0 oy
150 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (5 puan) tarafından
Sütlacım sulu oldu napmam gerek üç yemek kaşığı buğday nişastasını Süt ile açtım döktüm kıvam almadı daha fazla mı nişasta lazım kazanım büyük önce sıcak sütle açmaya çalıştım olmadı sonra soğuk sütle açtım İnternette de suyla diyor ay nerde yanlış yaptım ilk kez yapıyorum bilenler yardımmm

(sadece buğday nişastam var) 

16 Cevaplar

0 oy
(1,169 puan) tarafından
Suyla açabilirsin nişastayi
-Reklam-
0 oy
(3,874 puan) tarafından
Ben hiç nişasta felan koymuyorum :( o yüzden hiç Bilgim yok
0 oy
(3,761 puan) tarafından
Suyla ya da soğuk sütle açmalisin canım biraz daha nişasta koy bakalım belki koyulaşır 
0 oy
(4,368 puan) tarafından
Sütle topak kalıyor suyla acmalıydn cnm, kac kılo sute nr kadar pırınc koydun.. Bıde cok kaynasın koyulasıncaya kadar 
0 oy
tarafından
Onu ac nisastayi koy biraz kaynat kivamli olana kadar 
0 oy
(4,875 puan) tarafından
Biraz daha kaynat koyulaşmaya başlar. 
0 oy
(6,858 puan) tarafından
Fırında yakicaksan ben katı hiç yapmam Cnm. Su ile nişasta ac
0 oy
(33 puan) tarafından
Canım soğudukça koyulaşır. Fırına atacaksan eğer öyle de koyulaşır.
0 oy
(11,644 puan) tarafından
Sıcak mı şuan sütlaç soğudukca da kıvam alir sonra kasiktan siyircam diye uğraşma ben Nişasta ve ölçü kullanmiyorum
0 oy
tarafından
Hiç nişasta falan koymuyorum klasik yapıyorum bilgim yok
0 oy
(27 puan) tarafından
Kaynat kısık ates te ama şekerini koyduysan sarilasir soğuk sütle veya suyla nişasta köy ve kaynat kıvam alınca kapat soğuyunca da koyulacaktir
0 oy
(5 puan) tarafından
Yorumlarınız için teşekkürrleer biraz daha nişasta koyacağım umarım kıvam alır bukadar çok nişasta tadında Bi değişiklik yapmaz umarımmm 
0 oy
(361 puan) tarafından
Şu an mudahale etmissindir sutlac kurtulmusyur ama lazim olur belki diye yazıyorum ben nisastayi koyduktan sonra kivam almadigini fark edersem ki (nisastadan nisastaya göre  kivam almasi değişir ) bi kasik un ekliyorum hemen koyulasiyor
0 oy
(2,345 puan) tarafından
Bende dün akşam yaptım ilk defa, soğuk süt ile açtım. Sonra 15 dakikaya yakın nişastayı koyduktan sonra kaynattim. Kapatınca vanilya koydum. Eşim bu gün yedi bayıldı. Sulu gibi duruyor ama kaynatınca düzelir dinlenince 
0 oy
tarafından
Sütlaca kesinlikle nişasta koymam kaynadıkça koyulaşır o zaten sütü fazla koymuşsundur 
0 oy
tarafından
Ben direk pirinç hasliyorum..süt koyup içine 2 yemek kaşığı buğday nişastası ve bir kaşık un koyuyorum  bir yandanda karistiyorum..kıvamı çok güzel oluyo..

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 81 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
25 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Zehra asude (179 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 131 göst.
5 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elif&hanim (5,491 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 92 göst.
17 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tugce12. (614 puan) tarafından soruldu

385,634 soru

11,530,219 cevap

35,200 kullanıcı

...