0 oy
836 göst.
Diğer kategorisinde (1,313 puan) tarafından
Ablamı çok seviyorum her anımda yanımda olamaya çalışır nenem onlarla yaşıyor nenemin maaşı var her ay alıyor torunlarına dağıtıyor bizimde durumumuz yok bir kaç defa banada 100 TL verdi çocuklara kıyafet aldım neyse dün maaşını alacaktı bende nene 100 TL bana ayır bende kızıma oyuncak alayım kızım bir buçuk yaşında daha hiç oyuncak almadım hep milletin kırıp verdikleri oda tmm dedi bende dolaptan alicaktim 20 TL kupan vardı ama annemle ablam öyle bir tepki verdiler ki yok işte borcumuz var göndermeyiz göndermiyoruz falan dediler bende şaka yapıyorlar sandım bugün kardeşimi aradım nenem para vericekti dedim abla dedi babam hepsini almış dedi nedense çok kötü oldum nenem verecem dediği halde göndermediler bir saat boyunca ağladım vermedikleri için değil ama farklı bir duygu hissetim kötü oldum sonra ablamla tartıştım numarasını engelledim ben çok mu abarttım sizce ama çok heves ettim kızıma bişey alıcam diye

36 Cevaplar

0 oy
(3,577 puan) tarafından
100 TL için değmez birbirinizi kirdiginiza ve evet haksızsın herkese verip sana vermeye bilir kadının kendi parası ve ne olursa olsun o evde yaşadığı için evet annenle babanın söz hakkı var para konusunda ben olsam istemezdim aç gezer tok salınanlardanim kimseye minnet etmem Allah'tan başka oyuncak dediğin nedir yani bu ay almazsın diğer ay alırsın mutfak masrafından kisarsin biriktirirsin alırsın bu kavga hiç hoş olmamış kendini küçük düşürmüşsün 
(1,313 puan) tarafından
Canım ben parasinda değilim kadın zaten gonderecem dedi beni üzen annemle ablamın tepkisi
-Reklam-
0 oy
(1,785 puan) tarafından
Nasıl nenenizin parasına tenezzül ediyosnuz sen ablan baban. Benimde nenem yaşlılık maaşı alır annemlerle yaşar yıllardır ama daha bugüne kadar parasına el koymadık hele babam asla almaz parasını ne zaman aldığını bile bilmez sen abartmissin canm gondermek zorunda degil
(1,313 puan) tarafından
Nenemin bütün ihtiyaçlarını babam karşılıyor bu yüzden parasını torunlarına dagitiyor
(1,785 puan) tarafından
Valla bizde herseyini karşılıyoruz parasına da dokunmuyoruz
0 oy
(657 puan) tarafından
Nenen torunlarına dağıtıyormuş keşke kendi vereyim deseydi istemek de ne biliyim bana ters. Yani para için bu kadar büyütmeye değmez zaten
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(48,634 puan) tarafından
Senin durumunu görüp onlarin almasi lazim 
(1,313 puan) tarafından
Annem oyuncağa para harcamaz boş şeyler ihtiyaç değil diyor
0 oy
(245 puan) tarafından
İstemen hoş olmamış zaten hek torunlarına her ay dağıtıyor diyorsun niye 100 TL ayır dedin ki o zaman. Ayrıca tek tepkiyi veren ablan da değil annenle birlikte demişler sonuçta. Numara engellemekte saçma olmuş kusura bakmada. Durumum yok demişsin bir de şahsen hiç durumum olmasa bile 100 TL ye gidipte oyuncak almam yiycek veya çocuğun kıyafeti yoksa kıyafet alınır. Oyuncak bu zaten kırılıp dökülüyor. Oyuncak bir ihtiyaç değildir hele ki şu zamanda. Belki sen oyuncak dediğin için onalr da öyle demişlerdir. 
(1,313 puan) tarafından
Canım ben kızımın temel ihtiyaçlarini karşılıyorum nenem yaninda olan torunlarına dağıtıyor ben yanında değilim sürekli bana diyor ihtiyacın olursa bana söylemesen günahım senin boynuna bende hiç söylemedim bu sefer tek dile getirdim kızım biraz içine kapanık belki eğitici bir oyuncak alırsam sevinir diye düşündüm bide bizim kartımız yok kardeşim kart kulaniyor dolaptan onun kartıyla alırım dedim vermemeleri sorun değil beni üzen annemle ablamın tepkisi
(245 puan) tarafından
Nenen de öyle diyorsa yanındakilere verip sana da ihtiyacın olursa söyle diyinceye kadar sana da göndersin o zaman yanındakine verip bana öyle diyen bir nenem olsa valla hiç istemem dillendirmem bile onu akıl ediyorda göndermeyi mi akıl edemiyor diye. Anlıyorum ama eğer hiç oyuncak alamıyorsan kendin evde eğitici etkinlikler yap öyle de olur. Ha artittirsin para biriktirir alırsın yine o ayrı. Bence oyuncak dediğin için de oyle tepki vermiş olabilirler.
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(119,249 puan) tarafından
ben sadece nenenim olan parayi babanin almasina annenle kardesmi ablami neyse omun karismasina takildim kimse kimsenin parasini alamax yaa yazikdir gunahdir yasli kadimin parasi alinmaz
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Hangi şehirde oturuyorsun canım 
0 oy
tarafından
Esin çalışmıyor mu cocugumun 1 tane bezi kalana kadar asla kimseden 1 kurus istemem çocugumun bezi kalmazsa para değil bez isterim o derece yanii istemen çok sacma olmus
(1,313 puan) tarafından
Canım yanlış anlamayın lütfen ben zaten her önüme gelenden istemiyorum yapmamda sadece ailem ya bide parası değil tepkileri beni üzdü
tarafından
