viks koyuyorum onu biraz uzaktan solutuyorum oda iyi oluyor. Bir de öksürük için sütun içine 1 tane çiğ yumurta kırıp icirin çok faydası oluyor demişti birisi bana. Ama denemedim çünkü herseyi yiyip içen bir çocuk değil zaten. İsterseniz deneyin. Geçmiş olsun. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 134 göst.
14 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 77 göst.
9 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Deniz. 01 (2,244 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 82 göst.
15 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Enesin_annesi123 (230 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 64 göst.
12 Ekim 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,460 puan) tarafından soruldu

381,609 soru

11,424,026 cevap

34,981 kullanıcı

...