Ailende olsa isteme ben esimden boşandım 650 lirayı aylık cocuguma yetiştirmeye calışıyorum ailemden asla para istemem kimseden istemem kimsede vermez doğru düzgün
(1,313 puan) tarafından
Haklısın canım teşekkür ederim
tarafından
Rica ederim yanlış anlama sonuçta o evden cıktın evlenmişin
0 oy
(223 puan) tarafından
Abartmissin yani insanlık hali gonderemeyebilir tabi. Senin gidipte istemen kabahat zaten. Esin yok mu senin bı çocuğa ufak bı oyuncak alabilecek durumunuz yoksa neden çocuk yaptınız daha bu çocuk okula gidecek vs. O zaman ne yapacaksınız paramız yok kızım okula gitme mi diyeceksiniz yani bütün bunları çocuk yapmayı planladığınızda düşünmeniz gerekirdi temel ihtiyaçlara para ayiriyorsunuz anladım da oyuncak ta bı çocuğun en temel ihtiyacı bunu göz ardı etmeniz başlı başına suç zaten 
(338 puan) tarafından
Vallahi kimin ne oldugu ortada istedigin kadar bana kufur et burda seninde ne oldugun ortada ben ustume alinmam.Kisinin fikri neyse zikride olur sozlerinde kendinizi yansitirsiniz o yuzdende birilerine biseyler soylerken kendilerinizi anlatiyo sayiliyosunuz.Sevindim tanistigima :)
(223 puan) tarafından
Suratına tukursem Yarabbi Şükür diyeceksin yani bravo valla ne kadar geniş insansın
(338 puan) tarafından
tiiye almiyorum diyelim :) ciddiye bile almiyorum kudur kudurabildigun kadar :D
(223 puan) tarafından
Ya sen git çocuk yapmaya calissana elin çalışacağına başka yerlerin çalışsın :D
(338 puan) tarafından
seni ne kadar alakadar eder :D
0 oy
(561 puan) tarafından
Keşke istemeseydin kendi veriyormuş zaten kadin . İsteyince kiymetli oluyo niyeyse bi turlu paylaşilamiyo şu para yaa . Kardesim bana sen bi tuhaf ablasin diyodu hakikaten dogru söylüyormuş annem kardeşime bişey almayacak oara vermeyecek olsun ben ikna ederim 3 subatta 177 lira harcattirdim anneme kardeşim için bendemi var tuhaflik insanlarda mi var cozemiyorum Allah akil fikir versin insanlara . Bence sen haklısın 100 lirayla zengin olunduğu nerde görülmüş o borc 100 lirayla bitecekse cikart sen çarp yuzlerine
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,580 puan) tarafından
Engellemek biraz fazla bir tepki olmuş, verilen söz keşke tutulsaydı tabi ama yani başkasından gelecek parayla da hayal kurulmaz bence. Ne kimseden bir şey bekleyin ne de boşa umut edin, sonra hayalleriniz yıkılmasın. Kimseye minnet etmeden yaşamak en güzeli. Siz eşinizle kendiniz biriktirip çocuğunuza oyuncak alın en iyisi.
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(86 puan) tarafından
Acaba cocuklari annene bıraksana kendi paranızı kazansan
(1,313 puan) tarafından
Annemle aynı şehirde değiliz teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Ya bugün buna benzer ikinci post insanlar size yardm etmk zorunda değil 100 TL için ağız egmyn markte iki şeyi az alın bir tane oyunck alın cocugnza 
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Öff yorumlara bak ya bide yazık tek tek açıklamış kızcagız. Bosver kuzum abartmamışsın iste iste diyip dururlar 40 yılda bir zorla istersin onda da sanki soymuş soğana çevirmişsin gibi muamele görürsün. Kız diyo ki parasında değilim tek derdim bana niye öyle agır tepki verdiler çok zoruma gitti. Ananız babanız kardeşiniz 100 lirayı esirgesin sizden bide bi kamyon laf etsin size siz anca öyle anlarsınız empati kurmak çok zor çünkü. Vay niye istedin vay vermek zorunda değiller. Kızın yazdıklarını iyice bi okuyun ya ya da yorum yapmadan önce yorumları okuyuverin anlaşmış gibi kaç kişi birden aynı seyleri söylemiş durmuş 
(1,313 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ya valla ben mi yanlış anlattım
(1,831 puan) tarafından
Anlasılmayacak bit şey yokta işte herkes her şeyi çok biliyor da bi empati kurmak zor geliyo bosver canım bekle bakalım utanır geri dönerler muhtemelen
0 oy
(924 puan) tarafından
Haklısın sende onların evladisin 100 lira bu dönemde ne ki annenle ablanın düşünmesi gerekiyor torunun sevinmesi dünyaya bedel 
(1,313 puan) tarafından
Bende böyle düşünüp istedim aslinda
0 oy
(7,592 puan) tarafından
Aman canım yüz lira için degermi bu tantanaya sanki beş on bin lira oyuncaksız kaldı diye biyeri eksilmez yavrunun dert etme.
(1,313 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım

İlgili sorular

+1 oy
14 cevap 451 göst.
21 Aralık 2023 Diğer kategorisinde ❤️Asmin Deroş❤️ (4,760 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 741 göst.
24 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Fatmaaaa000 (20 puan) tarafından soruldu
0 oy
34 cevap 788 göst.
4 Ocak 2022 Aile kategorisinde Prensesiminannesi (660 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 602 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,283 soru

11,353,025 cevap

34,824 kullanıcı